Radni jednomyślni

Gmina Oława Samorząd

Podczas sesji Rady Gminy, która odbywała się 19 maja, radni jednogłośnie zaakceptowali działania wójta Jana Kownackiego w poprzednim roku budżetowym

Po zapoznaniu się z opisem stanu gminnego mienia oraz ze sprawozdaniem finansowym z wykonania budżetu za rok 2015, a także z pozytywnymi opiniami Komisji Rewizyjnej i Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu, Rada Gminy Oława udzieliła wójtowi Janowi Kownackiemu absolutorium.

– W porównaniu do poprzedniego roku, w 2015 było dużo lepiej – mówił wójt Jan Kownacki. – Jest to zasługa radnych i pracowników urzędu. W tym miejscu chciałbym im wszystkim podziękować, a zwłaszcza pani skarbnik Danucie Król – za przypilnowanie procedur, żeby budżet był wykonywany prawidłowo. Nie raz kłóciliśmy się, ale czasami tak trzeba! Jeżeli kogoś uraziłem, to bardzo przepraszam!

Głosowanie nad absolutorium poprzedziło przyjęcie przez gminnych rajców, również jednogłośnie, sprawozdania z wykonania budżetu gminy Oława w roku 2015.

(AnKa)

fot. Joanna Szulżyk

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (26)

 1. Czyli buraczana korupcja i niegospodarność hula bez zmian i żaden radny ani żadna radna się nie wychyla. Tak trzymać, aż do końca, aż do szwedzkich firanek w oknach! Będzie nowy wójt, a będzie na pewno, to zrobi audyt i dopiero się okaże, jak to wszystko było prawidłowo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Panie Rolfie, przecież wystawił Pan swój komitet i co z tego wyszło? Tyle Pan pisze o korupcji, układach itd, że PiS wszystko zmieni, rządzi już ponad pół roku a osoby o których pisze Pan, że pójdą siedzieć, siedzą owszem ale na tych stołkach na których siedzieli do tej pory, założę się, że będą na tych stołkach siedzieć do końca kadencji i pewnie w następnej.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Pan Rolf jest mocny w słowach, czyli w listach i doniesieniach. Ale efektów w postaci wyroków czy konkretnych zarzutów nie ma, poza powtarzaniem jakichś formalnych uchybień wskazanych przez urzędników z RIO czy NIK. A przecież PiS ma już wszystko, co potrzeba do rozliczania. I rząd, i sąd, i media… Pana Rolfa pełno w sieci, ale na razie to Janek Bond (Błąd) górą!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jesteś w błędzie. PiS nie ma jeszcze w wielu samorządach, w tym w naszych oławskich, żadnych narzędzi ani do zaprowadzenia gospodarności, ani do wytępienia korupcji, ani do rozliczenia samorządowych przestępców. Rząd do samorządów nie sięga, bo nie ma jak. Poza stroną internetową Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców mediów niezależnych od lokalnej sitwy w powiecie Oławskim nie ma w ogóle. W Prokuraturze Rejonowej w Oławie i w innych okolicznych nic się jeszcze nie zmieniło. W Sądzie Rejonowym w Oławie też nic się jeszcze nie zmieniło. Jedno jest pewne – następne wybory samorządowe nie będą już fałszowane ani manipulowane, więc działacze zasłużeni korupcji, niegospodarności i olewaniu interesów ogółu mieszkańców zostaną z wielkim kwikiem oderwani od samorządowego koryta, również ci z PiS, którzy dzielnie współpracowali i nadal współpracują z postkomunistyczną sitwą. Struktury PiS we Wrocławiu i w Oławie są na wskroś przesiąknięte postkomunistycznymi dywersantami i różnymi karierowiczami. Nie da się przez pół roku oczyścić czegoś, co przez grubo ponad dwadzieścia lat było systematycznie zanieczyszczane. Trzeba też pamiętać o tym, że najpierw trzeba oczyścić struktury centralne i załatwić sprawy najważniejsze dla państwa. Samorządy muszą jeszcze trochę poczekać.

