KOLEJNY PROTEST? Tym razem zamalowują

O proteście mieszkańców, domagających się tzw. „lewoskrętów”, niedawno pisaliśmy – blokowali w sobotę oławskie rondo przy McDonald`s. Dzisiaj czarnym sprayem ktoś zamazał znak nakazujący skręt w prawo, a pasy na ul.Iwaszkiewicza miejscami przykrył farbą, żeby wyglądało tak, jakby zjazd w lewo z drogi głównej był legalny. A nie jest.

– Nie wierzę aby to mógł zrobić ktoś z naszych mieszkańców – mówi  Alicja Alexandrowicz przedstawicielka  ZNiB „Wspólnota”. – To wygląda bardziej na prowokację lub wybryk chuligański.

Więcej o sprawie „lewoskrętów” w najbliższym wydaniu „Gazety Powiatowej” – już dziś wieczorem w sprzedaży

CZYTAJ WIĘCEJ2

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , ,

reklama

Komentarzy (25)

 1. O ile tamten protest na rondzie trudno byłoby zakwalifikować jako naruszanie prawa, teraz to już podpada pod paragrafy: niszczenie mienia, świadome wprowadzenie w błąd, co może skutkować wypadkiem itp. Ciekawe co dalej?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Nie wydaje mi się, by zrobił to którykolwiek z mieszkańców. Zamalowanie znaków w niczym nie pomoże.

  Nie zrozumiały jest natomiast upór burmistrza. Zamiast ułatwić życie mieszkańcom, na siłę próbuje udowodnić, iż jest to niebezpieczne. Mimo tego, że kilkaset metrów wcześniej jest taka sama sytuacja, i skręt w lewo jest możliwy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Zakaz jest od ok. 3 lat do tej pory samochody łamią go notorycznie i do żadnej tragedii nie doszło… Wiec nie rozumiem dlaczego teraz „na legalu” miało by dojść? Przy wjeździe McDonalds/myjnia luk jest większy i widoczność słabsza, a jednak linia przerywana jest. Przypadek ? Nie sadze… Jako jedna z mieszkancow bloku przy ulicy Iwaszkiewicza wiem jak uciążliwa jest to sytuacja. Dlatego tez walczymy o cos co powinno istnieć od początku. Początkowo stał znak „zakaz skrętu w lewo” – „z wyłączeniem obsługi budowy” Ciężarówki trzy lata temu mogły skręcać, a przeciętny mieszkaniec nie ? Żałosne… Miasto dawno powinno to zmienić i wszystkim żyłoby się lepiej. Bez protestów, mandatów itd

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • taka prawda że za kasę wszystko się da

   bo Mc zapłacił za lewoskręt podobnie jak wjazd do Majstra a deweloper niestety nie, złóżcie się mieszkańcy, zapłącicie to wam nawet tunel zrobią żebyście w korkach na wyjeździe nie stali. Rozmawiałem kiedyś ze znajomym, który ma kompleks restauracyjno-motelowy w lesie przy głównej wojewódzkiej drodze czemu jadąc od jednej wsi ma zjazd do siebie a jadąc od innej już zjazdu nie ma i trzeba nadrabiać „a bo wiesz nie miałem tyle kasy żeby zapłacić za dwa”

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Zakaz jest od ok. 3 lat do tej pory samochody łamią go notorycznie i do żadnej tragedii nie doszło… Wiec nie rozumiem dlaczego teraz „na legalu” miało by dojść? Przy wjeździe McDonalds/myjnia luk jest większy i widoczność słabsza, a jednak linia przerywana jest. Przypadek ? Nie sadze… Jako jedna z mieszkancow bloku przy ulicy Iwaszkiewicza wiem jak uciążliwa jest to sytuacja. Dlatego tez walczymy o cos co powinno istnieć od początku. Początkowo stał znak „zakaz skrętu w lewo” – „z wyłączeniem obsługi budowy” Ciężarówki trzy lata temu mogły skręcać, a przeciętny mieszkaniec nie ? Żałosne… Miasto dawno powinno to zmienić i wszystkim żyłoby się lepiej. Bez protestów, mandatów itd

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. komentarze …..logika jak zakute łby , popatrz dobrze , pomyśl chwilę , oceń ile jest tam miejsca i czy zrobienie tego zas…..ego lewoskrętu jest bezpieczne
  nie jest bezpieczne , argumentacja tej kobiety , zarządzającej , jest idiotyczna , wykonanie lewoskrętów doprowadzi do kolizji i w konsekwencji do wypadków

