Rośnie centrum

POWIAT Inwestycja

Między Gajem Oławskim a Bolechowem powstaje Centrum Badawczo-Rozwojowe Odnawialnych Źródeł Energii. Prawdopodobnie zacznie działać jeszcze w tym roku

Już stoi sześć wiatraków. Wkrótce dojdzie elektrownia słoneczna. Andrzej Jeżewski ze spółki „Promet-Plast” (inwestor) wyliczył, że w ciągu roku jest tutaj 1040 tzw. „godzin świetlnych”, dających możliwość pozyskiwania energii. Na 3 hektarach wkrótce staną ogniwa fotowoltaiczne o mocy 1 MW. Całość ma być połączona z wiatrakami, co da hybrydę wiatrowo-słoneczną o maksymalnej mocy ok.10 MW.

W skład centrum, oprócz farmy wiatraków i fotowoltaiki, wejdzie magazyn energii, a potem dodawane będzie wszystko to, co najnowocześniejsze w technologii odnawialnych źródeł energii. Całość będzie w tzw. budynku pasywnym (już stoi), pokrytym panelami fotowoltaicznymi, zaspokajającymi całkowite zapotrzebowanie energetyczne przedsięwzięcia. – Naukowcy i studenci badaliby tam wpływ takiej hybrydy na sieć – mówi Jeżewski. Zdaniem inwestora prawdopodobnie nigdzie na świecie nie ma centrum badawczego w takim zestawie i w takiej wielkości – to ma być jedyna taka hybryda w Europie. Jedynie w USA jest podobna, ale mniejsza.

Inwestor już wie, że jest zainteresowanie takimi badaniami, bo rozmawiał w tej sprawie z naukowcami politechnik w Warszawie, Opolu i Wrocławiu. Wie też, że na takie przedsięwzięcie można pozyskać pieniądze z wielu źródeł: – Mam nadzieję, że stworzymy centrum, udostępniające wszystkie możliwe badania, dotyczące uzyskiwania energii z wiatru i słońca. Jako jedyni w kraju będziemy udostępniać, także studentom, wszystkie dane z naszej hybrydowej farmy. Na własne oczy będzie można się przekonać, co, ile i kiedy produkuje energii elektrycznej, zanim podejmie się decyzję, np. w sprawie zakupu ogniw fotowoltaicznych na własny dach.

Są już firmy komercyjne, chcące uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Ich przedstawiciele na miejscu mogliby prezentować swoje produkty, związane z pozyskiwaniem energii.

– Chodzi o to, aby w centrum badawczym było wszystko, co związane z innowacyjnością w tym segmencie gospodarki – mówi Jeżewski.

Jerzy Kamiński

Fot. Jerzy Kamiński i Agnieszka Herba

archiwum (1)

wiat3 wiat1 dav

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (52)

 1. Nierentowne.
  Fermy wiatrakowe, to szwindel. Są nierentowne i szpecą krajobraz. Warto zapoznać się z tą sprawą u naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech lata temu przeszli na to i co? Popadli w taki kryzys energetyczny, że odpalili elektorwnie na węgiel i kopcą więcej od nas, emitując masę zanieczyszczeń, ale o tym jest cicho. Natomiast na Polskę chce się za to nakładać kary. Masa wiosek w Niemczech jest potwornie oszpecona dziesiątkami wiatraków, które nic nie dają. Jest to jedynie dobry biznes. Ludzi ogłupia się wymyślonym globalnym ociepleniem, nakłada się pakiet klimatyczny i zarabia na głupocie rzekomą zieloną energią, której nijak się pozyskuje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. 15 lat temu jadąc do Berlina widziałem takie wiatraki stały już na polach niemieckich u nas dopiero to wchodzi Polska jak zwykle zacofana tylko niemcy sie pozbywają starych wiatraków pewnie teraz montują je w Polsce

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Rolf Michałowski

  Absolutną rację ma „Ja” (pierwszy post u góry). Polska stoi na węglu i to na węglu wysokiej jakości. Poprzedni rząd (PO-OSL) zniszczył polski przemysł węglowy pod dyktando głównie niemieckich i rosyjskich koncernów energetycznych, a mafia wiatrakowa skasowała miliardy ze środków publicznych na absolutnie nieopłacalne technologie.

