Majówkowy zawrót głowy

Kultura

Sportowo, kabaretowo, rekreacyjnie i koncertowo – przed nami cztery dni różnorodnych wrażeń

Jelcz-Laskowice

Impreza wyjątkowo rozpocznie się już 30 kwietnia. O 9.00 w hali OSiR przy placu Partyzantów odbędzie się turniej koszykarski w ramach memoriału im. Pawła Czmielewskiego.

W ramach partnerskiej współpracy Jelcza-Laskowic i niemieckiego Gudensbergu planowany jest wernisaż wystawy malarstwa lokalnych artystów pochodzących z obu państw. Rano odbędą się zamknięte integracyjne warsztaty malarskie dla artystów. Wieczorem – o 18.30 wystawa zostanie otwarta. Wernisaż uświetni występ Big-Bandu Jelcz-Laskowice, utrzymany w klimatach popowo-jazzowych. Koncert rozpocznie się o 19.00 w Centrum Sportu i Rekreacji. Wstęp wolny.

Pierwszy dzień maja upłynie pod znakiem rywalizacji sportowej. Oprócz maratonu i memoriału Barbary Szlachetki, klub biegacza „Harcownik” organizuje biegi towarzyszące, w tym zawody dla dzieci na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Za to w hali przy Partyzantów rozegrany zostanie polsko-niemiecki mecz tenisa stołowego.

2 maja o humory mieszkańców zadba kabaret Jurki. Artyści występują już od dwudziestu lat. To laureaci licznych nagród polskich festiwali kabaretowych. Pionierzy tak zwanego nurtu sierocego, przedstawiającego grupę ludzi zagubionych  na scenie, zaskoczonych reakcją publiczności. Ich twórczość jest zdominowana przez tematy społeczno-obyczajowe. Czerpią inspiracje z tematów literackich, przetwarzając je za pomocą absurdalnego poczucia humoru. Show kabaretu Jurki rozpocznie się o godz. 19.00 w Centrum Sportu i Rekreacji. Bilety kosztują 20 złotych, można je nabyć w sekretariacie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury.

 

Oława

 

Oławska Majówka upłynie pod znakiem koncertów. 1 maja wystąpią The Cox, Czwarty Poziom, Trzynasta w Samo Południe, Gooral i T.Love. Impreza na Miasteczku rozpocznie się już o 15.30 i potrwa do późnych godzin wieczornych.

Organizatorzy przygotowali totalną mieszankę rytmów. Nie zabraknie prawdziwego rocka, dobrej elektroniki, muzyki góralskiej i lokalnych akcentów. Wraz z Trzynastą na scenie pojawi się oławianin Amadeusz „Krootky” Kuźniarski. Koncertowanie rozpocznie The Cox, czyli kapela rodem z Oławy.

Jedno jest pewne, będzie się działo!

Kamil Tysa [email protected]

majow

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (9)

 1. Mieszkam całkiem niedaleko miasteczka ruchu drogowego i przy każdej okazji (majówki, dni koguta itp) na miasteczku odbywają się głośne koncerty, mój blok stał wcześniej niż miasteczko, czy zasadnym jest napisanie petycji do burmistrza o likwidację miasteczka ruchu drogowego i imprez plenerowych , bo jest za głośno, tak jak jest to forsowane w sprawie strzelnicy?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. No Anonim i inni, jak możecie… na imprezy na miasteczku i na strzelnicę przychodzą patrioci (bywanie tu i tu to obowiązek i przejaw tych wartości – patrz petycja za strzelnicą :):):) ) , więc jak śmiecie protestować…?! W końcu muzyczny łomot pod oknami, czy całodniowe wojny i wystrzały to nic złego ! A jak się komuś nie podoba to niech się zamknie 🙂
  No dobra to teraz tak na poważnie. Imprezy na miasteczku odbywają się może dwa dni w roku, to tyle samo ile cisza na strzelnicy. Miałem ostatnio okazję gościć w bliskich okolicach strzelnicy – masakra, normalna wojna! Dodam, że wychowałem się na Sportowej i tak głośno było tylko podczas zawodów strażackich 🙂 Obecnie mieszkam przy miasteczku i temat imprez też jest mi znany:) Najbardziej zabawne są te argumenty z patriotami i postawą obywatelską (mowa o strzelnicy), a czy prawdziwi patrioci i chrześcijanie jakimi się określają szkodzą innym obywatelom-ziomkom hałasując całymi dniami…?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.