Nie żyje kandydat na posła

30-letni Kamil Haczkiewicz z Owczar – kandydat PSL na posła, zmarł nagle 1 października

– Ta śmierć jest dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem i wielką niewiadomą – mówi Stanisław Druszcz, prezes OSP w Owczarach, której członkiem od dwóch lat był Kamil Haczkiewicz. –  Był bardzo aktywnym człowiekiem. Działaczem lokalnego LZS. Szkolił młodych piłkarzy i sam grał. Bardzo aktywny strażak. Młody, lubiany przez mieszkańców działacz, który angażował się w sprawy miejscowości. Wielka szkoda, że nie żyje.

Mieszkańcy naszego powiatu poznali go w minionym roku przed wyborami samorządowymi. Stał się głównym kontrkandydatem Jana Kownackiego, w walce o fotel wójta gminy Oława. Uzasadniając swój start w tych wyborach, powiedział: – Młodość jest moim największym atutem. Jestem nieskażony polityką i mam świeże spojrzenie na potrzeby wszystkich  mieszkańców, nie tylko wybranych grup społecznych czy miejscowości, w których opłaca się inwestować, zwłaszcza przed wyborami.

By wejść do drugiej tury, zabrakło mu kilku głosów. Kolejny raz chciał spróbować swoich możliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W poprzednim wydaniu „GP-WO” prezentowaliśmy go jako kandydata na posła z listy PSL.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci. Karetka zabrała go z pracy 1 października.

khaczk

(WK)

Fot. Monika Gałuszka-Sucharska

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (29)

 1. Teraz żadne współczucie nie pomoże ,niech Bóg ma Go w swojej opiece ? Ewelinka musi być silna,ma dla kogo żyć …czasem zycie stawia nas w takich sytuacjach ktore cieżko unieść ale wszystko dzieje sie nie bez powodu …nie wiem jaki jest sens w tym wszystkim,nie wiem,czy wogule mozna pisac o sensie …wiem jedno trzeba iść do przodu i nie pozwolić zgasić swojej wewnętrznej siły ,to jedyny sposób na przetrwanie …

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Już i w centralnych mediach jest o tej śmierci głośno a i niektóre komentarze też są ciekawe – http://niezalezna.pl/71567-nie-zyje-kandydat-na-posla-z-psl

  Ostatnie boje polityczne Zmarły prowadził ze Stanowicko-Marcinkowickim Stowarzyszeniem Mieszkańców w czasie samorządowej kampanii wyborczej – http://stanowice-marcinkowice.npage.de/wybory-samorzdowe-polemiki.html . Po tym, jak między innymi dzięki niemu (zabrał głosy kandydatce mieszkańców Ewie Reszce) nagminnie łamiący prawo Kownacki znowu został wójtem, Zmarły wstąpił do PSL zwanego Polską Sitwą Ludową. Módlmy się gorąco, żeby Bóg mu to wszystko wybaczył.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Zmarły był osobą publiczną – był kandydatem do najwyższej władzy w Polsce, jaką jest Sejm, nie mówiąc już o kandydowaniu na wójta. Jego życie i śmierć nie jest tylko prywatną sprawą jego rodziny, której szczerze współczuję, to również sprawa publiczna. Dla porównania – czy fakt śmierci Lecha Kaczyńskiego ma zabraniać analizy jego życia i zbadania przyczyn jego śmierci? A w drugą stronę – czy fakt śmierci np. Kociołka, albo Jaruzelskiego też jest tylko prywatną sprawą ich rodzin i nie wolno nic pisać o ich życiu?

    Z sumieniem, to ty nie masz nic wspólnego. Ty w ogóle nie wiesz, co to jest sumienie. Ty nie masz też pojęcia, co to jest polityka i próbujesz przedstawiać politykę, jako coś brudnego, albo zakazanego, jak w PRL-u.

    Polityka, to sposób rządzenia przez ludzi, których naród wybrał, żeby rządzili w jego imieniu i za jego pieniądze. Polityka, to sposób rozwiązywania problemów społecznych i gospodarczych, to sposób budowania naszej całej egzystencji, to podstawa naszego całego życia, a ty głosisz, żeby nie mieszać polityki do życia? I ty piszesz, że ja nie korzystam z mózgu? Coś mi się wydaje, że jesteś zwykłym hejterem na usługach oławskiej mafii.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Członek SMSM

    Wstyd, to kraść i z… konia spaść. Więc wstydzić powinna się PO, zgadnij za co. A za fałszowanie wyborów (korupcję wyborczą) nie wystarczy się wstydzić, trzeba za to stanąć przed sądem i zostać skazanym. Zapytaj Kownackiego. Do tego jeszcze łżesz, bo Rolf nie miał komitetu wyborczego i nigdzie nie kandydował, przynajmniej Rolf Michałowski z SMSM, bo chyba o tym Rolfie piszesz.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Czy wy jesteście mądrzy ? CO byście zrobili gdyby Wasza najbliższa osoba nagle umarła, Osądzalibyście ją pod względem polityki? Ludzie bez Serca; x ! Idioci! Wstyd!” Niby lubiany, porządny, chętnie pomagający innym, a zadał się z PSL. ” ?! .Strony Pani Joanny…Kto je stworzył,?! błąd na błędzie . Skończcie Temat z polityką i osadzaniem człowieka którego nie Znacie prywatnie!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Po co wy to (…) komentujecie nieqiecie tak naprawde co czuje zona matka brat czy ojciec jeszcze nie bylo pogrzebu a komentarzy groma jesli macie cos dla siebie zachowajcie to do wlasnej wiadomosci czytaja to wszyscy…po co sprawiacie gorszy bul rodzinie niz maja zadawanie pytan dlaczego umarl z jakiego powodu niema sensu odszedl na ci wie tylko rodzina i niech tak zostanie wam (…) do tego to mu zycia niewruci pozostaje zal smutek ale tak mialo byc a to ze byl w PSL to (…) ci do tego chcial bys byc na takim stanowisku..to nie psl zycie odbiera to my mamy swuj zegar czasu:(

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.