Chodnik i ścieżka od Chrobrego do Oleśnickiej

Oława Wybudują

Miasto dołoży 753.909 zł do przebudowy chodników i i ścieżek rowerowych na drodze wojewódzkiej nr 396, czyli ulicy Chrobrego do skrzyżowania z Oleśnicką. Prace rozpoczną się w przyszłym roku

Inwestorem jest województwo dolnośląskie. Zarząd Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu przyjął plan zadań drogowych na lata 2016 – 2017, w którym znalazła się inwestycja oławska.

Radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę o pomocy finansowej dla województwa dolnośląskiego. W tym roku miasto dołoży 100 tys. zł, a w 2017 – 653.909 zł.

– Mieszkańcy często pytają o tę drogę i ścieżki rowerowe – mówił burmistrz Tomasz Frischmann 25 lutego na sesji RM. – Jest wstępna koncepcja. Podczas inwestycji będą dwa trudne momenty – wąskie fragmenty Chrobrego i most na Odrze. To zadanie dla projektantów. W tym roku ma powstać projekt, w 2017 – rozpoczną się prace.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (14)

 1. Jadę sobie ulicą bo nikt nie będzie mi mówił którędy mam jechać, a jadąc ścieżką to normalnie wstyd i obciach, że stosuję się do przepisów, a policja może mi nagwizdać, bo co oni mogą… na przejścia dla pieszych i tak będę wjeżdżać rowerem, bo co kto mi zrobi… Takie podejście do sprawy mają „rowerzyści” (patrz Strzelna, Sportowa, 3 maja i inne) , więc po jaki grzyb te inwestycje? Dziwię się „Miastu”, że ponosząc koszty nie dba o to żeby inwestycje były właściwie wykorzystane zobowiązując np. policję do częstych, a nawet cyklicznych akcji przy ścieżkach rowerowych, posypią się mandaty i może wtedy ci „rowerzyści” zrozumieją, że ścieżki są dla nich i nauczą się którędy należy jeździć !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Marian i Hela

  Ścieżki rowerowe wraz z chodnikiem nie mają sensu, piesi chodzą jak święte krowy a rowerzyści też jeżdżą jak chcą.
  Generalnie w tamtym miejscu można jechać środkiem drogi osiedlowej która biegnie równolegle do ul. Chrobrego.
  Na Chrobrego raczej jest mało rowerzystów. inwestycja słabo trafiona.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Marian i Hela
   we Wrocławiu takich ścieżek rowerowych razem z chodnikiem jest sporo , czas żeby barany nauczyły się chodzić po chodnikach , a barany na rowerach jeżdzić po ścieżkach rowerowych i będzie git i tak jak napisał Paweł ( wyżej ) pole do popisu ma SM i Policja ( ufam ,że znają swoje obowiązki w stosunku do rowerzystów i pieszych )

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Każdy ma do kogoś pretensje… każdy ma rację… (oczywiście nie dotyczy wszystkich) Piesi wchodzą na ulicę bo szanowni kierowcy parkują na chodnikach, kierowcy parkują na chodnikach bo nie ma parkingów, rowerzyści jeżdżą po chodnikach gdzie nie ma wyznaczonych ścieżek bo kierowcą w Polsce brak kultury (strach wjechać na ulicę rowerem)… mnożył by przykładów ale to błędne koło, niech każdy uderzy się w pierś i zastanowi co mógłby poprawić w swoim zachowaniu, zacznijmy po prostu od siebie, na pewno za jakiś czas będzie lepiej

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ja uważam, że każdy logiczny podział „infrastruktury użytkowej” jest potrzebny, byle był wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem no i musi ktoś nad tym czuwać 🙂 Myślę, że taka ścieżka rowerowa jest potrzebna biorąc pod uwagę wszystkich działkowiczów, którzy jak wolne atomy poruszają się po dotychczasowej drodze. Będzie to logiczne połączenie „chodnika” na wale w stronę lasu, tam też sporo rodzinnych „atomów” 🙂 Wreszcie przedłużenie ścieżki z ul 3 Maja. Tylko co z mostem jeśli przez niego ma przebiegać ta ścieżka? Poza tym mam wątpliwości co do początku i końca tej ścieżki. Nie mogę sobie wyobrazić w którym miejscu Chrobrego krzyżuje się z Oleśnicką… Oleśnicka z Rybacką, Nadbrzeżną, Bażantową, Orlą itd. wiem, ale Oleśnicka z Chrobrego…? Wydaje mi się, że Oleśnicka jest przedłużeniem Chrobrego (lub odwrotnie). Może jakaś mapka z zaznaczonym przebiegiem tej planowanej ścieżki, ona w 100% zobrazuje nam plan budowy i rozwieje wszelkie wątpliwości.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Oby nowa ścieżka nie była taka jak na ul. Strzelnej, gdzie w niektórych miejscach ścieżka i chodnik są tak wąskie, że nie ma szansy na bezkolizyjne minięcie się np roweru i matki z wózkiem. Ciekawe, jak planowane jest rozwiązanie na moście? Ktoś wie? Skoro już GO podjęła temat, może wyjaśni nieco więcej? Przy okazji pozdrawiam rowerzystów, którzy mając najlepszą w Oławie ścieżkę z nowego cmentarza uparcie jeżdżą ul. Ofiar Katynia i po rondzie :))))

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.