Zgłoś pomysł i wygraj 10 tys. zł na jego realizację!

POWIAT Szansa dla wszystkich

Masz pomysł na dokonanie pozytywnej zmiany w swojej okolicy, a jego koszt nie przekroczy 10 tys. zł? Weź udział w konkursie „Spółdzielnia pomysłów”, organizowanym przez BS w Oławie oraz banki spółdzielcze SGB, i wygraj wsparcie finansowe swojego pomysłu

Konkurs ma na celu wspieranie idei współdziałania wśród społeczności lokalnych. W ideę konkursu wpisuje się każdy projekt, którego celem jest wsparcie i zintegrowanie lokalnej społeczności we wspólnym działaniu. Do konkursu można zgłaszać zarówno inicjatywy, związane z namacalną zmianą w przestrzeni (np. stworzenie miejsca spotkań dla lokalnej społeczności), jak również projekty wydarzeń i aktywności ukierunkowanych na współdziałanie i integrację. Im bardziej projekt angażuje lokalną społeczność, tym większa szansa powodzenia w konkursie.

Autorzy trzech projektów, wybranych przez jury, otrzymają wsparcie na ich realizację, o wartości nieprzekraczającej 10 tys. zł brutto.

Projekty konkursowe można zgłaszać od 3 lutego do 7 marca 2016. Ogłoszenie wyników nastąpi do 18 kwietnia. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na stronie www.spolecznik20.pl

Pomysłodawcą, właścicielem projektu „Społecznik 2.0” oraz sponsorem nagród w konkursach jest Spółdzielcza Grupa Bankowa, czyli banki spółdzielcze, działające w całej Polsce. Co to ma wspólnego z bankowością? – Z działalnością banków spółdzielczych ma właśnie bardzo wiele – tłumaczą organizatorzy konkursu.  – Wspieranie lokalnej społeczności mają one bowiem wpisane w swoje DNA od stuleci. Dlaczego? Z tej prostej przyczyny, że same są lokalne. Banki spółdzielcze to banki polskie. Nie miewają zagranicznej centrali, która decydowałaby o warunkach kredytów, dysponowała zyskami w zależności od światowej koniunktury czy mody. Banki zrzeszone w Spółdzielczej Grupie Bankowej są odrębnymi, autonomicznymi instytucjami z pełną władzą i decyzyjnością na miejscu. Zależy im na rozwoju lokalnej infrastruktury, podnoszeniu jakości życia społecznego, bo same są jego częścią.

(ck)

archiwum (17)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.