Trzy lata Term Jakuba. VIDEO

Oławski basen świętował trzecie urodziny

Na pływalni po raz pierwszy można było zobaczyć smocze łodzie. Zawody w „przeciąganiu” kanadyjek na swoją stronę cieszyły się dużą popularnością. Organizatorzy przygotowali też pokaz podwodnego hokeja. Impreza urodzinowa nie mogła się odbyć bez tortu!
Pełna relacja w najbliższym wydaniu „GP-WO”.
(KT)
materiał video Grzegorz Jankowski

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (32)

 1. Promowaniem uchodźców z Syrii, jak widać, zajmuje się także nasza lokalna gazeta, i co gorsza spółka miejska. Bardzo chcemy być nowocześni i proeuropejscy. Tylko że ci którzy tak bardzo chcieli tacy właśnie być, dziś muszą chronić swoje rodziny przed tymi właśnie uchodźcami. Nie twierdzę, że Syryjczycy na zdjęciu mogą zrobić komu kolwiek krzywdę, pewnie wątpliwe. Jednak promowanie uchodźców, dziś kiedy większość społeczeństw nowoczesnej Europy nie chce ich u siebie, jest delikatnie mówiąc pewnym nietaktem.

  Ja osobiście jestem przeciw przyjmowaniu choćby najmniejszej liczby uchodźców, i nie życzę sobie by za moje pieniądze ktoś obiera taki a nie inny kierunek. Dlaczego spółka miejska Termy Jakuba zajmuje się więc promowaniem Syryjczyków?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Łukaszu, nie idź tą drogą… Zdaję sobie sprawę, że odróżnianie sunnitów od szyitów sprawia ci trudność, ale zakładam, że odróżnianie muzułmanów jako takich od chrześcijan już leży w zakresie twoich możliwości.

  Otóż przyjmij do wiadomości, że ci Syryjczycy zaproszeni do Oławy są chrześcijanami – i przede wszystkim to takie osoby w konktekście wojny z ISIS możemy nazywać uchodźcami. Pomyliłeś ich z imigranami, którzy ogromną hordą napłynęli do Niemiec na zaproszenie kanclerz Merkel (w ramach dalekosiężnej operacji kulturowo-demograficznej zaplanowanej przez ziomali z naczalstwa EU, ale to temat na osoną opowieść).

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ci konkretni Syryjscy chrześcijanie mieszkają w Oławie dzięki jednemu z jej mieszkańców na jego koszt. Przybyli do Polski legalnie. Zgodnie z obowiązującym prawem nie mogą pracować do czasu pozytywnego przejścia procedury migracyjnej.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • podobnie jak inni zabierający tu głos , piszesz ogólnikowo
    – przybyli na kosz mieszkańca Oławy , czy dalej są przez tego mieszkańca utrzymywani , czy na ich utrzymanie pieniądze asygnuje miasto lub inna instytucja ………?
    – skoro nie mogą pracować , bo ….. to jak długo trwa procedura ??????
    MOJE PYTANIA W ŚWIETLE KOMENTARZY INNYCH OBYWATELI , KTÓRY SIĘ NIE PRZELEWA I NIKT IM NIE POMAGA , CHYBA SĄ ZASADNE
    oświeć nas , odpowiadając na pytania …………..

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Koleżanko hah-u. Jak widzimy na powyższych zdjęciach, wszyscy wioślarze: amatorzy i zawodowcy, mają się świetnie, tryskają zdrowiem i optymizmem. Gdyby tak nie było, nie wystąpili by w zawodach, a już samo uczestnictwo wywołuje banana na face u wszystkich obecnych.

   Finansowo muszą sobie jakoś radzić! Jak, nie wiem i nie zamierzam tego drążyć. Przestań i nie bądź dziadem, koleżanko!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • skoro znasz odpowiedż na to co napisał iwo , to ją podaj , pokazując tym samym ,że jesteś w temacie

   PEWNIE WSZYSCY TU BYWAJĄCY CHĘTNIE PRZECZYTAJĄ ARGUMENTY , PRAWDZIWE , BO MY ICH DO KOŃCA NIE ZNAMY , ALE JEŚLI TWÓJ GŁOS TO TYLKO MIZERNY GŁOS W SPRAWIE BEZ KONKRETÓW , TO DAJ SOBIE LUZ I NIE POUCZAJ INNYCH

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Przyjeżdżając do innego kraju powinno się mieć szacunek do kultury tego kraju i starać się przestrzegać pewnych zasad. Czy my Polacy wyjeżdżając do innych krajów od razu tak czujemy się pewnie i wymachujemy naszą flagą? A moglibyśmy, bo nie mamy czego się wstydzić. Oni natomiast wymachuja flagą, która jak dla mnie jest oznaką wojny i terroru. Ja nie chcę się bać we własnym kraju.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • nie przesadzaj ,,,,,,,,,,,,,,,,, mają własną kulturę , którą powinni pielęgnować , nie czytałem ,że Ci co tutaj są komuś robią ,,,,,,krzywdę ,,,,, jeśli będą się tutaj czuli dobrze i bezpiecznie pewnie się zintegrują , napaść na nich w różnych formach chyba nie jest dobrym rozwiązaniem , to też są LUDZIE , postaraj się wczuć w ich położenie

