Miało być 100 000 złotych, a jest aż…

Organizatorzy V Zlotu Pojazdów Zabytkowych właśnie poinformowali, że całkowity dochód z loterii charytatywnej to ponad 143 000 złotych!

– Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka – czytamy na facebookowym profilu zlotu. – Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności , współczucia oraz ludzkiej solidarności. Już zwyczajem naszego miasta staje się niesienie pomocy potrzebującym – chorym. Tak było i tym razem. Nie zawiedliście Państwo

Jeszcze dwa miesiące temu Tomasz Jurczak, pomysłodawca imprezy mówił, że jego marzeniem jest sprzedać 10 000 losów (każdy po 10 złotych) i 100 000 złotych przeznaczyć na różne fundacje – szczególnie zajmujące się chorymi dziećmi. To co stało się 19 czerwca na oławskim Miasteczku zaskoczyło wszystkich. Kupony sprzedawały się do ostatniej minuty. Jeden z mieszkańców kupił aż 250!

Prowadzący krzyczał ze sceny po godzinie 17.00: – To niesamowite, bo w tym miejscu i o tej porze chyba jeszcze  nigdy nie było takiego tłumu!

Patryk Mikiciuk, dziennikarz TVN Turbo opublikował na swoim profilu na facebooku zdjęcie, na którym widać oczekujących na losowanie. Podpisał zdjęcie: „Ci wszyscy ludzie chcieli wygrać Syrenę 105 ! To nie żart”

zl2

Pieniądze już trafiły do banku, który zrobi przelewy na konta 12 fundacji. (fot. www.facebook.com/PojazdyZabytkoweOlawa)

Kto otrzyma pieniądze z loterii charytatywnej? Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Tęcza”, fundacja „Krok po Kroku”, fundacja „Pomaluj mi świat”, stowarzyszenie „Uśmiech za uśmiech”, stowarzyszenie „Iskierka nadziei”, Dom Dziecka w Oławie, Caritas, Hospicjum dla dzieci we Wrocławiu, ZHP w Oławie, fundacja „My nie gryziemy”, schronisko dla zwierząt w Oławie, stowarzyszenie „Pomoc”

To dzięki WAM impreza naprawdę się udała! Losy kupowali nie tylko mieszkańcy naszego powiatu. Pod sceną na Miasteczku było sporo przyjezdnych. Każdy chciał wygrać nagrodę główną.

A tak wyglądało losowanie:

Foto i video: Agnieszka Herba

DSC_0624 DSC_0587 DSC_0592 DSC_0598 DSC_0602 DSC_0610

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (11)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.