W planach termomodernizacja Dwójki i drogi na Zaodrzu

W Sali Rycerskiej Inwestycje rozpoczęte, planowane, oczekiwane przez mieszkańców oraz nierealne do wykonania w najbliższych latach – to niektóre tematy konferencji prasowej burmistrza Tomasza Frischmanna, która odbyła się 12 kwietnia

Program termomodernizacyjny przygotowany przez miasta ma objąć Szkołę Podstawową nr 2, Gimnazjum nr 2, Szkołę Podstawową nr 5 oraz Miejskie Przedszkole nr 2..

Na początek będzie wykonany remont elewacji SP nr 2. Ogłoszono już przetarg. Miasto chce modernizować placówki oświatowe przy wsparciu z funduszy unijnych, będą złożone wnioski do Regionalnego Programu Operacyjnego. – Mamy optymistyczny plan, żeby oprócz SP nr 2 do końca tej kadencji samorządu poddać modernizacji jeszcze dwa obiekty – mówił burmistrz Tomasz Frichmann. – Zależy to od stopnia dofinansowania zewnętrznego.

Basen odkryty – to kolejna planowana inwestycja. Dokumentacja jest gotowa w 90%, projekt ma być gotowy pod koniec maja. Wtedy ruszy procedura przetargowa. Planowany termin oddania obiektu do użytku to sezon letni w 2018 roku. Inwestycja wiąże się z dalszym zadłużaniem miasta. W tej chwili wynosi ono ponad 41 mln zł.

Więcej o planowanych inwestycjach i budowach – w najbliższym papierowym wydaniu „GP-WO”,

w sprzedaży już wieczorem 13 kwietnia.

CZYTAJ WIĘCEJ2

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , ,

reklama

Komentarzy (42)

 1. babcia Stasia

  a przepraszam kiedy Szkoła Podstawowa nr 5 doczeka się jakiegoś zaplecza sportowego?? taki teren a tam ani normalnej sali sportowej ani boiska (wszystkie szkoły mają już swoje orliki, bieżnie, boiska do kosza a sp 5 nawet nie ma porządnej sali, na dziedzińcu królują kałuże a w kosza dzieci to nawet nie pograją śmieciami bo na terenie zewnętrznym nawet takiego nie ma). Tak jak szkoła została wybudowana w latach ’70 i rozbudowana o pawilon w latach ’90 to jedyne co szkoła doczekała się dopiero rok temu wymiany okien zewnętrznych, modernizacji łazienek w pawilonie i całkiem niedawno wymiany podłóg na korytarzach. Nic więcej. Dziedziniec u maluchów wygląda gorzej niż spacerniak w więzieniu, okna czarne od braku farby, elewacja zniszczona a można by tam zrobić aulę z salą sportową. Tam już niedługo trzecie pokolenie będzie siedzieć w tych samych starych ławkach i krzesełkach i tak zachęca się 6 latki? można je co najwyżej wystraszyć.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W gazecie wyczytałem,że Burmistrz nie ma zamiaru zajmować się drogą Kochanowskiego!.Nie obchodzi go los mieszkanców tej ulcy,gdzie jest ciemno,błoto,kurz i bardzo niebezpiecznie.Po przeczytaniu aktualnej gazety -ręce mi opadły.Jak takiemu człowiekowi można zaufać.Dla niego ważne są ścieżki rowerowe,spacerowe,basen za 42 mln ,niź bezpieczeństo i źycie mieszkańców.Owszem ,teź to jest ważne,ale na pierwszym planie -bezpieczeństo mieszkańców.Oj napewno więcej głosować na niego nie będziemy.Co za bzdury przytacza,źe ludzie czekają w centrum Oławy na remont drogi polnej od wojny!!! To poraźka.Droga Kochanowskiego jest polna od 25 lat.W 2014 r została wykonana dopiero kanalizacja. I b.szybko naliczona opłata audiecencka ok .3 tys od kaźdego mieszkańca.A rów został bezprawnie zasypany ,niestety bez rur.W 2014 r nie było takich robót.
   Niestety nie ma z kim rozmawiać.Trzeba szukać pomocy wyżej i bardzo nagłośnić tą sprawę.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • no tak ale nie budowa ścieżki rowerowej w parku przy spacerowej (właśnie trwa jej budowa) kto to zatwierdził? budowanie za grube pieniądze czegoś co jest i funkcjonuje tam już od stu lat parę centymetrów obok, rozumiem wały, rozumiem centrum ale w parku modernizować ścieżki? lepiej by wyrównali i wykonali ulicę którą teraz jeżdzą mieszkańcy aby ominąć korek na wiadukcie a nie budować obok ścieżkę dla rowerów

