Dyskusja o ludobójstwie

OŁAWA

Towarzystwo Miłośników Ziemi Podhajeckiej zaprasza w piątek, 24 czerwca, na g. 17.00 do restauracji „Kulinarna Enklawa” przy ul. Młyńskiej 38 w Oławie na dyskusję o ludobójstwie OUN i UPA na Kresach Południowo-Wschodnich II RP w latach 1939-1947

W rolach prelegentów wystąpią prof. Bogusław Paź – temat wiodący „Wołyń` 43. Wybaczyć niewybaczalne?” oraz Szczepan Siekierka – współautor „Katalogu wystawy ludobójstwa dokonanego na Polakach przez (w skrócie) OUN i UPA na Kresach Południowo – Wschodnich II RP 1939 – 1947”.

– Jako współorganizator spotkania zapewniam, że prelegenci wykroczą tematyką poza Wołyń i przekażą uczestnikom spotkania sporo wiedzy o ludobójstwie w województwach lwowskim, stanisławowskim i tarnopolskim – mówi Ryszard Wojciechowski prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Miłośników Ziemi Podhajeckiej. – Pomimo upływu przeszło 70 lat, w powiecie Podhajce do tej pory zidentyfikowano nazwiska 1147 zamordowanych, a według szacunkowych danych liczba ta jest większa o kolejne 1300 osób. Nie ma przebaczenia i pojednania bez pełnej prawdy, a im więcej temat ludobójstwa będziemy nagłaśniać, tym lepiej dla świadomości zwłaszcza młodego pokolenia Polaków.

(ck)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (12)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.