BYSTRZYCA: Jutro blokada drogi, mieszkańcy nie chcą tirów

Uwaga – protest

Jak już zapowiadaliśmy, 26 stycznia w Bystrzycy mieszkańcy wyjdą na drogę, by protestować przeciwko ponownemu wprowadzeniu ciężarówek do centrum miejscowości. Protest, zorganizowany przez radnego powiatowego Michała Rado, przy wsparciu radnego gminnego Mariusza Michalskiego, rozpocznie się jutro rano o godz. 9.00 i potrwa 2 godziny. Będzie polegał na zablokowaniu drogi przy szkole – po przejściu dla pieszych cały czas mają chodzić mieszkańcy, uniemożliwiając ruch pojazdów. Jak zapewnia organizator, na miejscu ma być policja, która pomoże w utrzymaniu porządku i w kierowaniu ruchem. – Zaprosiliśmy na protest starostę, wójta, przedstawicieli nadleśnictwa oraz piaskowni, czyli wszystkich potencjalnie zainteresowanych rozwiązaniem problemu – mówi radny Rado. – Na razie mamy potwierdzenie, że przyjedzie do nas wójt Kownacki. 

Do tej pory obowiązywał zakaz wjazdu do Bystrzycy i Janikowa pojazdów cięższych niż 10 ton. Po remoncie drogi starostwo uznało, że teraz z jednej strony można całkowicie zdjąć ograniczenie, na co nie chcą się zgodzić mieszkańcy, obawiający się, że ciężkie auta zniszczą całą nową infrastrukturę drogową.

JK

archiwum

archiwum (75)

Dawniej ta ciężarówka łamałaby prawo – obecnie legalnie może przejechać przez obie wsie, nawet z ciężkim ładunkiem

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (11)

 1. Gdzieś te ciężarówki muszą jeździć i skoro stan drogi pozwala na ich przejazd nie rozumiem wprowadzania zakazów. Tym bardziej, że to nie centrum miasta z 500 letnią starówką i zabytkami, tylko zwykła wichura jakich wiele w powiecie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mogą jeździć objazdem, którym jeździli przez ostatnie 2 lata. Nie jest to centrum miasta ale skoro jest zrobiona nowa droga i istnieje możliwość zadbania o to żeby pozostała w tym stanie na długie lata to dlaczego mieszkańcy mają się o to nie postarać?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Zwykła droga przez wieś jest po to żeby nią jeździł transport wszelaki, a nie żeby ładnie wyglądała. Po nowym chodniku też nikt w kapciach nie chodzi, żeby go nie zniszczyć. O ile wiem nie obowiązują w kraju okresy karencji zakazujące przejazdu samochodów ciężarowych z powodu zbyt małego zagęszczenia dziur w jezdni na m2. Autostradami też nie powinni jeździć, bo są zbyt mało zniszczone?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Jakby nie było Pani/Panie „k” to Bystrzyca jest największą wsią w gminie Oława i nie jest „zwykłą wichurą jakich wiele w powiecie”!! Proszę sobie przyjechać i trochę pozwiedzać, policzyć na palcach co mamy a czego nie ma w innych wioskach, może trochę rozumu przybędzie. Po za tym jak ktoś nie jeździ codziennie tą trasą to nie wie jak wyglądały ulice przed położeniem nowej nawierzchni, że nawet rowerem przejazd graniczył z cudem, żeby nie wpaść w jakąś dziurę ;/

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • „Największa wieś” i „pozwiedzaj sobie” – faktycznie wyszukane argumenty przemawiające za zakazem transportu ciężarowego. Co się stanie z tymi unikatowymi budowlami i punktami widokowymi? Czy ulegną zawaleniu? Komentarz o przybywaniu rozumu uważam za poniżej poziomu, do którego nie mam zamiaru się zniżać i odnosić, bo jest to jedynie prostacki sposób zdyskredytowania rozmówcy, do którego ucieka się przy braku argumentów. Wiem jak wyglądały tam ulice. Widać nie wyraziłem się zbyt jasno. Skoro „dobry stan nawierzchni jest powodem chęci zakazania transportu ciężarowego”, a nie jest to wieś szczególnie wyróżniająca się, może poza swoim rozmiarem, daje to do zrozumiała, że „transport ma jeździć objazdem po zniszczonych drogach”. W takim razie niech Pan\Pani odpowie na pytanie – na jakiej podstawie kierowcy dużych pojazdów mają być poszkodowani i tłuc się objazdami po dziurach? Droga jest po to, żeby nią jeździć. Tym bardziej dobra droga. Duży niszczy ją szybciej, ale gdzieś też musi jeździć. Jabłko nie przylatuje samolotem bezpośrednio na półkę w sklepie. Żenada.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Dlaczego nie zrobicie blokady w sobotę gdzie ludzie mają wolne tylko w godzinach pracy? Wójt się obawia że za dużo osób będzie ? Tak samo jak te zebrania co sołtys na sali organizuje wszystko po cichu co by go nie zjedli .Blokada powinna być przy samym wjeździe do Bystrzycy od strony piaskowni to by im dało do myślenia jak przez Brzeg by musieli jechać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Już dawno powinien być wykonany łącznik z kopalni piasku tak żeby ciężarówki omijały zupełnie Bystrzycę. Z centrum chcecie tiry wyprowadzić ale ciężarowki i tak jeżdżą przez część Bystrzycy i po waszej nowej drodze do Leśnej Wody. Tylko w ten sposób można rozwiązać ten problem. Nadleśnictwo , GMINA i Starostwo do tych 3 instytuacji należy pole do popisu. Dogadajcie się zróbcie tą drogę pod lasem i będzie spokój. Jeżeli dla Kopalni to jest kłopot jazda objazdem dajcie im jakieś ulgi żeby to zrekompensować. Nie rozumiem wystarczy trochę dobrej woli wszystkich i problem rowziazany.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.