Przedolimpijska Basia

Warszawa Zaproszenie

Projekcja filmu dokumentalnego Pawła Sawickiego, o fenomenalnej biegaczce z Jelcza-Laskowic „Basia Szlachetka – kilometry wspomnień”, będzie jednym z punktów przedolimpijskiej imprezy w stolicy Polski, pod hasłem „Igrzyska Rio 2016 czas zacząć”

Ten rodzinny festiwal polskiego otwarcia tegorocznych zmagań sportowców z całego świata rozpocznie się w piątek 5 sierpnia, w warszawskim Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II.

W programie przewidziano rywalizację sportową w kilku dyscyplinach, m.in. w minigolfie, jeździectwie, kolarstwie i łucznictwie. Zaplanowano również rozegranie najstarszej dyscypliny starożytnych igrzysk – dromos, czyli krótkiego biegu na dystansie 600 stóp (ok. 193 metry), ustalonym w VI edycji nowożytnej Olimpiady.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji w pierwszym dniu imprezy przewidziano program artystyczny, który rozpocznie projekcja filmu dokumentalnego „Barbara Szlachetka – kilometry wspomnień”, nakręconego przez Pawła Sawickiego, dziennikarza telewizji internetowej z okolic Gdańska. Mieszkańcy naszego powiatu oglądali ten film na dwóch specjalnych pokazach – w grudniu ubiegłego roku, w jelczańskim Centrum Sportu i Rekreacji, oraz w marcu 2016, w oławskim CWE „Odra”.

Po części artystycznej będą wciągnięte na maszty flagi MKOl, PKOl, Polski i Brazylii, nastąpi zapalenie znicza olimpijskiego a potem, późnym wieczorem, zaplanowano wspólne oglądanie na telebimach uroczystości otwarcia Igrzysk XXXI Olimpiady Rio de Janeiro 2016.

W sobotę 6 sierpnia – dalszy ciąg sportowej rywalizacji, m.in. dwa biegi na dystansie 2016 metrów – Rodzinna Mila Coubertinowska oraz Brazylijska Mila Warszawa-Rio.

Uczestnicy olimpijskiego festiwalu rodzinnego będą mogli w tym dniu zwiedzić bezpłatnie Muzeum Sportu i Turystyki, oprowadzani przez przewodników.

Patronat nad imprezą sprawuje Polski Komitet Olimpijski, a współfinansowanie zapewniło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zgłoszenia do udziału w przedolimpijskim festiwalu rodzinnym są przyjmowane drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2355

(KAT)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.