O inwestycjach i Pianie Bosmana. O czym mówił burmistrz na konferencji?

Oława Podsumowanie

Na konferencji prasowej 21 czerwca burmistrz Tomasz Frischmann mówił o zakończonych i planowanych inwestycjach. Odpowiadał także na pytania o miejskie imprezy. „Pianę Bosmana”, uznał za udaną i jej organizację miasto będzie – jak w tym roku – zlecało firmom zewnętrznym

Ponowny proces sądowy czeka miasto w związku z przegranym procesem o prawa autorskie z wykonawcą projektu OWE „Odra”. Pierwszy wyrok, który zapadł przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu był niekorzystny dla miasta, które przegrało 80 tys. zł i istniało duże prawdopodobieństwo, że kolejne roszczenia wyniosą nawet 1 mln zł. Miasto odwołało się, a Sąd Apelacyjny uchylił tamten wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd I instancji. Burmistrz jest zadowolony z takiego rozstrzygnięcia, które pozwoli miastu na ponowne przedstawienie swoich argumentów.

Odzyskano także 167.168,57 zł od ABM „Solid”, upadłego wykonawcy krytego basenu. Kwota wpłynęła do miejskiej kasy. Do odzyskania w sprawie tzw. „podwójnych płatności” zostało jeszcze ponad 1,5 mln zł.

Inwestycje realizowane przy wsparciu środków zewnętrznych: I etap budowy ścieżka rowerowa Nowy Otok (połowę kosztów ponosi Dolnośląska Służba Dróg i Kolei), prace projektowe nad trasą dla rowerów w ciągu ulic Chrobrego i Oleśnickiej (wspólnie z DSDiK) – prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku. II etap budowy w Nowym Otoku obejmie odcinek od kościoła do Gaju Oławskiego. Powstaną tam także „bezpieczne” – oświetlone i oznakowane przejścia dla pieszych.

Rozpoczęto termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2. Prace ziemne i związane z wymianą instalacji będą wykonywane przez wakacje, we wrześniu zaplanowano ocieplanie ścian zewnętrznych budynku. W czasie wakacji na plac budowy wchodzi wykonawca boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 (popołudniami ma być dostępne dla mieszkańców). W planach jest modernizacja kolejnych obiektów, m.in. Ośrodka Kultury. Miasto uzyskano dofinansowanie na rewitalizację centrum. We wrześniu, po Biegu Koguta ruszą roboty ziemne i kanalizacyjne wokół tzw. placu ratuszowego. Wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Odra” wybudowany będzie parking  przy ul. Iwaszkiewicza.

Na pytanie o koszty i organizację „Piany Bosmana” burmistrz mówił, że zaproponowano mieszkańcom inną formułę – pikniku przy rzece, a imprezę odwiedziło bardzo dużo osób i cieszyła się zainteresowaniem. Więcej w papierowym wydaniu „Powiatowej”

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (9)

 1. Ósemka oczywiście musiała być jako pierwsza. Wiadomo dlaczego. Przecież ładnej żonce trzeba było odpowiednie warunki pracy stworzyć. Rozpieszczona królewna! Ale nareszcie i Dwójka się doczeka zasłužonego remontu. To wspaniała z tradycjami szkoła.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • aaa to o to chodziło, no ale jak ósemka już wypicowana czwórka i jedynka odremontowana czas zacząć dwójkę to i na pierwszą piątkę przyjdzie kolej, nareszcie chociaż boisko (po 30 latach) dobre i to, dziękujemy panu burmistrzowi za ‚gest’ wreszcie dzieci nie będą zdzierać kolan na przerwach i będą spokojnie mogły w ciepłe dni odbyć zajęcia sportowe w ramach w-f bo jak do tej pory były to pseudo zajęcia lub spacery po okolicy z braku odpowiednich sal

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. No przecież byli ludzie i się dobrze bawili wiec uważam imprezę za dużo bardziej udaną jak zlot ponieważ było gdzie zaparkować, nie trzeba było się przepychać i nie było korków w Oławie a urząd miasta wydał tyle samo pieniędzy na pianę i na zlot. Pozdrawiam mieszkańców.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Po co dwa razy to samo powtarzać? Odzyskano także 167.168,57 zł od ABM „Solid”, upadłego wykonawcy krytego basenu. Na 1 mln 500 000zl. wypłacone podwykonawcom to kiepsko wygląda, a co z roszczeniem poprzednika na ponad 7 000 000 zl. także od wykonawcy basenu ?
  Propaganda sukcesu jest dobra jak służy promocji władzy !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.