Wygraj piękną Syrenkę 105. Już można kupować losy! Sprawdź gdzie?

Do Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych zostały jeszcze dwa tygodnie, ale już można kupować losy na niezwykłą loterię. Do wygrania pięknie odrestaurowana Syrenka 105 z lat siedemdziesiątych. Płacisz 10 złotych i masz szansę na naprawdę niezwykłe auto…

Renowacją zajęli się pasjonaci, jedni z najlepszych w Polsce. Mają też sukcesy poza granicami kraju. Zabytkowe auta przygotowane przez nich są zawsze wyjątkowe. – To nie jest praca, tylko pasja – mówi Mariusz Pogoda, koordynator działań z Old School Squad. – Żyjemy tym, dbamy o najdrobniejsze szczegóły. Każdej części dotykamy. Syrenkę rozebraliśmy do gołej śrubki! Wszystko jest nowe.

Zapytaliśmy Mariusza, czy rzeczywiście to auto będzie jak z fabryki. Zareagował stanowczo. – Jak z fabryki!? Będzie lepsze niż z fabryki! – śmieje się. – Samochód jest z lat siedemdziesiątych, kiedyś nie przykładano wagi do tego, aby idealnie położyć lakier, czy spasować elementy blacharskie. To nie były auta idealne, natomiast ta przygotowana na oławski zlot właśnie taka będzie. Tutaj nawet sprężyny w fotelach zostały wypiaskowane i pomalowane. Dążymy do perfekcji. Wszystko robimy na 150%!

Pogoda zaznacza, że do tego zlecenia podchodzą szczególnie z jeszcze jednego powodu. Pieniądze z loterii mają być przeznaczone na szczytny cel. – Organizatorzy zlotu robią coś niebywałego i to w skali Polski. Jeździmy po różnych imprezach, ludzie owszem robią coś charytatywnie, ale chcą też przy tym zarobić, wyjść na swoje – mówi Mariusz. – Oni absolutnie na to nie patrzą, po prostu chcą pomóc dzieciom.

Mariusz jest pewny, że auto zrobi furorę. – Nowy właściciel dosłownie przeniesie się w czasie! To będzie takie kopnięcie, że zabraknie im losów! 10 tysięcy losów to za mało, bo każdy będzie chciał ją wygrać!

Organizatorzy zlotu podkreślają, że ten samochód ma stać się częścią historii miasta. Marzą, aby właścicielem był ktoś z naszego powiatu. Wszystko w rękach… losu.

***

Na zdjęciu Syrena – już prawie gotowa do drogi. Niedługo pojawi się w Oławie. Zdjęcie celowo jest czarno-białe. Kolor ma być niespodzianką. Do perfekcji doprowadzili ją fachowcy z Auto Luboń Servis VAG i LCM Corp. Centrum Motoryzacji, wchodzący w skład grupy Old School Squad

syrena

Fot. www.facebook.com/OldSchoolSquad/

Co jeszcze można wygrać podczas tego zlotu? Odrestaurowanego Fiata 126p, motor, zabytkowy rower, godzinny przelot helikopterem, bilet do teatru, bilety na koncert Davida Gilmoura, wycieczkę do Pragi, kartę podarunkową do Travelplanet.pl i pralkę Electrolux. Cały dochód z loterii zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

13383841_1188359311175416_424433192_o

Gdzie można kupić losy?
Studio Reklamy Wena w Oławie
dobreoleje.pl
Browar „Probus”
Acana Polska  w Jelczu-Laskowicach
Centrum Sztuki w Oławie
Biblioteka Miejska w Rynku
Fundacja Krok po Kroku
PZC Marcinkowice
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Tęcza
Centrum Odnowy Biologicznej Wellness
KEBE Konsorcjum
Wrocławskie Hospicjum dla dzieci
Termy Jakuba oraz sklep rybny na ul.Brzeskiej

13324413_1188359327842081_787868678_o

daria1Daria już wrzuciła swój los. Kupon wypełniał tato, ale to ręka córki ma przynieść szczęście.

Fot. https://www.facebook.com/PojazdyZabytkoweOlawa/

sdrNa fot. Tomasz Jurczak – pomysłodawca imprezy i Magdalena Gąsiorowska „kierownica” zlotu

Fot. Agnieszka Herba

13325611_943653845733775_4550540410394960532_n

 

 

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.