Zatrzymali złodziei i odzyskali pieniądze! Świetna postawa mieszkańców

Oława

Kevin i Agata zapamiętają ten dzień na długo. To dzięki nim właścicielka sklepu znajdującego się w Rynku odzyskała pieniądze skradzione z kasy. Wszystko działo się dziś około godziny 15.00. Kevin i Agata wychodzili właśnie z ulicy Krótkiej. Nagle usłyszeli krzyk kobiety. – Złodzieje!

17-latek i jego 20-letnia koleżanka nie zastanawiali się ani chwili. Wsiedli na rowery i natychmiast ruszyli za kobietą i mężczyzną, którzy uciekali. – Krzyknąłem za nimi: stać! – relacjonuje chłopak. – Zatrzymali się i zacząłem pytać, co ukradli? Nie reagowali. Stali jak przysłowiowy słup… Powiedzieliśmy, że powiadomimy policję. Agata została z nimi, ja udałem się do sklepu, aby zapytać, co zabrali?

Kiedy Kevin odjechał złodzieje zaczęli się oddalać, ale Agata nie odpuszczała. – Szłam za nimi – mówi. – Wciąż nie reagowali, nie odzywali się… Nagle odwrócili się i oddali całą skradzioną gotówkę. Poszłam do sklepu i przekazałam właścicielce. Było tego około tysiąc złotych.

Młodzi mieszkańcy mówią, że zamieszanych w tę kradzież jest więcej, prawdopodobnie do sklepu weszły cztery osoby. Dwie zagadywały ekspedientkę, a dwie korzystając z tego zabrały gotówkę z kasy.

Na miejsce wezwano policję. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu.

(AH)

Fot. arch. prywatne

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.