  Niemcy emitują do atmosfery dwa razy tyle dwutlenku węgla niż Polska i rozbudowują elektrownie węglowe, a nawet budują swoje kopalnie węgla w Polsce. Im się to opłaca, ale dla tuSSkich komoruskich i kopaczce smoleńskiej na metr wydobycie węgla w Polsce jest rzekomo nieopłacalne.

  Lasy Polskie, które komorusski i paru innych geniuszy z PO i PSL chcieli sprzedać w prywatne ręce i tym samym zniszczyć, pochłaniają olbrzymie ilości dwutlenku węgla i wytwarzają tlen, zatem nasza gospodarka węglowa nie jest tak szkodliwa, jak to próbują przedstawiać skorumpowani do szpiku kości niektórzy europejscy komisarze i sterowani z Moskwy „ekolodzy”. Nowe technologie oczyszczania spalin elektrowni węglowych załatwią resztę, ale przez ostatnie osiem lat technologie te nie były w Polsce rozwijane, bo nie leżały w interesie ani Berlina ani Moskwy.

  Kownacki planował postawienie dalszych kilku 200-metrowych wiatraków w Gaju Oławskim, ale nowy rząd przekreślił mu te rachunki i zakręcił strumień publicznych pieniędzy płynący do kieszeni mafii wiatrakowej, a od niej do kieszeni skorumpowanych polityków, głównie w samorządach ( http://stanowice-marcinkowice.npage.de/wiatraki-czyli-energia-odnawialna-w-gminie-oawa.html ).

  Kownacki i jego radni mają też swoje „zasługi” w niszczeniu lasów w obrębie Stanowic (http://stanowice-marcinkowice.npage.de/afera-lena.html ) i (http://stanowice-marcinkowice.npage.de/afera-lena-prokuratura-podejmuje-umorzone-ledztwo.html ). Jak tylko nastąpią oczekiwane zmiany w miejscowej prokuraturze, to wrócimy do tej sprawy i przy okazji do wielu innych.

  Rolf Michałowski
  Pełnomocnik Stanowicko-Marcinkowickiego
  Stowarzyszenia Mieszkańców

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Nierozumiem.dlaczego tak Wam przeszkadzają te wistraki. Doszukujecie się trywialnych argumentow..nie uwazam.aby wiatraki szpecily krajobraz badz były uciazliwe dla mieszkancow.sama je mam prawie pod domem..jak zwykle trzeba krytykowac a nie skupiac się nad tym co wartosciowe!wstyd ludziska!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. do BOA 90% ludzi mieszkających w okolicach wiatraków potwierdzi te trywialne argumenty nie mówiąc już o spadku wartości gruntów i nieruchomości bo kto będzie chciał kupić działkę obok wiatraków ? Jestem ciekaw co takiego wartościowego wg Ciebie wnoszą te instalacje w życie ludzi którzy tam mieszkają? Wymień jedną rzecz! Otóż nic.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Mieszkaniec

  BOA! Zakłamana szczekaczko wiatrakowej mafii i orędowniczko korupcji! Zobacz sobie tutaj, jakie to „trywialne” argumenty: http://stanowice-marcinkowice.npage.de/wiatraki-czyli-energia-odnawialna-w-gminie-oawa.html

  Czy druzgocące ustalenia NIK to dla ciebie trywialne argumenty?

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/292720-kontrowersyjne-wiatraki-raport-nik-o-elektrowniach-wiatrowych-wykazal-liczne-nieprawidlowosci

  https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-elektrowniach-wiatrowych.html

  Jak śmiesz wypisywać takie ohydne kłamstwa na publicznym forum?! JAK ŚMIESZ?!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mieszkaniec

