Górnik i Foto-Higiena zagrają dla Grzegorza i Natalii

Oława Mecz charytatywny

Ekstraklasowy Górnik Zabrze zagra z trzecioligową Foto-Higieną Gać, w piątek 9 października, na oławskim stadionie przy ulicy Sportowej

Dochód z tego towarzyskiego pojedynku będzie przeznaczony na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego z podoławskiego Niemila oraz dla oławianki Natalii Zezuli. Po koszmarnym wypadku przy pracy Grzegorz ma przeszczepioną twarz i zbiera fundusze na rehabilitację, zaś rodzice 3,5-letniej Natalki potrzebują pieniędzy na leczenie swojego dziecka, które ma uszkodzony wzrok i choruje na toksoplazmozę, mózgowe porażenie dziecięce oraz epilepsję.

Grzegorza i Natalię wspiera społeczny komitet, pod wodzą oławskiego przedsiębiorcy Bronisława Paszyńskiego. Z jego inicjatywy zorganizowano ten charytatywny mecz.

Rywalizacja piłkarzy rozpocznie się o godzinie 16.00. W przerwie przewidziano aukcję piłek i koszulek, z autografami zawodników Górnika, w tym dawnych gwiazd piłkarskich, które będą uczestniczyć w imprezie, jako goście. Swój przyjazd do Oławy awizują m.in. Stanisław Oślizło, Jan Banaś i Hubert Kostka.

Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Będzie go można kupić w kasie przy wejściu na stadion. Organizatorzy radzą jednak zaopatrzyć się w wejściówkę wcześniej, bo ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc dla widzów jest ograniczona. Bilety-cegiełki można będzie nabyć w przedsprzedaży od poniedziałku 5 października, w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego, który ma swoją siedzibę w kamieniczce przyklejonej do ratusza, obok postoju taksówek oraz w biurze ZNiB „Wspólnota” przy ul. Chrobrego 20e i w sklepie „Sportsen” przy ulicy Brzeskiej. Zorganizowane grupy szkolne będą mogły wejść na stadion bezpłatnie.

W czwartkowym, papierowym wydaniu gazety informowaliśmy, że rywalem Górnika będzie pierwszoligowa Miedź Legnica, ale ten zespół jednak nie przyjedzie do Oławy. – Legniczanom nie udało się przełożyć meczu ligowego z GKS Bełchatów – wyjaśnia Bronisław Paszyński. – Z kolei zabrzanie poprosili o zmianę terminu rywalizacji z soboty na piątek i tak też uczyniliśmy. Legnicką Miedź zastąpi drużyna z Gaci, w której gra sporo piłkarzy z Oławy, więc będziemy mieli w tym pojedynku także nasze lokalne akcenty, o co prosili oławscy kibice.

(TELKA)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.