Będą nowe sklepy. Budują pawilon

Oława Inwestycja

Mieszkańcy osiedla Chrobrego zasygnalizowali nam niepokojącą wycinkę świerków w pobliżu Gimnazjum nr 1 w Oławie przy ulicy Sportowej

Od 4 kwietnia są tam prowadzone prace, związane z budową dwukondygnacyjnego pawilonu handlowo-usługowego. Ich zakończenie przewidziano na sierpień 2017, rozpoczęto je od wycięcia krzewów i drzewek, przygotowując teren na budowę. Atutem lokalizacji przy ulicy Sportowej jest duża liczba miejsc parkingowych obok i spory ruch potencjalnych klientów, korzystających z targowisk.

Całkowita długość budowanego obiektu wyniesie prawie 88 m, szerokość 14 m, a wysokość 8,5 m. – Powstanie w nim jedenaście lokali – mówi kierownik budowy Grzegorz Szuszkiewicz. – Wejścia do dolnej części budynku będą od ulicy Sportowej. Do każdego pawilonu prowadzi osobny chodnik. Dwa pierwsze segmenty na pewno będą z odzieżą, a przeznaczenia pozostałych nie znam.

Mieszkańcy głośno zaprotestowali przeciwko wycięciu drzew. W redakcji pojawiali się kolejni rozżaleni czytelnicy. Jedna mieszkanka sentymentem wspominała czasy, kiedy jej dorosła już córka sadziła te drzewka. Pytała również o sens budowy kolejnego pawilonu handlowego w tej części miasta.

– Proszę zamieścić w rubryce MINUS te wycięte choinki – napisał do nas Czytelnik. – Czy w tym mieście jest architekt? Kto wydał zgodę na budowę kolejnego pawilonu, gdzie dookoła pełno pustych lokali? Te choinki rosły tam dobrych kilkanaście lat, wiele przetrwały. Co się dzieje w tym mieście? Coraz więcej pseudo straganów, lokali, targowisk, a coraz mniej zieleni.

Na nic wszelkie protesty. Inwestorzy uzyskali potrzebne zgody i prace budowlane ruszyły pełną parą.

(AnKa)

Poniżej zdjęcie zrobione 8 kwietnia – wtedy przygotowywano teren do rozpoczęcia prac budowlanych. Tego dnia świerki jeszcze były

dav

pawil

Kilka dni później drzew już nie było, a prace ruszyły pełną parą

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (40)

 1. Duży ruch? Kiedy? Chyba tylko w dni targowe. Na drugim planie na Waszych zdjęciach pierwszy niewypał Centrum Oławka czy jak to tam się zwie, gdzie czynsze masakra i 5 sklepów na krzyż działa, a teraz kolejny pustostan za grube pieniądze powstanie. Brawo!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Jelcz-Laskowice

  A w Jelczu-Laskowicach coraz więcej ludzi a sklepów brak, dopóki będą układy takie jak są nigdy u nas nic nie wybudują. Inter i Stokrotka i tyle w temacie, aż dziwne że są biedronki. Laskowicka mafia rządzi!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. u nas mało jest miejsc żeby pójść z dziećmi na spacer posiedzieć pod drzewami ewentualnie miasteczko i park ale co to jest. w Lubiniu (polecam) przy Tesco jest ogromny park przerobiony pod dzieci jest naprawdę kilka ładnych placów zabaw ogrodzonych z prawdziwego zdarzenia, mini zoo coś ala ogród japoński i park dinozaurów. Wszystko jest za darmo i można tam być ile sie chce a dzieci maja wielka frajde. jeżdże tam do rodziny i jak tylko mam czas to wpadamy do tego miejsca

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. W oławie żadne osiedle nie ma małego parku. Małej przyjaznej enklawy zieleni do odpoczynku. Jedynie asfaltowe ulice, betonowe i parkingi z samochodami. Raczej do parku jest daleko. Często starsi ludzie potrzebują parku niedaleko zamieszkania. Budowa kolejnego baraka obok innych baraków to jakaś paranoja urbanistyczna. Już lumpex streat pada. Co w tych pawilonach będzie? Kolejna Żabka z alkoholem?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Masakra faktycznie brakuje nam sklepów … Oława to miasto sklepów i banków w rynku i nic poza
  tym a może jakiś park ! co wy na to rządzący tym miastem co … ( koleś wykupił kawałek ziemi i zaraz stawia sklep bo mu mało biznesmen znam go )

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. A kto to buduje i za ile kupił ziemię?
  Dlaczego ciężko jest znaleźć informacje o dostępnych lokalach do zakupu…
  Dowiedziałem się, że jest osoba która już kupiła 2 lokale w tym nowym „pawilonie”. Ale nie wiadomo skąd wiedziała o inwestycji zanim się zaczęła.
  Kiedy została wydana zgoda na wycinkę drzew?