   A gdzie masz Alinko Droga w powiecie Oławskim elektrownię jądrową? No gdzie? A tak na marginesie, to elektrownie jądrowe są śmiercionośne tylko wtedy, kiedy są źle zbudowane, albo niewłaściwie ekspoloatowane. Wiatraki rujnują zdrowie zawsze, jeśli tylko stoją zbyt blisko zabudowy mieszkaniowej, czyli bliżej niż 2 km, jeśli mają 200 m wysokości, jak w Gaju Oławskim. Czy ty Alinko nie nazywasz się przypadkiem tak jakoś od jeża?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Na szczęście u władzy jest już PiS, tak ukochany przez Mieszkańca, i pewnie wreszcie pozamyka wszystkich, zaczynając od wójta Kownackiego i jego urzędników, na właścicielach wiatraków kończąc. Uff… Co za ulga, nie ma nikogo. Nie ma nic…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mieszkaniec

   Turbina! Pewnie turbina przemieliła ci mózg. Nie chodzi o to, żeby nic nie było, tylko o to, żeby nie było korupcji i żeby politycy i przedsiębiorcy byli gospodarzami a nie złodziejami. Tak ciężko to pojąć? Miejsce przestępców jest w pierdlu a nie na wójtowych fotelach i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ze szczerą sympatią i akceptacją podziwiam dzieło Andrzeja Jeżewskiego. Jego pomysły i plany rozwojowe hybrydy słoneczno-wiatrowej, to już nie jest tylko „szaleństwo” pasjonata z pieniędzmi. Moc 10 MW mówi sama za siebie, podobnie jak i koncepty innowacyjno-kształceniowe dla wyższych uczelni i ich studentów. Brawo !.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Po pierwsze, te 10 MW to tylko moc zainstalowana. Efektywna produkcja energii z tego barbarzyńsko drogiego projektu wygląda bardzo mizernie i jest mierzona w KWh. Po drugie, to nie są jego pomysły i plany rozwojowe, tylko mafii wiatrakowej z główną siedzibą w Niemczech. Drogowskaz dojazdu do farmy wiatraków w Gaju Oławskim jest tylko w języku niemieckim (w Polsce!). Jeżewski jest tylko tzw. słupem. Studentom też już kitu nie wciśniesz, są dużo mądrzejsi niż kiedyś, kiedy nie było Internetu. Potrafią sami liczyć i wyciągać wnioski. Uczelnie niech się lepiej zajmą rozwojem technologii oczyszczania spalin węgla, bo węgiel jest w Polsce priorytetem a nie durne wiatraki czy jeszcze droższe solary. Taki moloch za ciężkie publiczne pieniądze w bezwietrzną noc nie produkuje żadnej energii, ani jednej miliwatogodziny, w tym czasie elektrownie klasyczne (węglowe, może w przyszłości gazowe) muszą zatkać tę dziurę w zasilaniu. Twój zachwyt jest zatem nadętym balonem, na który wystarczy zwykła szpileczka.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Zdjęcia są tak zrobione, że wygląda to tak, jakby wiatraki stały w szczerym polu, jakieś kilometry od domów. Zdjęcia tych samych wiatraków na stronie Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców pokazują zupełnie co innego, a przecież wiemy, że 200-metrowe wiatraki stoją 600 metrów od domów. Tak wygląda „obiektywna” relacja redaktorów naszej jedynej gazety w powiecie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Nie będzie taniego prądu z drogiego węgla. Nic nie wskazuje na to aby węgiel w Polsce był kiedykolwiek tańszy aniżeli węgiel za granicą. Wiec na jakim węglu chcemy opierać produkcje naszej energii aby miec konkurencyjna gospodarke. Nie chce subysydiowac polskiego węgla płacąc za prad wiecej aniżeli reszta świata. Srednia cena KWH chocby w USA gdzie cena pradu jest cena rynkową to ok 20 gr w Polsce to prawie dwa razy tyle.
  W ostatnich latach ceny energi produkowanych choćby z energii slonecznej spadły parokrotnie. Wiele sie tez dzieje jeśli chodzi o magazynowanie energii, przesyłanie jej i oszczedne zarządzanie. Produkcja energii napewno bedzie w przyszlości opierać na wielu rożncych żrodłach. Być może bedzie ona sie opieraC w pewnym stopniu na indywidulanej produkcji i mgazynowaniu. Wiele sie dzieje w tej dziedzinie. W Polsce nie dzieje sie nic i absolunie brak jakiejkolwiek długoterminowej strategi. Jest za to wiele polityki, tzw węglowego patriotyzmu, „prywaty” i bałaganu. PO zamiatało problem pod dywan i nie liczcie ze PIS zrobi cos sensownego.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Panie Andrzeju! To nieprawda. W Polsce nie sam węgiel jest drogi, lecz drogie były skorumpowane i złodziejskie spółki, które węgiel w Polsce wydobywały i sprzedawały. Są raporty NIK, które to stwierdzają. Wydobycie węgla w Polsce jest opłacalne, o czym niech świadczy chociażby fakt, że Niemcy właśnie budują swoją kopalnię węgla w Polsce.

