Policja tworzy mapy zagrożeń

Powiat Konsultacje

Mają wskazać potrzeby mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa oraz przewidywać nadchodzące zagrożenia. Policja spotyka się z radnymi i mieszkańcami, aby poznać ich oczekiwania

Takie mapy będą podstawą identyfikacji zagrożeń – mówił asp. sztab. Przemysław Zawłodzki, kierownik rewiru dzielnicowych KPP w Oławie na lutowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej w Oławie. – Przy ich tworzeniu będziemy się kierowali informacjami od policjantów i obywateli, aby zoptymalizować działania policji i innych służb. Zebrane dane posłużą na przykład do tego, aby ustalić, gdzie wysyłać patrole policyjne, gdzie prosić o wsparcie straż miejską. Konsultacje są także wymiana informacji.

Mapy zagrożeń, przygotowywane dla gmin i powiatu, mają zwracać uwagę na różne rodzaje zagrożeń, szczególnie na uciążliwe społecznie, takie jak chuligaństwo, przestępstwa przeciwko mieniu, picie alkoholu w miejscu publicznym. Mają zwracać także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policja będzie także analizowała wyniki badań, dotyczące poczucia bezpieczeństwa.

Pełniący obowiązki komendanta powiatowego policji mł. asp. Dariusz Kokornaczyk mówił, że mapy będą umieszczone na stronie internetowej policji, w rozbiciu na poszczególne gminy powiatu oławskiego.

Komendant przedstawił obecną sytuację w powiecie. W 2015 podjęto znacznie więcej interwencji, co – jego zdaniem – wynika z szybkich i częstszych reakcji funkcjonariuszy. Wzrosła wykrywalność przestępstw, spore sukcesy odniesiono w ujawnianiu tych, związanych z narkotykami.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

 1. Zagrożenie w ruchu drogowym.
  Wiele wypadków samochodowych ze skutkiem śmiertelnym miało miejsce na skrzyżowaniu położonym w lesie na trasie Oława, Jelcz – Laskowice (droga nr 455) i Oława, Janików przez Hannę (Stanków). Poprawa bezpieczeństwa nastąpi po wybudowaniu ronda. Jest miejsce na wybudowanie ronda, dziki parking obok mostu. Skrzyżowanie jest mało widoczne szczególnie dla kierowców pojazdów jadących z Jelcza – Laskowic w kierunku Oławy i Janikowa. Skrzyżowanie jest zaraz
  za niebezpiecznym zakrętem w prawo. Bardzo mocno trzeba zaznaczyć, że ruch na trasie Jelcz – Laskowice, Oława(droga
  nr 455) jest bardzo duży. Podaję ten przykład, bo spotkanie mieszkańców miejscowości oddalonych o kilka kilometrów od
  skrzyżowania jest mało prawdopodobne.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Spoko, fajnie, ale tworzenie takiej mapy na podstawie spotkania trochę bez sensu jest. Coś czuję, że za wiele osób na nie nie przyjdzie, co z kolei ciągnie za sobą niemiarodajność wszelkich statystyk. Załóżmy że przyjdzie jedna osoba z gminy Domaniów i powie, że nie czuję się bezpiecznie. Według statystyk wyjdzie, że 100% tak się czuje. Więc uzupełniłbym tworzenie mapy o ankietę internetową i wyrywkowe rozmowy z ludźmi z różnych rejonów, grup społecznych itd.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Jaki jest sens takiej mapy? Czy to coś zmieni ? Policja będzie wg mapy patrolować tereny zagrożone, a teraz nie wie, gdzie pije się w nocy alkohol i wrzeszczy oraz dewastuje ławki i kosze? Mieszkańcy mają omijać tereny z mapy? Przypomina się pewien cytat” w piątki gwałcą, w środy strzelanina na ulicy” jakoś tak… 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Kierowca Zawodowy

  Droga 455 Oława – Jelcz Laskowoce najwieksze zagrozenie w powiecie radni powiatowi z Jelcza a takze z Olawy jezdza tacdroga na sesje w nestepnej kadencji ich nie popre ta droga stwarza niebezoieczne zagrozenie dla zmotoryzowanych .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.