Joga przy basenie. Wakacyjna akcja i darmowe zajęcia

Oława Dla wszystkich!

Mówią, że pomaga na wszystko. Te ćwiczenia to ścieżka do bycia lepszym. To nie tylko coś dla ciała, ale również dla duszy. Warto brać udział w takich zajęciach, tym bardziej, że są darmowe!

– Joga poprawia krążenie, zwiększa elastyczność mięśni i stawów, niweluje bóle kręgosłupa – mówi Krystian Mesjasz, nauczyciel jogi i organizator akcji. – Pomaga również wyciszyć się, zrelaksować, niwelować stres i jego objawy. Korzyści jest wiele i każdy znajdzie swój powód do ćwiczenia jogi. O tym, jak wyglądają takie ćwiczenia, przekonać się można biorąc udział w otwartych zajęciach.

„Wakacyjna joga przy basenie” to cykl bezpłatnych zajęć, które prowadzone są w wybrane niedziele, zawsze o godz. 9.30 na terenach zielonych przy basenie. Pierwsza lekcja jogi już 10 lipca. Celem jest zachęcenie oławian do spędzania poranków zdrowy i aktywny sposób oraz zaproszenie do wspólnej praktyki jogi. – Będzie to świetna okazja, żeby rozruszać ciało na świeżym powietrzu, w słońcu, wśród zieleni, w pozytywnej atmosferze i w gronie sympatycznych ludzi – dodaje Mesjasz. – Zajęcia skierowane są do wszystkich, zarówno dla tych, którzy praktykują jogę na co dzień, jak i tych, którzy nie mieli z nią wcześniej kontaktu. Jedyne co trzeba ze sobą zabrać, to wygodny strój, matę lub koc, wodę oraz dobry humor. Na co dzień jesteśmy strasznie zabiegani. Nie mamy czasu zatrzymać się, poczuć czego naprawdę potrzebujemy. Joga jest formą pracy z ciałem, poznajemy własne możliwości i ograniczenia, uczymy się je akceptować. Wykonując pozycje jogi uczymy się koncentracji i samoobserwacji. Z czasem łatwiej jest nam zaobserwować pojawiające się w nas myśli i emocje, dzięki czemu pogłębia się nasz kontakt z samym sobą. Do tego nasze ciało staje się elastyczne, wzmacniamy je i nabieramy siły. Joga jest systemem ćwiczeń psychofizycznych, które po prostu podnoszą jakość naszego życia. Jogiczne porzekadło brzmi: Joga jest dla wszystkich – starych, młodych, grubych, chudych, jedynie nie dla leniwych.

Akcja jest organizowana drugi raz wspólnie z Termami Jakuba. Patronatem objął ją burmistrz Oławy.

(AH) Fot. Sylwia Dziwińska

mes1

Na fot. Krystian Mesjasz

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.