Kopiowali najlepiej

POWIAT Dla uczniów

Zwycięzcami tegorocznego międzyszkolnego konkursu fotograficznego dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów są Aleksandra Gachowska i Kamil Zwijacz – oboje z LO nr 1 w Oławie

Drugie miejsce ex aequo zajęli Oliwia Wojtas z LO nr 1 i Natalia Żmijewska z CKZiU. Wyróżnienie otrzymała Dagmara Adamus z LO nr 1, a w odrębnej kategorii „plakat konkursowy” zwyciężyła Magdalena Kuczyńska z tej samej szkoły.

Tegorocznym tematem konkursu, który odbywał się już dziewiąty raz, było kopiowanie mistrzów. Uczestnicy wybierali sobie oryginalne prace wielkich fotografików, a potem próbowali je skopiować.

– To bardzo trudne zadanie, ale nasi uczestnicy bardzo dobrze sobie z nim poradzili – ocenia nauczycielka Małgorzata Sajur, główna organizatorka konkursu, którą wspierał samorząd uczniowski. Jury pod przewodnictwem Ingi Sławik-Kubiak miało sporo pracy, by wskazać te najlepsze zdjęcia.

– Dlaczego wybrałem akurat Beksińskiego? – mówi Kamil Zwijacz. – Jego sztukę znam od lat, najpierw interesowałem się jego malarstwem, a potem przyszła kolej na fotografię, nawet mam w domu album z jego pracami. Odpowiada mi ten styl.

Nad kopią pracował osiem godzin, cztery w studiu i cztery przy komputerowej obróbce zdjęcia. Pozowała mu Agata. – To było najtrudniejsze – mówi Kamil. – Cały czas trzeba było ją poprawiać, aż wreszcie udało się osiągnąć to, co chciałem.

(ck)

kop1

kop3

archiwum (12)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.