Zetnij włosy i daj szczęście. Tosia tak zrobiła

Jelcz-Laskowice Pomogła

Tosia ścięła swoje piękne, długie warkocze, aby pomóc chorym dzieciom. Nie była to łatwa decyzja. – Trochę trzeba było ją namawiać – mówi Katarzyna Milewska, mama. – Bała się, że dzieci będą się z niej śmiały, jak zetnie włosy. W zakładzie nawet trochę płakała, jednak już po fakcie była bardzo dumna, że może pomagać dzieciom i teraz się tym chwali

Tosia ma 8 lat, mieszka w Jelczu-Laskowicach. 15 maja przystąpiła do komunii świętej. Po tym wydarzeniu zdecydowała, że zetnie włosy i w ten sposób pomoże innym. Jej mama przeczytała w internecie o Fundacji Przyjaźni WeGirls, która wspiera dzieci z chorobą nowotworową. Na stronie internetowej czytamy, że główną akcją fundacji jest zbiórka włosów pod hasłem „Gest Przyjaźni” na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii lub po operacjach. – Wiele osób nie wie, że można w tak prosty sposób pomóc, a włosy się marnują – mówi mama. – Sporo dziewczynek właśnie po komunii decyduje się na ścięcie włosów, dlatego to świetny moment, aby wesprzeć WeGirls. Włosy można ściąć samemu i wysłać na adres fundacji lub też umówić się w zakładzie, który ma podpisaną umowę (taki zakład pracuje jako wolontariusz i nie czerpie korzyści). Wizyta jest darmowa, a włosy wysyła zakład. Dziecko po strzyżeniu dostaje dyplom. My byłyśmy we Wrocławiu, ponieważ w naszym powiecie żaden zakład nie świadczy takiej usługi.

Tosia chodzi do drugiej klasy SP nr 3 w Jelczu-Laskowicach. Jest bardzo szczęśliwa, że wzięła udział w akcji. Dyplom zabrała do szkoły i pokazuje go dzieciom. Zachęca też innych do wizyty u fryzjera, która daje coś więcej niż tylko nową fryzurę. – Kiedyś oglądałam film o perukach z naturalnych włosów i osobach chorych po chemioterapii – dodaje mama. – Takie peruki są bardzo drogie, nie każdego na nie stać, a nawet mniej niż więcej osób. Dzięki tym akcjom więcej osób może dostać je za darmo.

Więcej o akcji: www.wegirls.pl/nasza-fundacja

(AH)

Fot. arch. rodzinne

13318766_1155381034501729_2085111932_n 13330489_1155383134501519_222083811_n tosia

Tosia Milewska już bez warkoczy, ale szczęśliwa

komun1

W dniu komunii świętej – jeszcze z długimi włosami

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.