Czy rząd PiS-u pochyli się nad obwodnicą Oławy?

Powiat Będzie efekt?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Babiarz interpeluje o zmiany w „Programie budowy dróg krajowych na lata 2014 – 2023” i wpisanie na listę zadań budowy oławskiej obwodnicy

1 grudnia wystosował interpelację do ministra infrastruktury i budownictwa. Podkreślił, że w uwagach do programu, zaznaczono liczne głosy społeczeństwa oraz poparcie władz samorządowych i posłów dla tego projektu.

Babiarz prosi ministra o zweryfikowanie rządowego programu oraz rozpoczęcie prac przygotowawczych w celu przygotowania dokumentacji na budowę obwodnicy Oławy, a także zabezpieczenie w budżecie państwa 6 mln zł na ten cel.

– W trosce o dobro mieszkańców, apeluję o jak najszybsze podjęcie działań mających na celu poprawę trudnej sytuacji w jakiej znajdują się od wielu lat – czytamy w interpelacji. – Uważam, że Oława musi mieć obwodnicę. Realizacja  inwestycji – poprawa  przepustowości drogi 94 ma zwiększyć dynamikę rozwoju regionu, pozwoli również zaspokoić oczekiwania mieszkańców związane z bezpieczną i szybką komunikacją. Budowa obwodnicy poprawi funkcjonowanie miasta i okolicznych miejscowości najbardziej dotkniętych niedogodnościami wynikającymi z ruchu tranzytowego.

Poseł przypomina, że w związku z nierozwiązanym problemem tranzytu przez miasto, powstało stowarzyszenie, które prowadzi działania na rzecz obwodnicy, zachęcając i angażując mieszkańców Oławy oraz naciskając władzę na różnych szczeblach.

(MON)

obwodnica

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (16)

 1. Prawda jest taka, że Roman też pisał interpelacje i coś z tego wynikło? Wyznawcy pisu mają taką typową mentalność kalego. Jak poseł po pisał interpelacje i nic z nich nie wynikło to nieudacznik, ale jak poseł pisu napisał interpelację to po postu niczym sam prezydent rzucił wszystko i przyjechał łopatą wyrównywać teren pod obwodnicę. Nic z tej interpelacji pewnie nie wyniknie, bo rząd ma inne priorytety jak „500 zł na dziecko”.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. no teraz to już w miesiąc Brezdeń i PIS załatwi Oławie obwodnice,
  przecież tyle o niej mówili jak Kaczor o nią przez tyle lat zabiegał, że teraz jak PIS rządzi doczekamy się jej w ciągu miesiąca, wystarczy jedna interpelacja i już będzie brawo chłopaki

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Tylko poseł Kaczor jest gwarantem na załatwienie obwodnicy. Trzeba dać mu albo komuś z jego kreatywnych ludzi szansę na władzę a napewno obwodnica i wiele innych tematów typu basen i rynek będzie zrealizowane na najwyższym poziomie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.