Walka o kamery. Gmina zdjęła, a mieszkaniec…

Marcinkowice Ciąg dalszy sporu

21 marca pracownicy wysłani przez wójta gminy Oława zdemontowali kamery, powieszone przez Grzegorza Giełżeckiego na budynku komunalnym przy ulicy Szkolnej. Mieszkaniec zamontował je znowu

O sprawie pisaliśmy kilka tygodni temu, w tekście pt. „Gdzie można zamontować kamerę i kto na to pozwala?” („GP-WO” nr 10/2016). Mieszkaniec bloku komunalnego podwiesił kamery, chcąc chronić siebie i sąsiadów przed kradzieżami i chuligańskimi wybrykami. Wójt Kownacki, który odpowiada za mienie gminy, nie wyraził na to zgody. Giełżecki złożył w tej sprawie pozew do sądu.

Jan Kownacki od początku mówił, że nie będzie zgody na samowolne dokonywanie prac na elewacji budynku i zapowiadał demontaż kamer. Tak też się stało.

– Zdemontowano siłą kamery z budynku w Marcinkowicach przy użyciu wynajętego pracownika oraz przy asyście 3 strażników gminnych i patrolu policji – relacjonuje Giełżecki. – Podczas rozmowy z policją, gminę reprezentowała pani Wioletta Babij, która oznajmiła, że nie posiada wyroku sądu czy też decyzji administracyjnej odnośnie demontażu kamer i że wójt takich dokumentów też nie potrzebuje. Podczas demontażu kamer pracownik wynajęty przez gminę Oława uszkodził mi jedną kamerę, która została porysowana. W tej sprawie złożyłem stosowne zawiadomienie na policji o uszkodzeniu mienia, a przeciwko wójtowi jak i pani Babij złożyłem zawiadomienie o czyn z art 231 KK, czyli niedopełnienie obowiązków służbowych i przekroczenie uprawnień (…) Ponownie zamontowałem dwie kamery, które nie dotykają elewacji budynku, tylko zamontowane są na wysięgniku przyczepionym do mojego okna czy też na uchwycie od anteny. Ciekawe, czy teraz zdemontują mi antenę, bo wisi tam kamera?

Pracownik gminy zgłosił sprawę kamer na policję. Wójt Jan Kownacki mówi, że kamery zdjęto i przekazano żonie Grzegorza Giełżeckiego. Były w  dobrym stanie, a pani podpisała odbiór sprzętu. Kownacki mówi, że kamery znów wiszą i tak to komentuje: – Pan Giełżecki z powrotem je założył. Jeżeli tak, to niech teraz policja robi z nim, co chce. Uważam, że jego działania to samowola. To nie jest jego budynek, żeby sam decydował o montażu kamer.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (16)

 1. Alek z Marcinkowic

  Zobaczcie tylko, jak ten budynek wygląda. Tak właśnie o mienie gminy i o mieszkańców dba Kownacki i podporządkowana mu Rada Gminy. Z jednej strony wściekle drogie orliki z bajerami, baseny z saunami, luksusowa hala sportowa w Gaci, wyremontowany za ciężkie pieniądze budynek Urzędu Gminy, 200-metrowe wiatraki itd. a budynki gminne, w których mieszkają ludzie – jak widać na fotografii. To ma być wójt? Bezczelne zakłamane (…) i tyle w tym temacie. I pomyśleć, że połowa Marcinkowiczan, którzy w ogóle poszli na wybory, na niego głosowała.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Panie od kamer , jest Pan tak samo stuknięty jak wasz wójt , prowokuje Pan konflikt i może Pan ponieść tego konsekwencje . niech Pan sobie wyobrazi , że na budynku którego nie jest Pan właścicielem nawet na zamontowanie anteny musi Pan mieć zgodę właściciela obiektu Proszę sobie trochę poczytać jakie obowiązki ma właściciel a jakie najemca . Proszę sobie wyobrazić ,że nawet wymiana okien , drzwi do lokalu mieszkalnego i cała masa innych bzdedów , musi być za zgodą właściciela obiektu, Prowokuje Pan konflikt , który może skutkować konsekwencjami dla bogu ducha winnych lokatorów – sąsiadów . Bo jeśli wójt będzie bardzo złośliwy ( do tej pory chyba nie egzekwował swoich uprawnień ) i zacznie egzekwować prawo , to konsekwencje poniosą wszyscy tam zamieszkujący .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • do Gościa 2

   Nie jest pan z Oławy ani Marcinkowic, gościnnie pan „wypisujesz swoje mądrości” na forum Gazety lokalnej i od dłuższego czasu nadużywasz pan tej gościnności obrażając internautów. Mam prośbę, w krótkich , serdecznych żołnierskich słowach: wyp(…) z oławskiego forum, pisz pan na lokalnym forum tam gdzie mieszkasz. Powodzenia.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • do INTELIGENTA , FORUM JEST OTWARTE I PODOBNIE JAK TY MAM PRAWO ZABIERAĆ GŁOS
    =========================================================================
    mam niebywałą radochę z czytania takich idiotyzmów , obrazujących stan Waszej inteligencji , jak choćby tego gościa od kamer , typowy tępak …………. jak wielu tutaj
    pozdrawiam i spokojnej nocy życzę