   Cenę prądu w Polsce dyktowały właśnie te spółki i skorumpowany rząd PO-PSL. To się teraz zmieni, ale nie z dnia na dzień. Nie subwencjonował Pan węgla, lecz zwykłych złodziei i skorumpowanych polityków PO-PSL.

   Mamy własny węgiel w Polsce i to wysokiej jakości, więc nie ma żadnych podstaw ku temu, aby kupować kiepski węgiel od Rosjan, jak to robił rząd PO-PSL.

   Jak może Pan wyrokować, że PiS nie zrobi nic sensownego w tej materii? Jest Pan jasnowidzem, czy może jednak agentem rosyjskich koncernów węglowych, albo niemieckich koncernów energetycznych? Proszę poczytać sobie Program Morawieckiego, zrozumieć go, przeanalizować i dopiero wtedy zabierać głos.

   Wracając do wiatraków, to poza ich bardzo wysokim kosztem, SUBWENCJONOWANYM PRZEZ OBYWATELI i małą, a także bardzo nierówną wydajnością, ich wielką wadą jest wysoka szkodliwość dla zdrowia, jeśli stoją zbyt blisko siedlisk ludzkich. Dlatego nie można ich stosować w krajach o dużej gęstości zaludnienia, jakim jest niewątpliwie Polska.

   W interesie Polski i Polaków leży energetyka oparta na polskim węglu i ironiczne stemplowanie tego „węglowym patriotyzmem” jest przynajmniej nie na miejscu, żeby nie użyć bardziej trafnego sformułowania. Polska jest dużym krajem w sercu Europy i nie może być wasalem innych krajów, lecz powinna być ich równorzędnym partnerem.

   Rolf Michałowski
   Pełnomocnik Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Panie Rolf
  Ja pana nie nazywam niczyim agentem tylko dlatego ze ma pan swoje zdanie na jakis temat. Ma pan prawo do jego wyglaszania i ja to szanuje. Nie wiem czemu miałbym być czyims agentem dlatego ze nie wieze w to że PIS stworzy dochodowe gornictwo ktore bedzie wstanie wydobywac tani węgiel. Pewnie wiekszość społeczeństwa myśli podobnie. Nie jestem górnikiem tylko konsumentem. Program pana Morawieckiego nie musi do kadego trafiac. Daleko mi do retoryki PO czy PIS. Wieze w zdrowy rozsadek, nauke, prace, samodzielność, pieniądz i szacunek do ludzi. Pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Panie Andrzeju, z czym do pana Rolfa. Zdrowy rozsądek, nauka, praca… Toż to zupełnie inna bajka. W tym środowisku ciężko znaleźć kogoś, komu się udało, kto pracą dochodzi do czegokolwiek, kto posługuje się argumentami naukowymi, a nie wiarą naukową. Pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Rolf Michalowski

  Drogi Panie Andrzeju! Jeśli ktoś powtarza, jak mantrę, nieprawdziwe i przeczące faktom wymysły pewnych grup interesu, których interesy stoją w rażącej sprzeczności z interesem Narodu i społeczeństwa, to albo jest agenturą tej grupy, albo jest po prostu głupi. Ponieważ jednak nie uważam Pana za głupiego człowieka, a jedynie za takiego, który moralnie zbłądził pod presją mamony, to wniosek nasuwa się sam.

  Ja osobiście uważam siebie samego za agenturę uczciwości, sprawiedliwości i bezwzględnej walki z korupcją i z nieokiełznaną chciwością. Życzę opamiętania i powrotu na drogę wyznaczoną przez Ewangelię.