   Trzeba jednak patrzyć samorządowcom na ręce, zgłaszać przestępstwa gdzie trzeba i podawać do wiadomości publicznej wszelkie draństwa i świństwa „wybranych” przez lud. Z tego pan Rolf i całe kierowane przez niego Stowarzyszenie wywiązują się wzorowo.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Przełożony

    Jak, a kto rządzi w powiecie jak nie PiS? Pan Brezdeń to jest z jakiegoś innego PiSu? Bo z tego co pamiętam startował na wysokim siódmym miejscu razem z innymi kandydatami PiSu. Nawet ostatnio był u Prezydenta Dudy.Co do za rząd co na nic nie ma wpływu? Biedna Niezależna i TV Republika i jeszcze parę innych, muszą publikować to co każe im Frischmann z Kowanackim. 😀
    Nic się nie zmieniło w prokuraturze oławskiej? Przecież reforma i reorganizacja prokuratury miała miejsce parę miesięcy temu i nie objęła oławskiej prokuratury? Może nie mieli jej nic do zarzucenia? Struktury dolnośląskie są przesiąknięte komunistami? No popatrz Pan, a ich szef został ministrem skarbu.

    A ile to członków liczy to stowarzyszenie, że nawet nie może walnego zgromadzenia zwołać?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Po zmianie władzy, za którą opowiedziało się społeczeństwo, niestety minęło już 7 miesięcy i wszystko zostało po staremu. Stare sitwy i układy mają się dobrze, mało tego w instytucjach państwowych nadal pracują ludzie z koalicji PO- PSL na wysokich stanowiskach, które objęli 8 lat temu ( lub jeszcze wcześniej), pobierają wysokie pensje i jeszcze awansują!
     Nic nie daje zmiana dyrektora naczelnego z PIS w danej instytucji, skoro jego zastępcy,kierownicy, naczelnicy z poprzedniego nadania. Jak ma on realizować swoje zadania z zespołem o zgoła innej ideologii i interesach?To jakaś farsa!To tak jakby Kaczyński stanął na czele Nowoczesnej i realizował z nimi swój program !
     Rząd obiecał walkę z korupcją, biurokracją , nepotyzmem, kolesiostwem i całkowitą wymianę kadr. Co zrobił do tej pory – obsadził znajomymi królika spółki skarbu pastwa i na tym koniec . Jak widać do żadnych już zmian nie dojdzie, bo rząd z opozycją mieli już 7 miesiąc temat zastępczy – TK.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Członek SMSM

     Widać, że nie masz zielonego pojęcia o reformie prokuratury. Zostały na razie zmienione tylko ramy prawne ucinające samowolę prokuratorów. Prawdziwa reforma, czyli wymiana prokuratorów nieuczciwych na uczciwych dopiero się zaczyna. Reforma sądownictwa nie ma jeszcze nawet solidnych podstaw prawnych, bo nowy rząd nie chce wydawać bubli prawnych, jak PO-PSL, tylko uzgadnia zmiany ze wszystkimi środowiskami. Nie siej tu waszej zakłamanej postkomuszej propagandy, bo nikt już nie da się na to nabrać. Idź do KODerastów, tam takich zakłamanych obrońców korupcji bardzo potrzebują.

     Po szykanach i prześladowaniach członków i zarządu naszego Stowarzyszenia, do aktu fizycznego terroru włącznie podczas akcji zmierzającej do odwołania Kownackiego i jego radnych piesków w drodze referendum, listy członków zostały utajnione i nie wybraliśmy nowego zarządu po upływie kadencji. Członków Stowarzyszenia ciągle jest sporo, choć niektórzy odeszli, ale doszli nowi. To nie Stowarzyszenie Mieszkańców, ale Kownacki i jego sitwa są tematem tej publikacji, więc nie zmieniaj tematu dla odwrócenia uwagi od spraw zasadniczych.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Przełożony

      Ustawa o prokuraturze została zmieniona i te zmiany obowiązują już jakiś czas. Były nominacje, zmiany, obsadzenie stanowisk, chociażby we Wrocławiu. Żeby doszło do wysokiego uprawdopodobnienia przez kogoś czynu nie trzeba reformy sądów, bo wysokim prawdopodobieństwem popełnienia czynu byłoby już skierowanie aktu oskarżenia. Nie słyszałem, żeby zmiany chociażby w prokuraturze lub TK rząd uzgadniał z najbardziej zainteresowanymi czyli prokuratorami i sędziami, to kimże, są te środowiska z którymi uzgadniał rząd swoje zmiany „pani Krysia prowadząca kwiaciarnię”?

      Nie pytałem kto jest członkiem smsm, bo mnie to średnio interesuje. Pytałem ilu ma członków. To chyba proste pytane. Co to za stowarzyszenie, które nie ma zarządu?