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • w czym wybitny jest Wasz wójt , to nie mój problem , już tych bzdedów które mi tu polecasz nie czytam , szkoda na nie czasu
    bez względu na to jakim jest , wójt , człowiekiem złośliwym i łamiącym prawo , dalej jest wójtem ………… i wasze szczekanie nie odnosi żadnego skutku , widocznie wójt lepiej potrafi korzystać z prawa …………..
    rozwiązania problemu z wójtem i rozwiązania problemów życzę , choć patrzę na Wasze działanie i przypomina mi się powiedzenie ( już chyba to napisałem o Waszej działalności kiedyś ) psy szczekają , karawana jedzie dalej

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Naprawdę Gościu 2 uważasz, że trzeba przechodzić do porządku dziennego nad tym, że wójt bezczelnie łamie prawo i że w d… ma prawa i interesy mieszkańców, którzy go wybrali na wójta? Czy ty jesteś jeszcze do uratowania? Tylko dzięki systematycznemu ujawnianiu i piętnowaniu łamania prawa przez rząd PO-PSL doszło do efektywnego przypilnowania wyborów (przez Kluby Gazety Polskiej) i przepędzenia aferzystów łamiących prawo od władzy. Tego wójta też przepędzimy, już niedługo. To nie jest żadna karawana. To jest orgia przestępstw tuszowanych dotychczas przez usłużną prokuraturę.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • SMSM …………… odpowiem Ci tak , przeczytałem kilka Waszych artykułów , na różne tematy , macie racje pisząc o tym , choć jak już kiedyś napisałem , ton , sposób pisania , raczej z wyjątkiem napastliwości nie rokuje pozytywnego załatwienia sprawy , Wy się upajacie pisaniem i uważacie siebie chyba za tych jedynych sprawiedliwych , upajacie się że komuś dokopiecie , pewnie po nocach autor tych pisemek , czyta je sobie dla polepszenia swojego nastroju .
      Nie wiesz kim jestem , więc nie możesz mnie ocenić po tym co piszę , nie musisz się o mnie bać , nie jest ze mną tak żle . Cieszę się ,że u Was i gdzieś tam jeszcze dzięki …… nie zostały sfałszowane wybory . Piszesz o wypędzeniu aferzystów , i chwała , ale wszystko co jest teraz jest super ???
      Waszego wójta ktoś wybrał , wybrali go Twoi znajomi , sąsiedzi ……. czy ci ludzie to są ograniczeni umysłowo , co ich skłoniło żeby go wybrać . Wójt ma was i prawo w du…pie , jak piszesz , i co ??? dalej jest wójtem , . skoro jesteście tacy silni i prężni , to pokażcie efekty Waszej działalności , Pokażcie że zlikwidowaliście wiatraki , postawione bezprawnie , pokażcie że tego wójta puściliście w skarpetkach lub wywieżliście go na taczkach i macie takiego wspaniałego jakiego chcecie .Pewnie dużo mogę jeszcze napisać , ale co to zmieni ??? Wam nie pomoże a wójtowi nie zaszkodzi .Poczytam jeszcze raz Wasze artykuły, i jesli mogę to je ,,,ocenię ,,, lub jak kto woli skrytykuję . A Wam życzę żebyście swoje pisanie nie odkładali do archiwum czy szuflady , chętnie przeczytam co do tej pory osiągnęliście ,,,,,,,,,,,, bo chyba nić lub niewiele , zróbcie taki rachunek sumienia i przelejcie to na papier do wiadomości wszem i wobec .
      nie jestem wrogiem , ale na razie jesteście dla mnie tylko krzykaczami , i z tamyej epoki też takich pamiętam – pozdrawiam

 3. Mieszkania komunalne tylko dla najbiedniejszych osób, których nie stać na własne lokum.
  Skoro stać go na kamery i wypasione samochody to powinien dostać nakaz opuszczenia lokalu.
  Płaci grosze za mieszkanie i oczekuje nie wiadomo czego.
  Skoro tylko wynajmuje lokal od gminy to nie ma prawa cokolwiek ingerować w budynek bez zgody właściciela.
  Te anteny satelitarne też powinny zniknąć z elewacji budynku.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. marnotrawstwo publicznych pieniędzy

  a czy ten pan pokryje koszty tej interwencji? bo dlaczego mają płacić wszyscy z podatków za fana monitoringu? i co komu to przeszkadza że sobie pan pilnuje porządku wokół posesji na której mieszka? co za różnica czy siedzi non stop w oknie czy nagrywa i potem ogląda?? od razu trzeba ściągać cały tabun ludzi do ściągnięcia kilku zabawek?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • do obu piszących , Mariana i marnotrawstwo publicznych pieniędzy
   =================================================
   Marian , chyba mylisz pojęcie mieszkania komunalnego z mieszkaniem socjalnym , nawet posiadanie milina na koncie bankowym nie jest podstawą do wypowiedzenia najmu ………………mieszkania komunalnego . I faktycznie skoro wynajmuje mieszkanie ….to ma się stosować do obowiązujących w tej materii przepisów prawa ………..

   marnotrawstwo ……….. gdyby wójt był bardzo upierdliwy i dochodził prawa w sądzie , mogłoby się to skończyć obciążeniem gościa od kamer , kosztami za interwencję , jeśli będzie taki temat zgłoszony do rozpoznania , dodatkowo kamerzysta może zostać obciążony kosztami postępowania sądowego > wójt ściągając tabun ludzi działał zgodnie z prawem ………….

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.