  Rolf Michałowski

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Panie Rolfie
  Prosze pana bardzo aby ewangeli i mojej moralności w produkcje prądu pan nie mieszał bo kilowatów z tego nie przybędzie. Papiezem pan nie jest a to kto z nas kroczy drogą wyznaczona przez Ewanglelie to osądzi kto inny. Byłbym bardzo wdzieczny aby pan przytoczyl co w moim komentarzu było nieprawdziwe i przeczące faktom. Czy to że z drogiego węgla taniego prądu nie bedzie, (raczej logiczne) czy to że ceny energi słonecznej spadly przez ostanie lata (Dubai produkuje KWH za 16 gr) a może to że produkcja prądu bedzie sie opierac na wielu różnych żrodłach. Ja szanuje pana zdanie i oczekiwalbym tego samego od pana. Mam nadzieje ze ja także bede mógl pana uwązac za „agenturę uczciwości, sprawiedliwości i bezwzględnej walki z korupcją i z nieokiełznaną chciwością” i bedzie nas dwóch.
  Pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Szanowny Panie Andrzeju,

   odpowiedź jest zawarta w moim pierwszym komentarzu do Pańskiej wypowiedzi. Nie chciałbym się powtarzać.

   Oczywiście, że przybędzie nam kilowatów, jeśli polska gospodarka energetyczna będzie w rękach ludzi o wysokiej moralności, postępujących zgodnie z ewangelią, czego o dotychczasowych rządach postkomunistów, ani o kilkunastoletnich rządach Jana Kownackiego z Gaci niestety powiedzieć nie można w żaden sposób – vide najnowsze audyty w poszczególnych resortach, a także strona internetowa Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców w Stanowicach.

   Jeśli ma Pan inne zdanie, to będę je szanował, ale tylko wtedy, kiedy będzie oparte na zdrowych i prawdziwych argumentach, bo tylko takimi argumentami można mnie przekonać, do zmiany zdania włącznie. Inaczej jest to tylko wroga Polsce propaganda.

   Proszę spróbować przekonać mnie do tego, że postawienie 200 metrowych wiatraków w Gaju Oławskim, 600 metrów od zabudowy mieszkaniowej, jest słuszna, bo polski węgiel jest za drogi. Słucham.

   Również pozdrawiam
   Rolf Michalowski

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. Panie Andrzeju, proszę się nie przejmować i nie dyskutować z panem Rolfem – to nic nie da. Nigdy nic nie daje, zwłaszcza że pan Rolf dyskutuje na wszelkie tematy, od wiatraków w Gaju po budowę strzelnicy w Oławie, a wiedzę czerpie z internetu. Jeśli ktoś nie zauważa, że węgiel jest kopaliną, która nie dość że nas truje, to wkrótce się skończy, więc nie można na niej opierać rozwoju kraju (takie coś było dobre w Anglii, ale ze dwa wieku temu), a jednocześnie boi się nowych technologii, to już nic się nie poradzi…
  Pozdrawiam

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Drogi(a) MM!

   Wyrażane przeze mnie publicznie opinie pochodzą najczęściej od innych członków SMSM, lub doradców SMSM – fachowców w swoich dziedzinach. Nie występuję tu jako prywatna osoba, lecz jako pełnomocnik, a wcześniej jako prezes zarządu stowarzyszenia mieszkańców.

   Jeśli fachowcy skupieni w i wokół SMSM nie są dla Pana(i) autorytetami, to proszę zwrócić się ze swoimi mądrościami do najwyższego autorytetu w Polsce w sprawie energetyki i nowych technologii wytwarzania energii elektrycznej – do ministra Mateusza Morawieckiego.

