Beata wygrała syrenkę! Królowa szos ma już właścicielkę! VIDEO i ZDJĘCIA

– Gdy zostało pół godziny do zakończenia sprzedaży losów stałam w wielkiej kolejce po frytki… – mówi Beata Chochorowska z Jelcza-Laskowic. – W ostatniej chwili zdecydowałam, że jednak kupię losy. Zadzwoniłam szybko do kuzyna i powiedziałam, żeby wziął kilka. Wypełnił je mąż, ale wpisał moje dane. To szczęśliwa ręka męża.

Pani Beata ma prawo jazdy od 19 lat, na co dzień jeździ terenowym autem –  toyotą land cruiser. – Syrenki jeszcze nie mamy, ale mężowi marzyła się taka – dodaje. Na pewno się bardzo cieszy. Mamy kilka aut z czasów PRL-u i to doskonale uzupełni kolekcję. Nie jesteśmy tu przypadkiem, kochamy motoryzację! Królowa szos trafiła więc w ręce kolekcjonera, bo maż to kocha… Uważam, że on powinien wygrać. Teraz nie mam wyjścia będę się musiała wykazać się za kierownicą. Obiecuję ze ten samochód będzie na naszym terenie i go nie sprzedam.

TAK wyglądało losowanie nagrody głównej:

(AH)

Organizatorzy mówią, że na V zlocie pojazdów zabytkowych rekord został pobity. – Tutaj nigdy nie było takiej ilości pięknych aut – mówi Tomasz Jurczak pomysłodawca imprezy i współorganizator. – Myślę, że przyjechało ponad 2000 pojazdów.

Patryk Mikiciuk, dziennikarz TVN Turbo, prowadzący zlot powiedział: – Jest to najlepsza impreza motoryzacyjna w całej Polsce i mówię to z pełną świadomością. Jest tu niezwykły klimat i podziwiam organizatorów, bo zrobili wielką rzecz!

W loterii charytatywnej sprzedano ponad 10 tysięcy losów, każdy po 10 złotych. Pieniądze trafia do 12 fundacji. – Jutro w południe wysyłamy przelew – mówi Tomasz Jurczak.

AKTUALIZACJA 20 czerwca. Policzono już wszystkie zgłoszenia. Do Oławy przyjechało 2350 pojazdów zabytkowych! Rekord został pobity!

PONIŻEJ RELACJA VIDEO z tego wydarzenia!

Fot. Agnieszka Herba Wkrótce więcej o tym wydarzeniu…

materiał video Grzegorz Jankowski

DSC_0306

DSC_0531 DSC_0293

Renowacją syrenki zajęli się pasjonaci z Old School Squad – w białej koszulce Mariusz Pogoda, koordynator działań.

DSC_0300 DSC_0311 DSC_0320 DSC_0322 DSC_0325 DSC_0327 DSC_0330 DSC_0334 DSC_0337 DSC_0339 DSC_0341 DSC_0342 DSC_0345 DSC_0348 DSC_0349 DSC_0350 DSC_0355 DSC_0356 DSC_0361 DSC_0366 DSC_0371 DSC_0375 DSC_0387 DSC_0390 DSC_0391 DSC_0403 DSC_0406 DSC_0409 DSC_0412 DSC_0416 DSC_0424 DSC_0427 DSC_0435 DSC_0438 DSC_0447 DSC_0450 DSC_0461 DSC_0468 DSC_0490 DSC_0494 DSC_0502 DSC_0510 DSC_0519 DSC_0521 DSC_0527 DSC_0530 DSC_0694 DSC_0703 DSC_0554 DSC_0569 DSC_0583 DSC_0584 DSC_0588 DSC_0595 DSC_0600 DSC_0627

Nowy właściciel motoroweru ogar dosłownie wbiegł na scenę

DSC_0633 DSC_0651

Fiat 126p pojedzie do Poznania

DSC_0667 DSC_0675 DSC_0684

WIĘCEJ ZDJĘĆ na naszym profilu na facebooku: www.facebook.com/WiadomosciOlawskie

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (30)

