Literacka podróż w LO

Zakończyła się kolejna konferencja naukowa, organizowana przez Blandynę Rosół-Niemirowską z LO nr 1 w Oławie, pod patronatem dolnośląskiego kuratora oświaty i starosty oławskiego – obaj byli na niej obecni.

– To było pierwsze zaproszenie, jakie otrzymałem – mówił nowy kurator Roman Kowalczyk i nawiązując do tematu tegorocznej konferencji, jakim były podróże w literaturze, dodał, że to będzie także podróż w głąb siebie: – Człowiek jest tak długo młody, jak jest ciekawy świata. Zatem nie czekajmy! Ruszajmy!

– Temat podróży jest szalenie interesujący, a z drugiej strony bezkresny, ciężko go zamknąć w jakieś ramy – mówiła dyrektor LO Małgorzata Peremicka.

Zebrani w licealnej auli, wypełnionej po brzegi, wysłuchali wykładów prof. dra hab. Stanisława Sławomira Niciei „Podróże na Kresy Rzeczpospolitej”, prof. dra hab. Bogusława Bednarka „Podróże i wyprawy w przekazach literackich” oraz dra Mateusza Kotwicy „Literackie podróże Jamesa Joyce`a”.

1 2 3 5 6

Więcej w papierowym wydaniu „Gazety Powiatowej”

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , ,

reklama

Komentarzy (12)

  1. JOLA Kowalczyk

    Było wspaniale. Merytorycznie na najwyższym poziomie. Świetny program artystyczny. To jedyny nauczyciel , Blandyna Rosół- Niemirowska, która z ogromną pasją organizuje konferencje na najwyższym poziomie.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Szkoda, ze tylko konferencje organizuje z wielka pasja. Na lekcjach jezyka polskiego od lat powtarza wyuczone formulki. Interpretacja poezji przez ucznia jest zgodna tylko wtedy, kiedy zgadza sie z interpretacja Pani Niemirowskiej. Nie pozostawia zadnego pola dla wyobrazni.
    Bardzo cenie Pania jako czlowieka, ale nie jako nauczyciela.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.