Nie boimy się tych, którzy nas opluwają

Emocjonalne przemówienia, znicze, kwiaty i bezwarunkowy kredyt zaufania dla nowej władzy. Pod Krzyżem Solidarności w Jelczu-Laskowicach obchodzono 34. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego

Spotkaniu przewodniczył Bogusław Świerzko, przedstawiciel Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność”.

– Pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj – mówił. – Byłem wtedy żołnierzem Ludowego Wojska Polskiego. Dziś mogę powiedzieć, że w powiecie oławskim nie ma takiej uroczystości, jaką my obchodzimy w Jelczu-Laskowicach. Kiedy w 1980 roku powstała „Solidarność”, komuniści nie mogli tego znieść. Ta sama „Solidarność”, która przez niektórych do dziś jest opluwana. Ale my się tego nie boimy! To są słabi ludzie. Chcą nam przeszkadzać, ale bardzo się mylą. Cieszę się, że dziś gromadzimy się tu w piękny słoneczny dzień, dwa dni przed tą ważną rocznicą. Bardzo dobrze, że do „Solidarności” dołączają młodzi ludzie. Przed wami ogromna praca, a my – starsi – jesteśmy od tego, by przekazać wam jak najwięcej wiedzy i doświadczenia. Platforma Obywatelska dostała ogromne lanie! Nie mogą się z tym pogodzić, bo nawet PZPR nigdy nie dostał takiego lania. Taka była wola społeczeństwa i trzeba ją uszanować. Partii, której na imię Prawo i Sprawiedliwość, dajmy cztery lata. Potem ich rozliczymy, ale teraz musimy dać im spokój. Obywatele naszego kraju oczekują wielkiej zmiany. Chcą godnie żyć i godnie odejść na emeryturę.
Głos zabierał również starosta Zdzisław Brezdeń. W swoim przemówieniu podkreślił, że w obchodach uczestniczą radni Prawa i Sprawiedliwości, a przedstawicieli innych ugrupowań nie ma. W rzeczywistości chodziło o Ireneusza Stachnię i Krzysztofa Skrzydłowskiego z PiS-u oraz Michała Pakosza ze Wspólnoty Samorządowej.
W uroczystości nie wziął też udziału burmistrz Bogdan Szczęśniak ani żaden z jego bliskich współpracowników.

Pełna relacja w najbliższym wydaniu „GP-WO”.

1

2

3

4

5

6 7

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (28)

 1. A z Jelcza tylko Ci” zli bez kultury” przynajmniej zdaniem lokalnej Platformy Obywatelskiej. Panowie robcie swoje i nie poddajcie sie tym naciska ludzie widza kto naprawde jest dla nich…bo Pani przewidniczaca wyjdzie do ludxi przed samymy wyborami jak zwykle..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. były działacz

  Rocznica chyba jest w niedzielę, a nie dziś 11.12? Pewnie wszyscy na urlopach: Dutkowski, Stachnio, Krzysiu, Pakosz, starosta?
  Inne ugrupowania, nie z PiS, mam nadzieję, że rocznicę będą świętować wtedy, gdy jest rocznica a dziś pracowali.
  Rok temu pamiętam, że na zdjęciach były też poczty sztandarowe ze szkół.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Pomyliły im się daty, rocznicy Święta Niepodległości z 11 listopada i 13 grudnia – rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
  W niedzielę Starosta i działacze wypoczywają więc ogłaszają rocznic w dzień roboczy w godzinach pracy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Starosta nie może obchodzic rocznicy 13 grudnia bo jedzie do Warszawy na demonstracje w obronie swojego prezydenta, bo to, że to prezydent jednej partii to widac po sprawie Kaminskiego i Trybunalu. Zrobili rocznicę dwa dni wczesniej. A tych których tam nie było odsadza od czci i wiary… cóż życie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Jaka okoliczność – tacy celebransi.
  A że okoliczność tragiczna, to i celebransi żałośni.
  Ośmieszajcie się dalej pogrobowcy stanu wojennego, którzy wtedy koszule w zębach nosili, albo siedzieli cicho po kątach bo Jaruzelski i jego junta tak kazali.
  Słuszną linię ma nasza władza.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. To może Boże Narodzenie obchodźmy latem, pogoda lepsza, też będzie można uzyskać pozwolenie, dla chcącego nic trudnego.

  Po prostu śmiech na sali. Ważna rocznica wypada w niedzielę i zamiast wtedy zorganizować obchody kiedy większość ludzi ma wolne i nie trzeba się starać o żadne zgody to organizują w piątek, 2 dni przed.

  Proponuję zatem, żeby wszystkie obchody i rocznice organizować w datach wygodnych a nie w rzeczywistych. Dla chcącego nic trudnego.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Komunisci i złodzieje, ludzie z ograniczonym rozumem, zdechle lisy, swinskie ryje, nacjonaliści. Chcecie jezyka pogardy i dzielenia Polakow. To ten marsz na który zapraszał starosta, tam go słychać. W piątek pod pomnik a w niedzielę …. dobra zmiana w natarciu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. taka rocznica
  ważna dla wszystkich Polaków
  a taki jad i nienawiść
  z obu stron
  wszyscy krzyczą o demokracji tylko każdy widzi ją inaczej
  jedni chcą zmian w TK a Ci, którzy tego TK bronią wcale nie są lepsi
  jak czytam komentarze do niektórych artykułów to odnoszę wrażenie, że i jednym i drugim niewiele brakuje do tych, którzy palili książki

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. A działacz (ten opluwany?) był wtedy w Ludowym Wojsku Polskim. Musiało być mu ciężko, a co robił ? obstawiał kopalnie czy inne zakłady, a może patrolował ulice jakiegoś miasta? jak on musiał się starać przy tym koksowniku, pewnie jak sierżant nie patrzył to malował na ścianach preczz komuną. Rozumiem że po wyjściu z woja został internowany a potem się ukrywał.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.