 1. Pani Beacie oczywiście gratuluję, jak i innym, którzy wygrali na loterii. Natomiast z przykrością muszę stwierdzić, że impreza przerosła organizatorów, którzy podeszli do całej imprezy chyba skrajnie niefrasobliwie. Nie została zapewniona odpowiednia ilość miejsc parkingowych więc samochody przyjezdnych pozastawiały okoliczne osiedle, często uniemożliwiając wyjazd lub przejazd mieszkańców już abstrahując od tego, że znając Oławę i potencjalne miejsca parkingowe po pół godziny krążenia pojechałem pod Tesco, ciekawe co w tej sytuacji zrobiły osoby, które Oławy nie znały (pewnie krążyły godzinami w korkach, aż w końcu zwolniło się jakieś miejsce, produkując niepotrzebnie spaliny). Ci przyjezdni, którzy mieli mniej samozaparcia i więcej fantazji zostawiali auta gdzie popadnie, na skrzyżowaniach, drogach wyjazdowych, zastawiając innych. Gdzie wtedy była Straż Miejska? A przepraszam, przecież ta zbędna formacja w niedzielę nie pracuje, a akurat była świetna okazja, żeby zarobić na swoje utrzymanie, ale po co, lepiej się w niedzielę poobijać, a burmistrz i tak półtora miliona na kilkunastu krewnych królika co roku wywali. Jeśli jest impreza typowo miejska, jak były majówki gdzie nie spodziewa się dużo przyjezdnych (co najwyżej z sąsiednich miejscowości) to nie trzeba zabezpieczać miejsc parkingowych, ale jeśli organizuje się międzynarodowy zlot to chyba spodziewa się wielu przyjezdnych.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Oczywiście hejterzy są wszędzie ? przykre. Gdyby kilka osób się nie skrzyknęło to by nic się nie wydarzyło. Wtedy ten Pan marudził by że nic się w Oławie nie dzieje. Należy pominąć opinię tą i podobne. Wielkie brawa za organizację zlotu. Pozdrawiam i do zobaczenia za rok.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W sumie to faktycznie nie pomyśleli o tym,żeby np. rozciagnąć ten parking przy termach.Och jak mogli nie pomyśleć? A swoją drogą, jak mieszkaniec Oławy to może trzeba było się przejść w ten piękny dzień i nie produkować spalin oraz okazać gościnność dla przyjezdnych? A poza tym parkowanie na terenie Tesco w podanych okolicznościach również jest nieprawidłowe,bo to jest miejsce dla klientów sklepu Ups. No i jeszcze ten brak spostrzegawczość…dwóch na nóżkach,dbających o bezpieczeństwo przechodniów na ul.11 Listopada i dwóch na ul.Sienkiewicza… Oczywiście mowa o naszych Strażnika Miejskich. Także byli i pracowali!!!
   Myślę, że po totalnym upadku Piany Bosmana, Zlot Pojazdów Zabytkowych jest mega imprezą i widać to było po tłumach ludzi. Oby organizatorzy nigdy nie zrezygnowali z tej imprezy, bo będzie w Oławie smutno.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Zawsze można było się dogadać np: z właścicielem parkingu płatnego obok miasteczka, byłoby to kilkanaście miejsc parkingowych więcej. Można było na miasteczku zorganizować miejsca parkingowe, można było dogadać się z właścicielami supermarketów żeby udostępnili miejsca parkingowe. Jak się chce to można wiele rzeczy zrobić. Niestety organizatorzy ograniczyli się jedynie do wskazania parkingów osiedlowych na których i tak w normalne dni nie ma miejsca. Co do parkingu przy termach, to szkoda, że miasto budując termy nie pomyślało, że będzie to parking nie tylko do basenu a również dla imprez na miasteczku i nie wybudowało większy. Czyżby kolejna niefrasobliwość?
    Na Tesco było tyle miejsca, że klienci też mieli gdzie zaparkować (z resztą skąd wiesz, że nie byłem jednym z nich). Półtora miliona złotych rocznie na to, że jak są potrzebni i mogliby pokazać swoją przydatność to stoją i pilnują przejścia dla pieszych (ukradnie ktoś czy co?), samochody i tak poruszały się w takim tempie, że żadnego zagrożenia dla pieszych nie było. Tak się napracowali, że 30 metrów od nich stały samochody źle zaparkowane, a ludzie szczali pod krzakiem, ale rozumiem, że to przejście dla pieszych było zagrożone i jakby ktoś je ukradł to byłby skandal na cały kraj. Dzielni strażnicy, mam nadzieję, że wywiązali się ze swojego zadania i nikt nie ukradł tego przejścia dla pieszych.
    Oczywiście impreza jest ciekawa i warto ją organizować, ale należy robić to z głową. Wyznaczenie miejsc parkingowych na osiedlach gdzie tych miejsc po prostu nie ma świadczy o tym, że głowy niestety przy planowaniu zabrakło.
    Rozumiem, że kilka osób zapewne powiązane z organizatorami będzie tu na mnie psy wieszać, ale jak merytoryczne argumenty do nich nie docierają, to ja się poddaje, może psychiatra podoła.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Tu nie chodzi o marudzenie! Gość ma racje. Jestem mieszkanką pobliskiego osiedla i to co tu się działo to była masakra. Przyjezdni parkowali nam pod blokiem, nie mieliśmy możliwości wyjścia z domu. Trawniki i chodniki były oblegane przez samochody. Miejsce za garażami, pomiędzy boiskiem Szkoły Podstawowej nr 1, a wspomnianymi garażami służyło przyjezdnym jako toaleta. Jak byś się czuł siedząc z dzieckiem w piaskownicy gdzie obok pan załatwia swoje potrzeby fizjologiczne? Impreza, imprezą ale kultura gości pozostawia wiele do życzenia, bo oni odjechali a śmieci i fekalia pozostały i w upale spróbuj posiedzieć z dzieckiem w piaskownicy, albo otworzyć okno.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • w odpowiedzi

