Pogłoski o rozpadzie klubu PiS są przesadzone

Oława W polityce

Czy radni opozycyjni mogą czasem popierać władzę? Czy polityk może myśleć samodzielnie, czy jest skazany tylko na partyjne „przekazy dnia”?

Powiedzieć, że Paweł Gwiazdowicz popiera Prawo i Sprawiedliwość to nic nie powiedzieć. Oddanie tej partii jest widoczne, znane i dostrzegane przez elektorat, który co cztery lata wybiera go do Rady Miejskiej w Oławie. Nie startuje ze swojego okręgu wyborczego, ale z okolic swojego sklepu, czyli okręgu nr 2, gdzie znajduje się centrum jego życia, działalności społecznej i agitacji wyborczej. Nie może też narzekać na brak szczęścia, ponieważ to on, a nie jego konkurent z Platformy Obywatelskiej, został wylosowany po uzyskaniu takiej samej liczby głosów podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Glosujemy, wiadomo jak

Dziś działacze niechętnie o tym mówią, ale informacja, że Pawła Gwiazdowicza wyrzucono z PiS przez pewien czas żyła swoim życiem. Niektórzy przynieśli ją wprost ze sklepu radnego, przy czym nie do końca orientując się, skąd właściwie miał wylecieć jego właściciel – ze struktur powiatowych, czy jakichś innych. On sam ze stoickim spokojem odpowiada, że niczego na piśmie nie dostał.

Radny Gwiazdowicz wiedział, że na majowej sesji Rady Miejskiej, podczas której radni mieli zagłosować nad sprawozdaniem finansowym i absolutorium dla burmistrza Tomasza Frischmanna, nie będzie lekko. Czuł presję szefa klubu radnych PiS Piotra Regieca, aby głosować jak przystało na opozycję, czyli przeciw absolutorium. Presja szybko przeszła w czyn, a raczej w rozmowę, którą Gwiazdowicz nazywa „brzydką”.

– Paweł, musimy zagłosować, wiadomo jak – streszcza jej przebieg radny. – Powiedziałem, że jestem członkiem Komisji Rewizyjnej, brałem udział w jej posiedzeniach i nie stwierdziliśmy żadnych nieprawidłowości… CZYTAJ artykuł w całości tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-07-21

Monika Gałuszka-Sucharska [email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (16)

 1. To jest po prostu tragifarsa w wykonaniu radnych opozycyjnych . Radni PartiI która po wyborach oznajmia, że będzie w opozycji do koalicji BBS/PO z zasady nie udziela absolutorium za wykonanie budżetu , albo dla kurtuazji wstrzymuje się od głosu, a tak mamy kabaret.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Przełożony

  Moim zdaniem cała ta rada miejska to jakaś pomyłka, co chwilę jakaś wpadka, przewodnicząca podawana jako Magda Z. w telewizji, radny zataczający się w środku dnia w centrum miasta żebrzący na alkohol, kpina z mieszkańców Oławy, inny radny który się dostał z okręgu oddalonego kilometr od rynku i tam mieszka postuluje likwidowanie hejnału (gdzie to akurat fajna wizytówka miasta) a na sesjach bawi się telefonem komórkowym, radny opozycji który przeprasza burmistrza za to, że głosuje tak a nie inaczej, tworzenie etatów dla ludzi zasłużonych w kampanii wyborczej, zlecenia dawane rodzinom radnych. Obudźcie się ludzie w końcu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Przełożony

    Bo akurat to za co przeprosili to palnęli głupotę i tyle, niemniej jednak była przedstawiana jako Magda Z. i w tym oświadczeniu nie ma za to przeprosin, mało tego jeśli dobrze pamiętam to takie jej przedstawienie było zgodne z jej wolą (było o tym w reportażu).
    Idę o zakład, że jeden z powyższych postów jest wysłany przez Magdę (albo jej koleżankę z pracy, która mimo, że nie mieszka w Oławie to jest wielką fanką GP-WO).

    Jeśli szanowna koleżanko nie wiesz jak wygląda człowiek prawy to jedynie powinnaś mieć pretensje do swoich rodziców.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Gość nie bądź śmieszny. Ziółkowska ze swojego telefonu wysyłała obraźliwe wpisy, wymierzone w działacza stowarzyszenia obwodnica dla Oławy, i to wyraźnie stwierdził sąd. Jestem ciekaw, czy sąd byłby równie pobłażliwy w odwrotnym kierunku. Magdalena Z., tak pani przewodnicząca była przedstawiana w mediach (także w powiatowej). Wstyd dla miasta Oława i jego mieszkańców. Kompromitacja.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. A może by tak o opozycji PO w Radzie Powiatu bo tu jest ciekawie jedna radna PO jest wiceprzewodniczącą Rady, a PO zgłosiło zdaj się kontrkandydatkę też z PO, część radnych Po głosuje nawet za absolutorium, ale nie lepiej jak zwykle o Pisie…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Mieszkaniec Oławy, ale przełożony ma rację. Obecna Rada Miejska to kabaret. M. zachowuje się jak rasowy pijaczyna, i oczywiście nie zamierza złożyć mandatu, bo przecież ma misję do wykonania jak chociażby tabliczka z jego nazwiskiem na pomniku. Gwiazdowicz jest, jak zawsze, za a nawet przeciw. Ważne że biznesik się kręci, raz drugi zagra świętoje…… i jest OK. Urbańczyk po ostatnim szoł jaki odstawił na sesji, skompromitował się na całego. Ci co oddali na niego głos, powinni go na taczkach wywieźć z ratusza.

  Dopóki mieszkańcy nie zaczną czynnie brać udziału w życiu miasta, nic się nie zmieni. Lokalni pseudopolitycy, typu pani Z. czy przegrany Kaczor, lub pijaczyna M., będę rządzić tym grajdołkiem, będą decydować co może być a co nie w tym pięknym mieście (jak chociażby wymyślona afera ze strzelnicą, tylko po to by uwalić świetną inicjatywę, i przejąć atrakcyjny teren). Pozdrawiam wszystkich słabo zainteresowanych mieszkańców Oławy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Nie no proszę, pan radny kłamie w żywe oczy, przecież każdy w mieście wie dlaczego pan głosuje za burmistrzem. Przyczyna jest prosta. Bo oławskie szkoły podległe miastu zaopatrują się w chemie u pana w sklepie, zresztą sam pan to otwarcie mówił,

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.