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Polska to jednak jest dziwny kraj. Szkoda, że nas nie traktuja za granicą tak jak my traktujemy innych u nas. Poza tym ewidentnie widać ze ich ktoś promuje po to żeby mieli dobrze. Po co ta cała historia w gazetach na pokaz jacy oni biedni i w ogóle. Jak chciał ich przyjąć to mógł zrobić to bez tego rozgłosu.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Przerażające jest toje skojarzenie odnośnie syryjskiej flagi. Musze przyznać, że ładnych parę lat temu, jako student, miałem okazję nawiązać kontakt z młodymi ludźmi z Niemiec, Francji również z Izraela, którzy po raz pierwszy mieli kontakt z polakiem. Niemiec kojarzył polską flagę z rozbiorami, Francuz z obozami koncentracyjnymi, a Izraelczyk z antysemityzmem. Ten pierwszy kiedyś się mnie zapytał, czy jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Minęło trochę czasu zanim zrozumieli, że ich pojęcie było błędne, a my Polacy jesteśmy uczciwym, spokojnym i dumnym narodem o kolorowej historii, przepięknej literaturze i wielkich osobowościach. Daj sobie i im czas na wzajemne poznanie, a ludzi dumnych z własnego pochodzenia nie skreślaj na samym początku, bo zobaczyłeś ich flagę.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • bujną wyobrażnię to Ty masz , z tym kojarzeniem flagi

    jedynie końcówka trzyma się kupy ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Daj sobie i im czas na wzajemne poznanie, a ludzi dumnych z własnego pochodzenia nie skreślaj na samym początku, bo zobaczyłeś ich flagę.
    TEŻ JESTEM ZA TYM

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Do Łukasza N. Czytam to o oczom nie wierzę! Spółka miejska promuje uchodźców….co za bzdury. Niby jak promuje? Zgłosili się do konkursu razem z polskimi znajmomymi i co prezes miał ich odrzucić ze względów no właśnie jakich? Narodowościowych!!!??? Zanim pan cos napisze, proszę pomyśleć, albo lepiej nie. Może w ogóle nie powinni być wpuszczeni na basen… wpuszczamy wszystkich oprócz Syryjczyków, Ukraińców i niePolakow. A że byli na zdjęciach, inni tez byli. I co z tego?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Pracuję ciężko , 10 godzin dziennie na utrzymanie mojej 3 osobowej rodziny i nie stać nas na częste pobyty na basenie. Tym bardziej przykro się robi patrząc na takie zdjęcia.Ukraińców, Syryjczyków i inne narodowości traktujemy ja święte krowy, którym się wszystko należy, a my Polacy kim staliśmy się we własnym kraju?
  Tanią siłą roboczą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. czegos tu nie rozumie ,czytalem ze sprowadzila ich fundacja estera i daje im utrzymanie przez rok ,to czemu ten czlowiek pomaga,widac ze sie u nas dobrze bawia,ich rodzice 66 i 71 nie maja emerytur,kto potem bedzie ich utrzymywal,pisalo ze szykuja osrodki dla uchodzcow ,dzienny pobyt na osobe od 40 do 60 zl.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Impreza obserwowana z jacuzzi była OK. Można się było pobawić, zmęczyć, pośmiać, pogadać ze starymi znajomymi i dowiedzieć, jak zatopić „smoczą łudź”, a na koniec poczęstować szwedzkim stołem. Cieszę się, że coś takiego się organizuje nawet jeśli jako osoba nieuczestnicząca patrze na to z boku.!

  W kwestii Syryjczyków – rzeczywiście tam byli, ale za zasłoną powagi ich twarzy widziałem raczej smutek imigranta, którego oderwano od korzeni, a nie chęć wyciągania, po wszystko, ręki. Jeszcze raz przyjrzyjcie się ich twarzom! A flaga, no cóż, kto się nie wstydzi własnej, niech pozuje na jej tle. Na pewno zostanie to dobrze odebrane.

  Co do finansowania, to taka grupka ludzi, nawet jeśli dostawała by jakąś zapomogę, to i tak zostawi to w lokalnych sklepach. Przecież muszą zjeść, leczyć się, zapłacić czynsz, ubrać, zadbać o edukacje dziecka. Niech wszyscy, co tu tak „pieją” zastanowią się, jak sprzedasz wszystko co masz, ty, twoje rodzeństwo i twoi rodzice, jak długo przeżyjesz z tych oszczędności w dowolnym mieście Europy przy wsparciu lokalnej rodziny?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.