„Vehicles of the Future” pod Pomnikiem Losów Ojczyzny

III Polski Rajd Ekologiczny z Konferencją Naukową „Vehicles of the Future”, organizowany przez Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej, zawita do Oławy

– Przedsięwzięcie, organizowane w dniach 1-3 lipca, jest syntezą publicznej prezentacji efektów pracy twórczej, wymiany myśli studentów, hobbystów i doświadczonych naukowców oraz kształtowania postaw patriotycznych – mówi komandor rajdu płk dr hab. inż. Mieczysław Struś, profesor Politechniki Wrocławskiej, mieszkaniec Chwałowic. – Realizowane jest w formie pokazu alternatywnych konstrukcji pojazdów z zastosowaniem biopaliw, klasycznej konferencji naukowej oraz rajdu śladami wybitnych Polaków i świętych miejsc dla każdego Polaka.

Prototypowe konstrukcje pojazdów mechanicznych będą prezentowane na wrocławskim Rynku 1 lipca (piątek) w g.8.00-8.45, a pojazdy użytkowe (motocykle i samochody) zasilane biopaliwami – na trasie: Wrocław – Oława –  Namysłów – Częstochowa – Kraków – Lwów. Motto rajdokonferencji:  „Kocham Polskę i Ty ją kochaj”.  Hasło tegorocznej edycji: „Pamięć o przeszłości mostem do przyszłości”. III Polski Rajd Ekologiczny z Konferencją Naukową „Vehicles of the Future” organizowany jest w okresie jubileuszu 1050. rocznicy chrztu i powstania państwa polskiego, a także w okresie 75. rocznicy zamordowania polskich profesorów we Lwowie. Na trasie rajdu odbędzie się m.in. apel pamięci przed Pomnikiem Losów Ojczyzny w Oławie. Przejazd z Wrocławia do Oławy zaplanowano na 1 lipca w godz.9.30-10.15. Uczestnicy dotrą wtedy pod oławski pomnik, gdzie złożą wieniec i zapalą znicze. Wyjazd do Namysłowa zaplanowano na g.11.15.

Potem dalszy ciąg rajdu, podczas którego uczestnicy odwiedzą Jasną Górę, Wawel, Bazylikę Archikatedralnej we Lwowie, Cmentarz Łyczakowski, a także Wzgórza Wuleckie we Lwowie, gdzie oddadzą hołdu polskim profesorom rozstrzelanym przez Niemców.

Uczestnikami konferencji są przede wszystkim młodzi naukowcy, studenci i doktoranci, którzy swoją działalność naukową koncentrują wokół zagadnień związanych z konstrukcją i energetyką pojazdów, w tym  „pojazdów przyszłości”. – Udział wezmą w niej także inni, którzy nie są związani z uczelniami – to motocykliści i kierowcy pojazdów użytkowych, którym leży na sercu troska o dobro Rzeczypospolitej – mówi komandor rajdu.

(ck)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.