    • Członek SMSM

     G…no prawda zainteresowańcu POpaprany! Zatarcie wyroków karnych Kownackiego nastąpiło na jego wniosek w oddzielnym postępowaniu, decyzją ówczesnego Sądu Grodzkiego w Oławie, tuż przed wyborami uzupełniającymi. Nie przeczytałeś informacji p.t. „Kownacki wraca do gry” z 17 grudnia 2008 pod wyżej podanym linkiem i rozsiewasz bezczelne kłamstwa. Oto fragment tej publikacji:

     “Jan Kownacki nie zrażał się jednak tymi trudnościami i cierpliwie czekał na odpowiedni moment, by móc wrócić do gminnej polityki. 16 września tego roku złożył w oławskim Sądzie Grodzkim wniosek o zatarcie skazania obu swoich wyroków – w sprawie „podpisowej” i „alkoholowej”. Po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, który potwierdził, że Jan Kownacki nie narusza porządku prawnego i cieszy się dobrą opinią, zarówno w miejscu zamieszkania jak i zatrudnienia, 5 grudnia Sąd Grodzki w Oławie postanowił zatrzeć oba wyroki, nałożone na wnioskodawcę w 2004 i 2005 roku. Zadecydowała o tym sędzia Dorota Grzywacz, która w 2004 roku skazała Kownackiego za kupowanie głosów wyborczych. Teraz uznała, że jest on już wystarczająco zresocjalizowany i może wrócić do normalnego, pełnoprawnego życia społecznego.”

     A od Pana Rolfa to się odwal, bo mu do pięt nie dorosłeś.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • zainteresowany

      Rolfi, grzeczniej. Masz chyba jakąś manię prześladowczą. Jak ktoś się z tobą nie zgadza, to od razu jest popaprany i jest sympatykiem PO, niestety strzelasz kulą w płot. Bo do PO mi równie daleko jak do zostania twoim mężem.
      Były przesłanki i sędzia zatarł wyrok, to wszystko jest w kodeksie karnym i kodeksie postępowania karnego, abstrahując od tego, w 2010 roku i tak by mu się zatarły z mocy prawa. Gdzie te wyroki za „ciężkie przestępstwa korupcji, niedopełnienia obowiązków i nadużycia uprawnień”, miał wyrok jedynie za WYSTĘPEK korupcji wyborczej, który do dnia dzisiejszego i tak już by się zatarł z mocy prawa.

      Jeszcze brakuje, żebyś używał argumentów, że wójt jak miał 5 lat to uderzył kolegę z piaskownicy łopatką.

 3. O wyrokach wójta pan Rolf wie jedynie z gazety, bo go wtedy – patrioty – w kraju nie było (sam wiele razy wklejał linki z gazety na ten temat) – natomiast żadna ze spraw zgłoszonych przez niego nie zakończyła się wyrokiem. Taka to jest skuteczność. A co do struktur, to właśnie PiS je zmienia lub akceptuje, jak jest np. z panią prokurator rejonową. Ziobro ją sprawdzał, była przez moment „w zawieszeniu”, i zostawił, bo widać ocenili, że była dobra i ma teraz angaż na kolejne lata. Tak działa Pański PiS, panie Rolfie – czystek nie ma tu, gdzie Pan je zapowiadał.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Panie Rolfie, czy nie widzi Pan, że PiS to partia Okrągłego Stołu, która tak samo odnosi się do Polaków jak i inne? Czy nie widzi Pan, że pisowski marszałek Senatu Karczewski sprzeciwia się obniżeniu wysokości kwoty wolnej od podatku dla parlamentarzystów do poziomu jaki mają zwykli obywatele? Czy nie widzi Pan jak PiS sprzeciwia się likwidacji gabinetów politycznych, co pozwoliłoby na podwyżki o 2 tys.zł co miesiąc dla wszystkich pielęgniarek w Polsce, co postuluje Kukiz15? Czy nie widzi Pan, że Brezdeń nadal ma poparcie ministra skarbu Jackiewicza i jeszcze jak gdyby nigdy nic spotyka się z Dudą? Czy nie widzi Pan jak PiS nadal współpracuje tak blisko z SLD i lewicową Worek? Czy Jackiewicz awansowany przez Kaczyńskiego na ministra skarbu przeprosił Karolinę Piech w imieniu swoich kolegów z PiS? . PiS partią antysystemową. W którym punkcie? Bo jeżeli kończy się tylko na zmianie twarzy na stołkach, to przepraszam -jest mi wszystko jedno czy robi to Iksiński czy Igrekowski. System póki co nawet nie drgnął. Nawet głupich teczek z kartonów Kiszczaka nigdzie już nie ma. Nawet Smoleńsk został schowany do szafy, mimo iż na prace komisji idą miliony złotych. Wytropiono za to złote Mercedesy… których i tak się PiS nie pozbędzie, bo należą się z urzędu, jak psu buda. Czy PiS już się pochwalił wyborcom, że pracuje nad ustawą pozwalającą bankom przejmować depozyty ich klientów, gdy grozi im bankructwo?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Szanowny Panie Olafie!

