Szczęśniak celuje w Dudkowskiego. Były nieprawidłowości i uchybienia

Jelcz-Laskowice Kontratak

Burmistrz Bogdan Szczęśniak ujawnia audyt Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. Kontrolerzy przyjrzeli się funkcjonowaniu spółki w latach 2011-2014. Okazuje się, że ówczesny dyrektor Łukasz Dudkowski przez dwa lata wydał ponad 11 tysięcy na taksówki. To nie wszystko…

Wojny politycznej na linii Szczęśniak – Dudkowski ciąg dalszy. Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w gminie Jelcz-Laskowice stara się regularnie punktować burmistrza. Osobiście bądź rękami opozycyjnych miejskich radnych. Ostatnio udało mu się to dwukrotnie. Po raz pierwszy, gdy okazało się, że spółka „Ad Rem”, której prezesem zarządu jest Roman Dziekoński (pełniący również funkcję szefa Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarki Komunalnej) będzie dostarczać paliwo właśnie do ZGK. Drugi raz, gdy radny Skrzydłowski ujawnił na sesji, że prezes ZGK Jerzy Szyndler nie złożył oświadczenia majątkowego po zatrudnieniu go na tym stanowisku.

Już raz burmistrz Szczęśniak odbił pałeczkę w stronę Dudkowskiego. Przypomniał, że on, odchodząc z funkcji dyrektora Miejsko-Gminnego Centrum Kultury, również powinien takowe oświadczenie złożyć. Nie zrobił tego, więc według Szczęśniaka nie powinien wypominać błędów innym.

To nie koniec ofensywy Szczęśniaka, który przekazał nam dokumentację audytu, przeprowadzonego w MGCK w lutym i marcu 2015 roku. Cztery miesiące po tej kontroli Łukasz Dudkowski zmienił pracę. 1 lipca nie był już dyrektorem centrum kultury. Objął identyczne stanowisko w Siechnicach. Pytany wtedy, czy odchodzi, bo boi się wyniku audytu odpowiadał: – Proszę nie żartować. Nie miałem żadnych obaw. Byłoby śmieszne, gdybym z tego powodu rezygnował z pracy. Odchodząc z Centrum pozostawiam je z dodatnim wynikiem finansowym. Zlecanie kolejnych kontroli wyraźnie pokazuje brak zaufania i chęci współpracy.

Co konkretnie zawiera audyt?

Obszerny dokument opisuje wiele spraw. Szczególną uwagę zwraca korzystanie z taksówek. W latach 2013-2014 z pieniędzy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury przeznaczono na ten cel ponad 11 tysięcy złotych. Większość podróży nie została w żaden sposób opisana, co według audytora oznacza, że system kontroli finansowej w MGCK mógł działać nieprawidłowo.Wątpliwości budzi też… CZYTAJ ARTYKUŁ W CAŁOŚCI: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-06-09

Kamil Tysa

[email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (32)

  • wodnik szuwarek

   Wzorcowy przedstawiciel „dojnej zmiany”. Brudno-PiS i BMW w czystej postaci. Ale najważniejsze, że imprezy dla prominentnych działaczy tego Brudno-PiSu potrafi zorganizować. Tak jak w ostatni piątek nad stawem w Jelczu, którego właścicielem jest pewien biznesmen, któremu nie podobał się wynik przetargu na dostawy paliw. Wznosiła nowa władza toasty za zdrowie nasze w gardła swoje. I to się liczy, że „ciemny lud” już raz ich wybrał, a teraz najważniejsze żeby światły elektorat nie przepędził ich od koryta.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Jakie nielegalne??? Człowieku co ty wiesz o świecie, chyba nie korzystasz z taksówek w ogóle. Normalnie wszystko legalnie, zarejestrowane, nawet faktury wystawiają. Nie musisz stać na postoju taryf i mieć koguta „taxi” na dachu, żeby móc świadczyć przewóz osób. Możesz się indywidualnie umówić z facetem świadczącym takie usługi na jakieś stałe kursy i wtedy on podjeżdża po ciebie do domu samochodem nieoznakowanym, tj. bez emblematów taxi, co najwyżej ma numer boczny ale nie zawsze. Umawiasz się na stałą kwotę i stałe kursy i koleś nawet licznika nie włącza, tylko płacisz według tego, co masz na umowie, a on wystawia ci fakturę! Ogarnij się, w jakim świecie ty żyjesz. Taksówek bez emblematów jest prawie tyle samo co zwykłych. Niektórzy świadczą usługi swojej stałej klienteli i nie muszą stać na postoju i być widoczni dla ciebie.

     • Zainteresowany

      Nie jestem ekspertem od taksówek. Natomiast nie zaprzeczysz jako ekspert tej szlachetnej dziedziny nauki jaką jest transport osób, że są osoby, które dokonują przewozu osób nieoznakowanymi pojazdami nie prowadząc żadnej działalności i nie wystawiając żadnej faktury ani paragonu i, że jest nielegalne.
      Jeśli ktoś ma zarejestrowaną działalność, stosowne zezwolenia i kursy i za swoje usługi wystawia fakturę to nie jest to nielegalne.
      Taksówka bez numeru bocznego? Oj chyba ktoś powinien powtórzyć kurs.

 1. zainteresowany

  Ten pan NOTORYCZNIE jeździ taksówkami od co najmniej 5 lat, dzień w dzień łącznie z weekendami. Ponadto wozi nimi swoją rodzinę. Więc chyba nie były to tylko wyjazdy służbowe w ramach pełnionych obowiązków???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Wstrętny konfident z PO

  Ten facet i jego rodzina korzystają z taksówek od bardzo wielu lat i w sposób powiedzmy sobie otwarcie NAGMINNY (nie tylko w dni i godziny pracy, ale również po godzinach pracy i w dni wolne). Dziwię się, że dopiero teraz zostało to ujawnione!!! Jestem zbulwersowany i oburzony, że nie zostało to wcześniej skontrolowane w sposób należyty!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Centrum nie miało auta służbowego, ani nie płaciło kilometrówek pracownikom. Utrzymanie kierowcy i dwóch samochodów służbowych w Urzędzie to lekko licząc na pewno ponad 60 000 złotych rocznie. Kto płaci za nocne odwożenie burmistrzów po imprezach. Pan, Pani społeczeństwo….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Kilometrówka w pracy 250 zł, na jedna osobę za miesiąc, tu wychodzi, że było 450 na całą firmę, łojezu straszna afera nie ma jak człowiek, który dwukrotnie był skazany prawomocnym wyrokiem i którego wożą służbowym autem 14 lat szuka afer w transporcie….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.