   Pozdrawiam
   Rolf Michałowski
   Pełnomocnik Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Prezentujesz typowy dla partyjniaka, spowodowany nieuctwem i niedostrzeganiem zmian wokół ciebie zachodzących, punkt widzenia. Jeśli nie dostrzegasz zachodzących na naszych oczach zmian klimatycznych, sam okulista nie pomoże a do psychiatry dłuuugie kolejki. Jeśli wydaje ci si, że Polska jest potęgą węglową, to tylko wydaje ci się to. Jeśli jednak bzdurzysz po to, by więcej ruskiego (i innego) węgla do Polski sprowadzić, pomyśl że to i twoja progenitura z moimi wnukami w syfie który nam fundujesz zdychać będzie, przeklinając durnego dziadka. Mnie wisi kto na czym zarabia (samjestem gołym z „zasługi” solidurni emerytem), gardzę wszystkimi partyjniakami – tymi POpapranymi, jak i PISdniętymi, oraz wszystkimi innymi. Za nieróbstwo i wrodzoną głupotę. A lasy to ci twój zmarły minister wycinał na potęgę. Jak inni debile partyjniaccy z Puszczą Amazońską postępują. Jeśli bazgrzesz komentarz po chamsku, widać innego języka nie rozumiesz, stąd doza chamstwa w moim tekście zawarta. Nie rozwodzę się, bo logiczne argumenty do twojej głowiny nie docierają…

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Panie Rolf,
  Ja uważam ze wiatraki powinne byc budowane minimum 2km od zabudowy a te w Gaju nigdy nie powinne powstac.
  Przekonywac pana do niczego nie mam zamiaru. Jak juz pisalem ma pan prawo do wyglaszania swoich opini i byc moze nie ktore z nich sa słuszne. Jeśli pan chce coś zmienic bo uważa że wie lepiej to tylko zachecam do dzialania. Wciąż pan wyglasza zarzuty przeciw wójtowi ale podczas ostatnich wyborów skrył sie pan za plecami swojej kandydatki.
  Pan Kownacki jest wójtem dlatego że był najlepszym kandydatem.
  Pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Rolf Michałowski

  Szanowny Panie Andrzeju,

  naprawdę uważa Pan, że ja, prawie siedemdziesięciolatek, z obcym obywatelstwem i ze stałym miejscem zamieszkania za granicą, powinienem był startować w wyborach na wójta gminy Oława? Jestem tutaj tylko społecznikiem na emeryturze i to „z doskoku”, a ponadto uważam, że moje kwalifikacje są niewystarczające, abym mógł objąć i z powodzeniem sprawować urząd wójta. Tu trzeba wysokiej klasy fachowca obeznanego z wieloma dziedzinami prawa (administracyjnego, budowlanego, ochrony środowiska, socjalnego, edukacyjnego itd.) i jednocześnie doświadczonego ekonomisty.

  Dlaczego Kownacki „wygrał” te wybory, to wszyscy wiedzą, poza Panem, jak się okazuje. Dowie się Pan szczegółów, jak nowoobsadzona prokuratura wznowi śledztwo w tej sprawie. Póki co, polecam nieco historii, która wiele wyjaśnia: http://stanowice-marcinkowice.npage.de/kto-rzdzi-gmin-oawa.html – tu szczególnie polecam publikację GP-WO pod tytułem „Kownacki wraca do gry”.
  Ponadto: http://stanowice-marcinkowice.npage.de/kamstwa-wyborcze.html
  oraz: http://stanowice-marcinkowice.npage.de/lista-dokonan-kownackiego-i-radnych-z-lzs.html

  Jak Pan sobie porówna kwalifikacje „mojej” kandydatki na wójta w ostatnich wyborach, pani Ewy Reszki i Jana Kownackiego z Gaci, to chyba będzie Pan musiał „odszczekać” swoje twierdzenie: „Kownacki był najlepszym kandydatem”, chyba, że chodziło Panu o inne Kownackiego „kwalifikacje”, te opisane w rejestrze karnym, albo w raporcie NIK, albo w wyrokach WSA, bo te są rzeczywiście „znakomite”.

  I jeszcze jedno na koniec. Ja nie „wygłaszam wciąż zarzutów przeciw wójtowi”, jak Pan to był uprzejmy pięknie populistycznie sformułować, lecz jedynie publikuję fakty potwierdzone przez organy kontrolne i sądy, opatrzone odpowiednimi komentarzami.

  Pozdrawiam
  Rolf Michałowski

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.