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Jestem bardzo ciekawy ,kto wygrywa przetargi na remont tych ścieżek .Czy przypadkiem nie rodzina bądż znajomy Burmistrza.Moim zdaniem w pierwszej kolejności winne być wyremontowane ulice przy których mieszkają mieszkańcy od wielu lat.Tam jest ciemno ,niebezpiecznie ,błoto i kurz.A potem atrakcje!!!.To bardzo złe zarządzanie obecnego Burmistrza.Dla niego ważniejsze są ścieżki i basen ,którym zarządza jego wspaniały kolega.
     Wszystko się teraz robi dla swoich znajomych i przyjaciół ,radnych i rodziny .A reszta mieszkańców go nie interesuje .Tacy nie są i nie będą ujmowani w bieżącym budżecie miasta .
     Bardzo jestem ciekaw kto o tym decyduje i jakie są kryteria .Dlaczego PiS się tymi sprawami nie interesuje ?.Dlaczego nie staną w obronie tych mieszkańców ? .Przecież sam Burmistrz nie może zadecydować ,ze te polne drogi nie będą przebudowane .

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Basen też nieprzypadkowo będzie otwierany tuż przed następnymi wyborami.

     • Gość , raczej trudno krytykować swojego pracodawcę , bo jest pewne że jesteś z kręgów bliskich WŁADZY

     • Dziwne byłoby jakby źle wypadł lub nie umiał odpowiedzieć na pytania KTÓRE ZNAŁ JUŻ 4 DNI WCZEŚNIEJ. Do 8 kwietnia były przyjmowane pytania za pośrednictwem strony miasta na facebooku.

     • skoro miał 4 dni wcześniej pytania zadane ,,,,,,,,,,,,,,,,,, to po co był ten pic ???? można było odpowiedzieć w internecie

      tak po prawdzie przypomina mi to trochę , pytania do Putina i jego odpowiedzi ,,,,,, tylko ,że tam jak pisali , włodarze krytykowanych regionów ze strachu zaczęli działać dla dobra społeczeństwa ,,,u tu ??? lipa

  • a przepraszam, założyli pseudo monitoring, 3 kamerki żeby patrzeć jak uczniowie się szarpią pod szatnią. A to była wzorowa szkoła, pierwsza w Oławie wybudowana od postaw, chwalono, zapraszano gości, pokazywano osiągnięcia uczniów, ba nawet fontannę wybudowano przed szkołą i założono kącik patrona (byłego) szkoły. Wszelkie uroczystości w sławetnej SP5, wspieranie uczniów, objęcie opieką przez Hutę, przyjaciele szkoły a dziś? zapomniana, nie ma się czym chwalić, dziś wizytówką jest SP8, nowa ładna z oddziałami a SP5 umrze niedługo śmiercią naturalną (po frekwencji zapisywania uczniów widać że chodzą tam tylko dzieci które najbliżej mieszkają bez możliwości upchnięcia ich w innych placówkach, na 30 dzieci zapisanych do klas we wrześniu stawia się zaledwie tylko 20, tam sala gimnastyczna jest mniejsza od korytarza w SP8 a miejsce na rozbudowę sporo a sporo, można by zrobić łącznik pomiędzy budynkami z nowymi salami dydaktycznymi aby dzieci nie chodziły na zmiany i nie marzły idąc w zimie na obiad) w SP5 nawet świetlica jest wydzielona z korytarzyka i ma wymiary 1,5mx6m (tak półtora metra, dziecko stanie rozłoży ręce i dosięgnie ściany i po drugiej stronie kaloryfera pod oknem)