  Niestety – jak to w Oławie bywa – odpowiedzi na wszystkie pytania zna tylko jedna osoba plus cząstkowe informacje najbliższa klika.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Radni Miasta Oławy – zatrzymajcie tę inwestycję !!! dlaczego pseudo-architekt Solski z UM w Oławie wydał zezwolenie na budowę kolejnego „koszmarku” handlowego, komu w tym miejscu on pasuje???? było chociaż trochę zieleni przy szkole, która ochraniała od szumu i smrodu ulicy Sportowej. Na osiedlu Chrobrego dramatycznie brakuje terenów zielonych a na dodatek Październik sprzedał plac na stadionie Dombudowi i zablokował przyszłe inwestycje ( nowa hala widowiskowo-sportowa) – przypominam, że argumentacją była budowa hotelu z zapleczem rekreacyjnym (basenem) jako bazy na Euro 2012 w Polsce – jest 4 lata po Euro a plac zarośnięty zielskiem stoi bezużytecznie. Panie i Panowie Radni ruszcie się – zablokujcie budowę pawilonu handlowego!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Jeśłi chcemy mieć zielone miasto to drzewa trzeba sadzić a nie lamentować pod każdym wyciętym świerkiem. W Oławie jest mnóstwo miejsca na sadzenie nowych drzew a sadzi się je tylko sporadycznie. Ale z drugiej strony po co sadzić nowe drzewa i mieć póżniej problem z ich potencjalną wycinką. Lepiej nie sadzić ni nie mieć problemów. Dziwne to nasze społeczeństwo i prawa w nim panujące.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Czy to nie jest oczywiste, że skoro budowa ruszyła to zostały wydane pozwolenia? i zamiast tych kilku drzew muszą zasadzic nowe zgodnie z przepisami. Czemu liczycie nie swoje pieniądze, odwieczna ciekawość i kręcenie nosem. Jeżeli jest to prywatna inwestycja to nie wiem w czym problem. Zakladam, iż nie sa na sprzedaż, bo juz maja swoich właścicieli. Przy tesco tez buduja, z trawników i drzewek ludzie zysku nie maja, takie sa realia. Poczekajmy na modernizację rynku, może uda się komuś dogodzić.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Maja może i muszą zastąpić wyciete drzewa nowymi zasadzeniami a może tylko zapłacili stawkę za wyciecie, nieważne, te świerki były duże można je było przesadzić, znalazły by nowe miejsce i rosły dalej (np przy nowym oddziale szkoły specjalnej przy SP8 nikomu by już nie przeszkadzały w przyszłości) taka jest teraz technologia że nie trzeba wycinać, inna sprawa to pozwolenie na budowę czegoś niepotrzebnego, no chyba że radni mają w planach całkowitej likwidacji targowiska i sprzedaży działki a znajmy buduje teraz pawilon dla potencjalnych wyrzuconych z placu handlarzy bo to świetny interes, nie chcę polemizować ale tak to wygląda i coś tu śmierdzi

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • żadna zazdrość tylko widzę co się dzieje i myślę przyszłościowo, wybudować to nie problem a co potem? nawet na pensje dla pracownika nie będzie a czynsz trzeba zapłacić z góry, w galerii pustki, lokale się likwidują, tutaj obok stoi pusty targ, w plastrach na wynajem, w kwadraciaku na wynajem, w rynku nic tylko banki i lombardy, to też długo nie pociągnie, więc jaki sens? gdzie logika?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Trzeba było się przykuć do tych świerków łańcuchami i nie pozwolić na wycinkę. Biadolić na internecie to każdy potrafi ale o czyny bohaterskie to nikogo nie stać. Sadziliście te świerki a teraz nie potraficie stanąć w ich obronie, Jak wróg rękę podniesie na nasza ojczyznę to będziecie się bronic do ostatniego amerykańskiego żołnierza a d…y nikt z domu nie ruszy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. nic sie w tej Olawie wieczorem w weekend nie dzieje.. Nie ma zadnych restauracji, w rynku nuuuudaaaa,, ludzi nie widac, bo nie ma po co tam spacerowac,, a jak idziesz w sobote o 23.00 to tylko slicznie zaparkowane auta, ladne witryny i tak pozamykanych sklepow i ten nudnie oświetlony ratusz,,, zenada, a jakby bylo kfc, sphinx lub pud otwarty do ostatniego klienta, to i ludzi byloby wiecej, nawet z okolic olawy,,

  A tu co? kolejny barak bedzie otwarty… Pusty..bezuzyteczny….niszczacy nerwy ludzi mieszkajacych w okolicy… I kto ma w tym interes i z tego pieniazki..hmm????

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. ja piernicze zawiść ,zazdrość, narzekanie, zaglądanie do kieszeni……gońcie się wszyscy komentujący wy prędzej na drugi koniec Wrocławia byscie pojechali niż u sąsiada cos kupili żeby tylko nie daj Boze zarobił rzygac się chce

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. A co mają powiedzieć mieszkańcy nowego osiedla przy ul. Zacisznej i Iwaszkiewicza, same budynki i miejsca postojowe o zieleni i miejscu na spacer ludzi starszych i matek z dziećmi nie ma co marzyć chyba że po chodnikach zasilanych spalinami samochodowymi. Zresztą szkoda słów.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.