Wojewoda obcina na drogę

Powiat Inwestycje

Powiat dostanie mniej niż początkowo obiecywano na przebudowę drogi powiatowej prowadzącej przez gminę Jelcz-Laskowice w kierunku Oleśnicy

Jeszcze w marcu wojewoda dolnośląski poinformował władze powiatu oławskiego o przyznaniu 3 mln zł dotacji na sfinansowanie zadania „Usprawnienie połączenia tranzytowego od drogi A-4 przez miasto Oława do miasta Oleśnica i drogi S-8 poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1538 D i 1466 D na terenie gminy J-L”.

Na czerwcowej sesji Rady Powiatu starosta Zdzisław Brezdeń poinformował o piśmie wojewody i obcięciu dotacji o 611 921 zł. Dlaczego tak się stało, nie wytłumaczył.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

    • Starostę wybierają radni powiatowi, a nie mieszkańcy w wyborach, ale nie mniej jednak na tego Pana w wyborach zarówno na burmistrza, do rady powiatu oraz na posła głosów oddało bardzo dużo osób. Pytanie co ich do tego skłoniło.

      Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  1. Wielka szkoda. To dla nas najkrótsza droga do S8 czyli do Warszawy albo na północ Polski, do Trójmiasta i okolic. Jeżdżę z Oławy tamtędy często właśnie w tych kierunkach, bardzo przydałby się sprawny i bezpieczny tranzyt. Trzeba drążyć, redakcjo, dlaczego tak się stało. Męczyć starostę – on jest źródłem informacji, to jego opcja rządzi i daje lub zabiera.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.