Nie chcieliśmy się boksować, ale panował zły nastrój

Jelcz-Laskowice Ciąg dalszy „afery paliwowej” Przyznali się do błędu, ulegli opozycyjnym naciskom, a może chcieli sprawdzić jeszcze raz? Zakład Gospodarki Komunalnej ponownie wystosował zapytanie o cenę zakupu paliwa dla swoich samochodów. Chwilę potem jednak je unieważnił…

Kilka tygodni temu pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Dudkowski zorganizował konferencję prasową. Tryumfalnie informował wtedy, że ZGK kupuje paliwo od firmy AD Rem, której prezesem zarządu jest Roman Dziekoński, pełniący także funkcję szefa Rady Nadzorczej ZGK. – To prywatne miasto kilku kolesi – oburzał się Dudkowski. – Pan Dziekoński jest bliskim kolegą burmistrza Bogdana Szczęśniaka, przez którego został wybrany szefem Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarki Komunalnej. Jednocześnie ten sam człowiek, który w Radzie Nadzorczej ma nadzorować ZGK, jest większościowym wspólnikiem prywatnej firmy, która wygrała konkurs ofert na dostawę paliwa do wspomnianej miejskiej spółki.

Ostatecznie rozeszło się po kościach. Burmistrz Szczęśniak podkreślał, że należało wybrać najkorzystniejszą ofertę i tak postąpił Zakład Gospodarki Komunalnej. Obiecał sprawę przedstawić prawnikom. Nic nie zapowiadało jednak powtórzenia konkursu.

Prezes ZGK Jerzy Szyndler zachował swoje stanowisko. Odwołania żądali radni i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Nie było też nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, o którą zabiegał Krzysztof Skrzydłowski, wspierany przez Krystynę Dekret, Michała Pakosza i Ireneusza Stachnię. Po kilku tygodniach okazuje się jednak, że zapytanie cenowe zostało powtórzone.

CZYTAJ ARTYKUŁ w CAŁOŚCI tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-05-19

Kamil Tysa [email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (6)

  1. A co masz do kwiatków na lampach? To chyba dobrze, że w końcu ktoś się wziął za estetykę miasta? Za poprzednich rządów tak ochoczo wspieranych przez PiS nikt wam nie bronił wieszać kwiatów na lampach i dbać o estetykę w mieście. Pisowcy usiłowali zafundować nam trzecią kadencję poprzednika pod rząd i za jego rządów siedzieli cicho. Gdzie tu wiarygodność?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Na szczęście ludzie już wiedzą jak zarządza się największą miejską spółka i jaki jest nadzór burmistrza. Kwiatki na lampach to akurat dla mnie obciach i nie ma nic wspólnego z estetyka miasta takie mam zdanie na ten temat. Podobnie jak obciachem jest sytuacja gdy szef rady nadzorczej robi interesy ze spółką którą ma kontrolować….

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.