   Szanowna Pani dlaczego macie pretensje do organizatorów, impreza bardzo fajnie zorganizowana, a to że kilka mało kulturalnych osób załatwiło swoje potrzeby (i nie tylko u Was pod blokiem) w niewłaściwy sposób nie oznacza, że pozostałe kilka tysięcy przybyłych robiło tak samo. Sama mieszkam na Sienkiewicza i nawet dla mieszkańców zamknięto to ulicę (łącznie z sądowym parkingiem) proszę mi wierzyć, że nie było problemu z zaparkowaniem auta na drugim końcu miasta i przejście się spacerkiem kilka minut – dla takich imprez naprawdę warto zgodzić się na kilka ustępstw.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Ratuszowi piewcy propagandy sukcesu już na posterunku. Takie imprezy powinny być organizowane poza miastem, a nie burmistrz i kilku kolesi bierze mieszkańców okolicznych osiedli jako zakładników aby chwilę mogli się pouśmiechać w telewizji i na okładkach gazet.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Szanowni mieszkańcy Oławy ?? brawo brawo brawo . Przyjechałem do was 280 km , czegoś takiego nigdy nie widziałem . To jest szok , dobre serca i sympatyczni ludzie . Bardzo wam zazdroszczę takich zlotow . Tomku nie możesz sie przeprowadzić do Wieliczki ???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Impreza Super ale powinni poszukac innego miejsca pod Oława np pomiedzy Oławka a Odra , Bylaby lepsza logistyka wiecej miesc parkingowych oraz mniej nerwow. A Olawianie powinni przyjsc na piechotke a nie samochodem d…e wozic

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Byłem pierwszy raz i zapewniam, że nie ostatni. Impreza super, a to co zobaczyłem przerozło moje najśmielsze oczekiwania. Wiadomo, że zawsze znajdą się tacy, którzy zrobiliby to lepiej. Tylko później jak już trzeba to zrobić to jakoś dziwnie ich nie ma… Faktycznie ilość wystawców i zwiedzających była ogromna. Jednak moim zdaniem jest to powód do dumy, a nie do narzekania. Był to V Zlot, strach pomyśleć co będzie podczas X edycji:-). Uważam, że zmiana miejsca prędzej czy później jest nieunikniona i warto już w tej kwestii coś myśleć. Zmiana miejscówki na większą będzie tylko z korzyścią – impreza obroni się sama.Gratuluję Organizatorom – DO ZOBACZENIA ZA ROK!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Zauważcie, że Ci, którzy krytykują nie krytykują imprezy jako całości, że sami przyznają, że impreza jest ciekawa tylko punktują co im się nie podobało i co powinno zostać poprawione. A stado piewców propagandy sukcesu od razu ich obraża od maruderów, hejterów i innych nie czytając ich komentarzy ze zrozumieniem. Takie bezmyślne klepanie, że było super na pewno nie przysporzy wam zwolenników.

  Ja osobiście wpadłem na chwilę, impreza ciekawa, brak miejsc parkingowych potwierdzam, korki potwierdzam, straż miejska która pilnowała przejścia dla pieszych potwierdzam (chciałem im zasugerować, że jak pasy są namalowane to nikt ich nie ukradnie). Rozumiem złość okolicznych mieszkańców. Nie ma sensu się szarpać tylko należy pomyśleć jak w przyszłym roku zorganizować to lepiej.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. propozycja nie do odrzucenia

  Proszę o stworzenie konkursu na najlepszy wierszyk dotyczący zlotu samochodów zabytkowych w oławie. Na pewno zostały jakieś materiały promocyjne zlotowe więc organizator będzie mógł się tego pozbyć w pięknych okolicznościach. Zapraszam i pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.