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Pomyślcie o dzieciach które bawią się na placu zabaw za blokiem i muszą przechodzić przez ruchliwy parking tylko dlatego ze wszyscy ludzie którzy dojeżdżają do prostopadłego bloku wjeżdżają od Majstra zamiast swoim wjazdem, tak jak powinni móc od początku. Sama mam dziecko które się tam bawi, szkoda tylko że musiało dojść do protestów i trwało to tak długo. Zapewne pan burmistrz nie mogł zrobić tego legalnie ale zdał sobie sprawę jak ważne jest to dla mieszkańców i sprawę załatwił.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Wyznaczenie lewoskrętów spowoduje wycięcie pasa środkowego.
  Zostanie tylko po jednym pasie w każdym kierunku.
  Życzę przyjemnej jazdy gdy trafi wam się ciągnik rolniczy, kombajn lub inny pojazd wolnobieżny.
  Na środkowym pasie zostaną ustawione wysepki, które przyhamują cfaniaczków i tych co się spieszą do pracy do Wrocławia.
  Całe Sobieskiego ma teraz wspaniałe rozwiązanie o dużej przepustowości, ale dla tych paru mieszkańców którzy gdzieś mają przepisy i trudno im 100 metrów nadłożyć do ul. Łagodnej, miasto musi się ugiąć.
  Sobieskiego też ma 2 wyjazdy z osiedla i trzeba się nakluczyć aby wyjechać na drogę publiczną i jakoś nikt nie narzeka.
  Proponuję założyć sondę z pytaniem czy jesteście za zlikwidowaniem pasa środkowego i stworzenie lewoskrętów dla grupki mieszkańców którym nie chce się nakładać 100 m drogi. Bo wygoda im się należy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Oczywiście że tak. Ten środkowy pas jest niepotrzebny. Nie ma tak az tak dużego natężenia ruchu aby był on czymkolwiek uzasadniony. Teraz służy on wyłącznie tym którzy się „BARDZO ŚPIESZĄ” i hałasują stwarzając dodatkowe niebezpieczeństwo. Zauważ, że po jednej stornie stoją już 3 bloki i budują się kolejne 3, a najbliższy sklep jest po drugiej stronie. Ciekawe ilu pieszych będzie nadkładać drogi łącznie jakieś 500m do najbliższego przejścia, że by kupić sobie piwko czy bułkę na śniadanie? Idealne miejsce do potraceń pieszych. Odnośnie ciągników i kombajnów, to nie jeździ ich znowu aż tak strasznie dużo, żeby jakoś poważnie tamowały ruch, a wszystkie dochodzące uliczki wcześniej mają ograniczenia do 30.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Tak jak pan Marek trafnie zauważył. Będą albo wysepki albo ograniczenie.
  I zróbmy jeszcze wyjazd dla Sobieskiego (starszej części) i dla rodziewiczowny i zlikwidujmy zakaz wjazdu jednostronny na zacisznej i na Iwaszkiewicza od kauflandu.

  A tak na poważnie. Ktoś napisał ze nie było wypadku. Mi ostatnio Pan jakis wjechał na szczęście bez kolizji drogowej. Gdy będzie skręt trzeba będzie jakosc rozwiązać to sposobami wyżej wymienionymi. I już nie będzie takiej przepustowości.

  Na parkingu przy ulicy jest znak strefa zamieszkania? Jeżeli tak to 20 km/h i dzieci pierwszeństwo mają.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. MieszkaniecIwaszkiewicza

  Gość 2, to mieszkańcy mają udowadniać że nie zniszczyli oznakowań? Co to za teoria.

  Oława, a może ktoś celowo to zrobił, po naszym proteście, by dać kolejny argument na nie, urzędnikom? Nie pomyślałeś o tym?

  Adam, nigdy żaden kierowca wjeżdżając pod zakaz nie spowodował kolizji, a niestety kierowcy (nie koniecznie mieszkańcy) dosyć często skręcają pod zakaz.

  Dlaczego by pozwolić nam na lewoskręt, od razu trzeba wyznaczyć osobny pas do tego manewru? Dlaczego, jeżeli jest to faktycznie wymagane przepisami prawa, nie ma wydzielonego pasa do skrętu w lewo, przy wjeździe w ul. Łagodną?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Na razie nie ma kolizji bo tylko nieliczni łamią przepisy i na bezczelnego skręcają w lewo, jeśli pozwoli się na takie rozwiązanie to będziemy stać w sznurku za pojazdem skręcającym w lewo albo powstanie lewoskręt i zostanie wycięta jezdnia środkowa.
  Zastanówcie się czy jest sens?
  Na Sobieskiego każdy blok nie ma wyjazdu do drogi głównej tylko też trzeba się nakluczyć, więc nie piszcie bzdur o jakimś zagrożeniu. Poza tym macie strefę zamieszkania wiec jest 20 km/h, możecie sobie progów zamontować ile chcecie, gazony z kwiatami ustawiać w poprzek drogi, rozwiązań jest wiele.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. MieszkaniecIwaszkiewicza

  Marian, o czym Ty mówisz? Czy na pewno rozmawiamy o tej samej drodze? W jakim Ty sznurku będziesz chłopie stał, co za bzdura. Ile kolizji było do tej pory, po umożliwieniu na skręt w lewo do myjni? Dlaczego tam nie ma pasa do lewoskrętu? Mało tego. Wyjeżdżając z McDonalda możesz śmiało. zgodnie z prawem pojechać na wprost do myjni. Ile Marian w tej sytuacji przecinasz pasów? Policzę za Ciebie. Chodnik, ścieżka rowerowa, TRZY pasy ruchu na łączniku, dalej chodnik, ścieżka rowerowa. Czyli razem przecinasz siedem pasów, ale to w Twojej ocenie jest bezpieczne. Twoja logika, jest nieco podobna do logiki pana Ceglarka.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.