   Zwrócił się Pan bezpośrednio do mnie, więc odpowiadam. Czytając Pański tekst mam wrażenie, jakbym czytał propagandowy tekst kogoś z .Nowoczesnej, albo z KOD-u, czy z PO.

   Proszę zwrócić Pańską szanowną uwagę na to, że nie nazwiska są ważne, lecz to, co wynika z działań Prawa i Sprawiedliwości, jako partii rządzącej, dla Polski i dla Polaków. Jeśli wskaże Pan na poważne szkody, jakie aktualnie wyrządza jakiś Jackiewicz, czy nawet Brezdeń, albo ludzie im podlegli, których jeszcze nie wymieniono na innych, to chętnie podejmę dyskusję. Jednak, póki co, rząd PiS ma same sukcesy i to olbrzymiej wagi, mimo tak bardzo krótkiego okresu pracy.

   Nie na czystkach personalnych wyłącznie polega „dobra zmiana”. Proszę sobie poczytać najpierw program Prawa i Sprawiedliwości, a potem te kilkadziesiąt nowych ustaw przyjętych przez nowy Sejm i dopiero wtedy wyciągać wnioski.

   Pozostawione przez postkomunistów dwudziestokilkuletnie bagno wymaga zmiany nie tylko niektórych nazwisk na stołkach, lecz całych systemów i to w absolutnie wszystkich dziedzinach gospodarczych i społecznych. Proszę sobie poczytać audyty w poszczególnych resortach. A Pan sprowadza to wszystko do jakiegoś Jackiewicza czy Brezdenia? Ubóstwo umysłowe, czy celowa antypolska propaganda?

   Stawianie przez Pana Prawa i Sprawiedliwości na równi z PZPR, jako „partii Okrągłego Stołu” jest na poziomie Niesiołowskiego, albo Michnika. Kto ma w to uwierzyć? To są ludzie tak źli, że nawet lekarstwa przy nich chorują.

   Podobnie jest z Pańskimi uwagami w sprawie akt Kiszczaka, czy śledztwa w sprawie mordu smoleńskiego – wypisuje Pan niestworzone bzdury, jak te z bankami. To są jakieś zmanipulowane półprawdy. Komu to służy?

   Powinien Pan sobie zdać sprawę z tego, że szkalując demokratycznie wybrany rząd, szkodzi Pan Polsce i Polakom. Wpisuje się Pan tu w działania tych, którzy szkalują polski rząd, a więc Polskę i Polaków w ogóle, w Brukseli, w Berlinie, w USA itd. operując kłamstwami albo półprawdami.

   Pozdrawiam i życzę opamiętania
   Rolf Michalowski

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Polacy zarówno w ostatnich wyborach prezydenckich jak i parlamentarnych opowiedzieli się za zmianą która polega jak mówił na zaprzysiężeniu Sejmu prezydent Duda -naprawie szeregu aspektów życia Rzeczypospolitej.Głosowałem zatem na Pis czyli wybrałem dobrą zmianę. Jednak teraz okazuje się ,że te „dobre zmiany” dotyczą tych, którzy na tym zyskują. Nie dotyczą, narodu, jako całości, bo na tym traci. Zła polityka ekonomiczna, a raczej jej brak, sprowadza podatnika na dno. Obecny rząd niestety nie likwiduję układu, a wymienia pionki na szachownicy. Gra jest ta sama. Nepotyzm partyjniacki i kolesiostwo.Nie są brane pod uwagę uczciwość , kwalifikacje i kompetencje , a jedynie poparcie królika, który rozdaje karty.
  Zwykłym obywatelom pozostaje schowanie dyplomów uczelni do szuflady i praca na czarno albo emigracja do krajów UE.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Propagandzisto postkomuny! Łżesz jak z nut! To jest bełkot ferowany ostatnio przez KOD, Petru i Schetynescu. Do wprowadzenia systemowych zmian kryminalnej spuścuzny po PO i PLS potrzeba lat, a nie miesięcy. Idź na manife KOD i tam gardłuj swoje obrzydliwe kłamstwa – tam za to płacą i to nieźle.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.