Już za tydzień pobiegnie do Fatimy! Ma już wózek! – Biegnę dla mieszkańców powiatu!

Pobiegnie do Fatimy

Oława/Portugalia Wyzwanie

Miesiąc temu pisaliśmy, że oławianin Jacek Zapotoczny zamierza pokonać prawie 3000 km, aby dotrzeć do miejsca szczególnie ważnego dla wszystkich katolików. Specjalny wózek mieszkalny, w którym będzie miał wszelkie rzeczy niezbędne podczas tej niezwykłej wyprawy jest już gotowy i czeka w firmie sponsora (SED-MET z Jaczkowic)

wozek

– Jestem maratończykiem i ultramaratończykiem-amatorem – mówi Jacek Zapotoczny. – Bieganie jest moją pasją, bieganie kształtuje charakter.

Jacek wyrusza 30 czerwca na biegową pielgrzymkę z Oławy do Fatimy. Będzie ciągnął za sobą wózek mieszkalny, ufundowany przez firmę Sed-Met z Jaczkowic. Trasa liczy 2900 km i przebiega w większości drogami o mniejszym natężeniu ruchu. Pielgrzym pobiegnie przez Czechy, Niemcy, Francję, Hiszpanię i Portugalię.

– Biegnę dla mieszkańców powiatu oławskiego, bo chcę zachęcić ludzi do uprawiania sportów i realizacji swoich marzeń – opowiada. – Hasło tego mojego projektu brzmi to „Sport narzędziem wygrywania w każdej dziedzinie życia”, w połączeniu z wiarą w Boga. W drodze do Fatimy w zamian za pomoc otrzymaną od ludzi ofiaruję w sanktuarium fatimskim szczerą modlitwę. Moja pielgrzymka do Fatimy będzie też moją osobistą ofiarą składaną, by utwierdzić się w wierze, aby dotrzeć do celu.

Każdy dzienny etap biegu Jacek będzie dzielił na kilka odcinków, miedzy którymi odpocznie i pożywi się. Planuje zatrzymywać się w okolicy rzek, na stacjach benzynowych i w parafiach kościołów katolickich. Jeszcze nie wie, jak będzie wracał. Jeżeli zdrowie pozwoli, spróbuje przybiec.

– Serdecznie dziękuję burmistrzowi miasta Oława za poparcie mojego projektu i pomoc ze strony wydziału promocji i współpracy europejskiej – mówi Jacek. – Dziękuję również firmie Sportsen oraz lokalnemu browarowi Probus za zaopatrzenie w niezbędny sprzęt sportowy. Zwracam się do mieszkańców powiatu oławskiego z uprzejmą prośbą o pomoc w realizacji mojego celu, ofiaruję w zamian szczerą modlitwę w sanktuarium fatimskim.

Chcesz pomóc Jackowi w realizacji tego projektu? Możesz się z nim skontaktować mailowo: [email protected]

(AnKa)

jacek

jac2Taką trasą pobiegnie Jacek (źródło Google Maps)

archiwum (120)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.