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. A gdzie odpowiedzi na pytania:
  1. Na jakiej podstawie jest zatrudniona w UM żona prezesa Term Jakuba, a zarazem główna osoba od wizerunku Friszmana w kampanii wyborczej ?
  2. Jak otrzymał bez zapytania zlecenie dla UM na film i reklamę miasta pan Marzejko, który był w kampanii na burmistrza fotografem pana Friszmana ?
  3. Czy my podatnicy zapłacimy więcej za wode w związku z wycieczką pracowników ZWiK i niektórych radnych z BBS ?
  4. Kiedy się skończy „wygrywanie” przetargów dla kolesi burmistrza np. na projekty miesjkie ?
  Basen otqwarcie – wiadomo w przed wyborami, a mółby już w 2017 roku funkcjonować.
  Proszę o zadanie tych pytan na łamach gazety jak redaktorzy bali się zadac publicznie burmistrzowi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. W końcu burmistrz zamknął usta niedowiarkom. Nie było żadnych nieprawidłowości przy rozdzielaniu mieszkań socjalnych, oławska kinematografia jest finansowana w należyty sposób, w magistracie pracują sami uczciwi i stroniący od alkoholu urzędnicy, zaś Oława jest bogatym, rozwijającym się miastem, ze stabilnym zadłużeniem! Ciekawe co teraz mają do powiedzenia krzykacze z Internetu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Burmistrz udzielił odpowiedzi na wszystkie skomplikowane pytania wbrew tym co liczyli na jego potknięcie. Oława jest na tyle bogatym miastem, że jakieś małe kredyciki to spokojnie się spłaci. Jakieś czepianie się, frustracja itd. to robota politycznych konkurentów co nie dostali nawet połowy głosów co burmistrz. A sprawa radcy prawnego została umorzona więc uwarzaj co piszesz bo w internecie nikt nie jest anonimowy!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • wróć do artykułu , przeczytaj go ze zrozumieniem ,,,,,,,,,,,,,,,,,, tam wszystko pisze i nie rób z nas balona

    • Ja rozumiem, że etat zobowiązuje, ale uważaj sobie z tymi groźbami. Sprawy radcy została warunkowo umorzona a nie umorzona a to zasadnicza różnica, bo sądownie została stwierdzona jego wina i sądownie zostało stwierdzone wyrokiem to, że jechał samochodem w stanie nietrzeźwości.
     Dlaczego burmistrz zamiast zaangażować się w pracę dla miasta zajmuje się pomocą w realizowaniu projektów swojego kolesia Marzejki? Dlaczego tak go promował na swojej konferencji skoro miasto nie bierze w nim udziału? Czy miasto finansuje projekt Marzejki poprzez ZWiK? Jak Oława jest takim bogatym miastem to czemu zadłużenie stanowi ponad 40% dochodów? Czemu zaciąga kolejne kredyty na spłatę poprzednich?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • zniesmaczony

   Anno, premie masz murowaną za te peany i robotę zapewnioną do końca kadencji. Co do lokali socjalnych – ciekawa sprawa, jak zwykle wszystko jest ok. ?
   Anno , ilu jeszcze macie tych którym trzeba odwdzięczyć się za kampanie wyborczą?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Panie Burmistrzu
  mam tylko jedno pytanie ile oszczędza na mieszkańcach osiedla Zaciszna UM nie zakładając oświetlenia ulicznego z tego co jest mi wiadomym cała infrastruktura ziemna jest założona a oświetlenie ulic kończy się przy posesji P.Węgłowskiego. Dalej tj kościół osiedle TBS i Zaciszna to czarna dziura, może nie koniecznie do końca bo Wspólnoty ul. Zacisznej nie wiedzą z jakiego powodu płacą za lampy ustawione tak aby oświetlały ulicę i chodnik należący do terenów miasta. Na spotkaniach Wspólnot są już poruszane te tematy i są plany wyłączenia lamp lub zmiana sposobu oświetlenia ( lampy kierunkowe) Myślę , że spacerowiczom i wracającym w nocy do domu było by bezpiecznej, ( były tam przypadki zaczepiania kobiet o czy pisano w GP ) Nie są to wydatki które by zniszczyły budżet miasta i gminy a wdzięczność mieszkańców nie do opisania. Gdzie jeszcze jest tak, że ulice i chodniki należące do miasta i gminy są oświetlane lampami prywatnych posesji a miasto i tak pobiera podatki od nich nic dla nich nie robiąc.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Pięknie sie chodzi wałami, pięknie jest oświetlony pusty w nocy park, a PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH nadal żle widoczne, a w rynku MUZEUM DZIURAWEGO ASFALTU. Nie wstyd Panu Panie Burmistrzu przed innymi , małymi mieścinkami, gdzie śliczne ryneczki, gdzie kąpieliska odkryte, gdzie dba się o mieszkańców?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.