Będzie rondo. Budynek do rozbiórki

Oława Powiat i miasto Oława wspólnie wybudują rondo u zbiegu ulic Kutrowskiego i Lipowej

Ma to poprawić ruch samochodowy. Na problemy komunikacyjne w tej części miasta kierowcy skarżą się od lat.

Samorządy podpisały porozumienie w sprawie wspólnej inwestycji. O jej przygotowania pytała na marcowej sesji Rady Miejskiej radna Elżbieta Wojdyła (BBS).

– Miasto zobowiązało się do wykonania prac, związanych z infrastrukturą techniczną podziemną, takich jak budowa kanalizacji – mówił burmistrz Tomasz Frischmann.

Duże zmiany spotkają mieszkańców budynku przy ul. Kutrowskiego 8. Czeka ich przeprowadzka. Miasto zobowiązało się do ich przesiedlenia. Budynek jest przeznaczony do rozbiórki, miasto uzyskało już zgodę konserwatora zabytków. Prowadzone są dalsze prace.

– Po stronie Starostwa Powiatowego pozostaje dokończenie prac koncepcyjnych, uzgodnienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, wykonanie projektu budowlanego i rozpoczęcie budowy – wyjaśniał burmistrz. – Miasto wywiązało się z postanowień, wynikających z zawartego porozumienia.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (14)

 1. Poco znowu jakies rondo tylko bedo je rozjzdzac tiry jak na 1 go maja gdzie ledwie sie mieszczo lepiej zlikwidowali by swiatla na moscie od strzelnej jak kiedys ktos je uszkodzil to przez miesioc nie bylo zadnych korkow a ruch sam sie regulowal nie raz jest wkurzajoce stac w korku od lipowej do mostu a rondo jeszcze bardziej spowolni ruch i bedo korki od mostu do mostu i jeszcze bardziej miasto bedzie zakorkowane a zwlaszcza jak wracajo z auto live czyz elekroluxu no tak ale korki widocznie ich niema przy domu pana burmistrza

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. ,mieszkaniec

  Pani radna Ela , nagle taka dociekliwa, a jak radny A.Grzeszczak w poprzedniej kadencji przekonywał do budowy ronda to jakoś nie miała pytań , zresztą poprzednia władza BBS/PO nie widziała możliwości takiej inwestycji.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. mieszkaniec 50+

  zadne rondo nie rozwiaze problemu bo samochodu i tak beda musialy przez nie przejechac a bedzie jeszcze gorzej bo tiry nie przejada w takim szybkim tempie jak na swiatlach ,jedynie wjazd bedzie od lipowej . Tylko obwodnica rozwiaze problem samochodow ktore nie potrzebnie przejezdzaja przez miasto, posel cicho juz siedzi bo niema juz korzysci finansowej wiec po co sie wysilac a przed wyborami lansowal sie wszedzie gdzie bylo mozliwe i obiecywal pomoc w projekcie obwodnicy !!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.