„Pierwsza miłość” na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

W oławskim szpitalu od rana trwały prace nad serialem „Pierwsza miłość”. Jego producentem jest ATM Grupa S.A. Ujęcia kręcono na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. 11 lutego w tym miejscu można było spotkać znanych i mniej znanych aktorów z popularnego serialu emitowanego przez telewizję Polsat. Udało nam się porozmawiać ze statystami i drugoplanowymi aktorami serialu.

Sylwia Wyspiańska (serialowa pielęgniarka) jest statystką od 6 lat. Z kolei Roman Tackowiak sprawdza się na planie serialu od bardzo dawna, a realizują go już dwunasty rok.
Dla Genowefy Chruścickiej i Zofii Sikory to również nie pierwszy dzień zdjęciowy, statystowały wcześniej w takich filmach jak „Czas honoru” czy „Miasto 44”. Do oławskiego szpitala przyjechały ze Świebodzic. Bardzo dobrze wspominają wszystkie realizacje. Dzięki temu poznały wiele ciekawych osób. Dni spędzone na planie to wspaniała przygoda.
Ponoć najwięcej problemów sprawiają młodzi statyści, jednak Dariusz Niciejewski i Andrzej Boroński tylko się uśmiechali, słysząc te słowa.
 – Większość z nas traktuje to jak zabawę – mówi Dariusz Niciejewski. – Nie wiążemy z tym przyszłości.
– W Oławie na planie filmowym jestem pierwszy raz – mówi Roman Tackowiak. – To podnosi prestiż miasta.
Tekst i fot.: Anna Karpińska
DSC_0289 DSC_0293 DSC_0297 DSC_0300 DSC_0303

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (20)

 1. Dlaczego oddział ratunkowy został skomercjalizowany i wynajęty na potrzeby serialu? Czy w czasie zdjęć, cały oddział pracował w 100%, czy jego część została wyłączona z użycia? Czy to nie jest działanie na szkodę pacjentów?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • zazdroszczę, że nie jestem właścicielem soru i nie trzepię lewej kasy na wynajęciu pomieszczeń oddziału dla celów innych, niż SOR. Rozumiem, że część, która została wyłączona w czasie zdjęć, zostanie wykazana w rozliczeniu z NFZ i nie zostanie pobrana ryczałtowa opłata za 100% wydolność oddziału.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • pieniądze zapewne niewielkie ale przynajmniej próbuje się różnymi zabiegami m.in. własnie takim podreperować budżet niedofinansowanej opieki zdrowotnej. brawo za zaradność. wiele innych szpitali też tak robi i jakoś z tego szumu nie ma. a NFZ nie płaci za każdy m2 powierzchni na której można upchać pacjentów tylko za funkcję i świadczenia.

     jak się koleżko nie masz czego czepić to idź na spacer

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Gratuluję że będzie kręcony film. Czy szpital w Oławie nie ma nic innego do roboty ???? Pacjenci w kolejce a nawet podstawowych badań się nie robi np. tomograf po urazie głowy. !!!! Kto dostał górkę szmalu ????

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Ludzie zamiast narzekać zacznijcie doradzać jak poprawić tę sytuację – oczywiście w taki sposób aby wszystko było poprawne w świetle prawa, zasad etyki i gospodarki finansowej. Myślę że tutaj wielu opinii nie będzie bo niestety większość z was nie wydaje opinii obiektywnych podpartych jakimiś regułami a jedynie potrafi bezzasadnie dla zasady krytykować i okazywać niezadowolenie nie rozumiejąc nawet zagadnienia w dyskusję którego się włącza. Nie znam się to się nie wypowiadam a żeby okazać niezadowolenie to trzeba mieć trochę oleju w głowie i zrobić to odpowiednio inteligentnie argumentując z sensem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Postronny obserwator

   Jak płaci Pan podatki to akurat nie uprawnia do uzyskania świadczeń medycznych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Składka ZUZ – to takiej nie ma. Jest składka ZUS czyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych – w skrócie ZUS i ona też nie uprawnia do świadczeń zdrowotnych tylko do zasiłku chorobowego, emerytury czy renty. Do świadczeń zdrowotnych uprawnia opłacona składka zdrowotna.
   Dobrze jest wiedzieć na co się płaci.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Akurat w tym czasie zakładali mi gips, wszystko poszło super, zero problemów. Kręcili, ale w żadnym stopniu nie spowodowało to jakiegoś dyskomfortu, opóźnienia, problemów z zajetą salą, czekaniem na coś. Dobrze że przy okazji jeszcze szpital coś zarobi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.