Starostwo zamontowało kamery. Nagrał się złodziej!

Monitoring uruchomiono na początku kwietnia. Już są pierwsze efekty. Dziś przed południem mężczyzna ukradł z toalety suszarkę do rąk. Najpierw nagrała go kamera na korytarzu przy PCPR, później te zamontowane na zewnątrz. Złodziej zabrał sprzęt o wartości około 750 złotych. Jest już w rękach policji.

(AH)

***

Kamery obserwują przez 24 godziny na dobę, plac parkingowy, przylegający do Starostwa Powiatowego w Oławie oraz wejścia do urzędu.

Uruchomiony w kwietniu system monitoringu wizyjnego jest obecnie testowany. Docelowo kamery obejmą polem zasięgu cały plac parkingowy przy starostwie. Obraz z kamer zapisywany jest przez 24 godziny na dobę i archiwizowany na dysku twardym rejestratora. W przypadku niebezpiecznego zdarzenia w polu zasięgu kamer będzie można odtworzyć zapis obrazu.

Zamontowane kamery nagrywają w jakości Full HD, są urządzeniami wandaloodpornymi. Posiadają promienniki podczerwieni, umożliwiające także monitoring w nocy. Każda kamera posiada własne zasilanie. Docelowo ma być 12 kamer.

– System kamer monitoruje teren parkingu przed urzędem. Gdyby doszło w zasięgu pracy urządzeń np. do uszkodzenia pojazdu, zniszczenia bądź kradzieży mienia, będzie można odtworzyć przebieg takiego zdarzenia – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. – Jeśli doszłoby do wypadku, kradzieży, pobicia czy np. wybicia szyby to wtedy, dzięki obrazowi z kamer, można będzie rozpoznać sprawcę. Urządzenia zamontowaliśmy w związku z licznymi sugestiami i prośbami interesantów realizujących sprawy urzędowe w starostwie i pozostawiającym na ten czas pojazdy na parkingu. Do tej pory, gdy dochodziło do stłuczki, a nie było świadków, wykrycie sprawcy było niemożliwe. Teraz się to zmieni. Rozważamy także w przyszłości możliwość przesyłania za pomocą łączy internetowych sygnału z kamer do miejskiego monitoringu. Wtedy Straż Miejska w czasie rzeczywistym mogłaby obserwować obszar przyległy do starostwa.

Źródło starostwo.olawa.pl

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (7)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.