Z wieży pięknie widać, z piwnic słychać krzyk

Oławianie wchodzili na wieżę ratuszową, niektórzy woleli najeść się strachu w piwnicach. Takie same atrakcje czekają w niedzielę 19 czerwca, w godz. 15.00 – 21.00

Co roku w obchody Dni Koguta włącza się także Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie.

W tym roku przygotowano „Piwnice strachu”, czyli zwiedzanie ratuszowych podziemi z dreszczykiem. Jeżeli będąc w Rynku słyszeliście krzyk, to z pewnością dochodził z wnętrz ratusza. Emocji nie brakowało.

Wspaniała pogoda i widoczność zachęcały do spojrzenia na Oławę oraz bliższe i dalsze okolice z innej, ratuszowej perspektywy. Bilety na wieżę widokową można było odbierać od godz. 14.30.

Justyna i Marcin Grzegorkowie razem z dziećmi Jagodą, Filipem i Amelią byli na wieży po raz pierwszy i bardzo im się podobało. – Widzieliśmy z góry nasz dom – pochwaliły się starsze dzieci.

Podczas Dni Koguta można także zwiedzać ekspozycje w Izbie Muzealnej Ziemi Oławskiej, opowiadające m.in. o życiu błogosławionego Bernarda Lichtenberga, urodzonego w 1875 roku w Oławie, o pierwszych latach w powojennej Oławie oraz zobaczyć, co odkryto w Ryczynie.

(MON)

archiwum (35) archiwum (36) archiwum (37) archiwum (38) archiwum (39) archiwum (40) archiwum (41) archiwum (42) archiwum (43) archiwum (44) archiwum (45) archiwum (46)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.