Nie pokazał majątku. Straci pracę i odda pieniądze?

Jerzy Szyndler, szef największej gminnej spółki w Jelczu-Laskowicach, nie złożył oświadczenia majątkowego, a powinien to zrobić do trzydziestu dni od momentu zatrudnienia, za co odpowiedzialny jest burmistrz. Ten jednak nie tylko nie ponaglił Szyndlera w sprawie oświadczenia, co wymusza prawo, ale na sesji informował, że… wszystkie oświadczenia majątkowe są już złożone.

Łukasz Dudkowski z PiS już żegna Szyndlera jako szefa Zakładu Gospodarki Komunalnej (s.23). Zdaniem prawników sprawa jednak wcale nie jest taka oczywista i może być ewenementem w skali kraju.

Kto odpowie za to wszystko? Czy prezes ZGK straci pracę i będzie musiał zwrócić wynagrodzenie z ostatnich ośmiu miesięcy?

CZYTAJ artykuł w całości tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-05-05

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (15)

  • Obu wysłać na zielona trawkę , zwykły obywatel może robić z siebie głupa , Ci stanowiskowi chyba rżną łupa do kwadratu , przecież widać ,że ten nowy prezes jest dopiero po studiach , mógł faktycznie nie wiedzieć , żenada , Panie jak Panu nie wstyd tak głupio się tłumaczyć , nie wiedział bo mu nikt nie powiedział ……………

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Jaki to niebywały zbieg okoliczności i wielka szansa dla burmistrza i szefa ZGK, zeby utrzeć nosa natretnemu Dudkowskiemu i pokazać mu oraz innym niedowiarkom, ze prawo, honor i dobro mieszkańców to priorytety obecnej władzy w J-L. Jestem przekonany, ze burmistrz przed poddaniem sie do dymisji za bezmyślne podpisywanie wszystkiego co mu podsuną ( poświadczenie nieprawdy, ze wszyscy jego ludzie złożyli oświadczenia majątkowe) rozprawi sie z niedouczonych chyba szefem ZGK, a ten – zanim to jeszcze nastąpi – przyniesie w reklamówce wszytkie pieniadze, które mu pomyłkowo zapłacono, bo dobro mieszkańców jest najważniejsze. Pokażą Dudkowskiemu co to naprawdę znaczy prawo i sprawiedliwość. Juz teraz, jako pierwszy chce pogratulować burmistrzowi tej godnej pochwały postawy, a panu z ZGK życzyć wielu naśladowców w oddawaniu pieniędzy publicznych, które im sie nie należą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Km jesteś wielki ! A szczerze to masz rację uważam, że dla PiS problemem byłoby gdyby burmistrz właśnie tak zareagował, a tak będą ich grillować do skutku. Najlepsze było tłumaczenie szefa rady nadzorczej, który sam podpisał z prezesem kontrakt na paliwo „No 5 lat był na emeryturze i mógł nie znać przepisów”. Spróbuj ty jako zwykły obywatel powiedzieć, że nie znałeś przepisów, życzę Ci powodzenia, a tu mówimy o prezesie największej miejskiej spółki……..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Tylko, że akurat w przypadku tych cyt. ” dwóch dżentelmenów” prawo nie przewiduje żadnych skutków negatywnych za niezłożenie oświadczenia po zakończeniu ich pracy w tych jednostkach. A pan prezes jak wynika z wypowiedzi pana przewodniczącego rady nadzorczej zachowa stanowisko ( czytaj – nie zostanie odwołany ). Zresztą myślę że rada nadzorcza postępuje słusznie, bo ze świecą szukać takiego wybitnego, młodego i energicznego „fachofca”.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Po trzecie primo ultimo, nie ma za to sankcji, natomiast dla prezesa są – proste. Burmistrz mówiąc „a tamci też uderzyli mnie łopatką w piaskownicy” to żenada. Tamci skończyli pracę dla gminy, ten dalej pracuje, a burmistrz Szcześniak i jego kolega w Radzie Nadzorczej to tolerują…..

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Gminny nie rób sobie jaj, emerytowany prezio powinien oddać kasę za kilka miesięcy, a za brak oświadczenia na koniec pracy jakie są sankcje ? Co maja oddać pieniądze z nowej pracy dla innego podmiotu ? W tym wszystkim najlepszy jest burmistrz, który mówi ” a uwas murzynów biją” no i skoro winny jest sekretarz urzędu, to po co w spółce jest Rada Nadzorcza ? Dodajmy rada nadzorcza gdzie szefem jest kolega burmistrza…..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.