Co się stało w PKS-ie?

Oława Po kontroli

Wydział kryminalny Komendy Powiatowej Policji prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie braków w spółce PKS Oława. Straty oszacowano na ok. 70 tys. zł

Kontrola wewnętrzna w firmie wykazała, że wysokiej klasy sprzęt (m.in. tablety, telefony) widnieje tylko w dokumentach.

– Zwróciliśmy się do pana prezesa, aby rozstrzygnął sprawę – mówił nam kilka tygodni temu Antoni Koniuszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki. – Prezes powołał komisję wewnętrzną i na skutek ustaleń tej komisji, która doszła do wniosku, że niedobór wynosi w granicach 60 tys. zł. Pan za to odpowiedzialny został dyscyplinarnie zwolniony, a prezes złożył doniesienie do prokuratury.

Prokuratura zleciła policji wszczęcie postępowania sprawdzającego.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (14)

 1. A gdzie był wówczas prezes? Nie miał możliwości sprawowania nadzoru nad pracownikami i majątkiem ?
  Przypomina mi się sytuacja w oławskim biurze LGD, gdzie były prezes i jednocześnie dyrektor biura był członkiem komisji powołanej przez starostę i ten były prezes i dyrektor biura kontrolował sam siebie , sprawdzał dokumenty, które sam stworzył w tym biurze!
  Jak wiesz, owe biuro jako jedyne w Polsce zamknął Urząd Marszałkowski z powodu nieprawidłowości finansowych( podejrzenie defraudacji ok. 1 mln), ale winnych oczywiście nie było.
  W PKS podobnie -afera za aferą , a winnych nie ma.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Do Anonim ……………….czy Anonimy ……
  ale gazeta donosiła też o wielu nieprawidłowościach ………….. wywalili księgową – bo uważałaś ,że to jej się należało , wywalili złodzieja – bo kradł , ale dlaczego nie wywalili tego który powinien tego pilnować , sprawować taki nadzór ,żeby nie było kantów i złodziejstwa …………… czyli nie spisał się ten któremu po raz trzeci powierzono funkcję prezesa , ŻENADA

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.