To jest styl życia. ZDJĘCIA

70 lat w harcerskim kręgu

Warto zabrać dziecko i pójść na oławskie Miasteczko oraz tereny zielone za Ośrodkiem Kultury. Trwa tam specjalny zlot oławskiego hufca ZHP. Atrakcji nie brakuje. To również okazja do rozmów i wspomnień. W budynku OK znajduje się wystawa fotografii, malarstwa. Można zobaczyć też pamiątki harcerskie i archiwalne filmy

– Zapraszamy wszystkie dzieci i tych, którzy kiedyś byli harcerzami – mówi Justyna Piotrowska z Hufca ZHP w Oławie. Świetnie się bawimy. Jest wystawa, kawiarenka, ciasta. Można usiąść i powspominać. Jest tu dużo zabawy, ale takiej mądrej zabawy. Ćwiczymy różne umiejętności, m.in. naukę precyzyjnego działania i dokładność, strzelanie z łuku i przeciąganie liny. Stawiamy na kreatywny wypoczynek. To są stare zabawy, które pamięta doskonale pokolenie 30- i 40-latków, ale wśród najmłodszych one zamierają. Dzieci wolą tablety i komputery, a szkoda… Dlatego my robimy wszytko, aby maluchy zostawiły w domu komórki i tablety i zobaczyły, że cudownie można się bawić w rzeczywistym świecie. Tu uczą się również samodzielności. Odcięcie pępowiny od mamy i taty, chociaż na kilka godzin – wiele daje i jest bardzo potrzebne. Kawałek placu z trawą i odpowiednim towarzystwem może dać dziecku więcej niż tablet i komórka.

W zlocie uczestniczy prawie 300 osób. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się ścianka wspinaczkowa. Dzieci ustawiają się w długiej kolejce, aby spróbować swoich sił. Justyna Piotrowska dodaje, że w Oławie powinna być profesjonalna ścianka do ćwiczeń, gdyż chętnych wciąż przybywa. To bardzo popularny sport. Harcerze mają swoja mini-ściankę na strychu w hufcu i chętnie z niej korzystają.

Ludzie, którzy są związani z harcerstwem podkreślają, że to coś więcej niż pasja. – To jest po prostu styl życia – mówi Justyna. – Takich osób jest całe mnóstwo w naszym hufcu. Jeżeli już ktoś zacznie taką przygodę, to ciężko z niej zrezygnować. Ja jestem związana z harcerstwem od drugiego roku życia. Już wtedy jeździłam z ojcem na harcerskie rajdy i biwaki. Mając cztery lata pojechałam na pierwszy obóz.

Chcesz poczuć ten wyjątkowy klimat? Koniecznie odwiedź harcerzy na miasteczku. Zlot trwa do niedzieli. Tutaj można zobaczyć materiał VIDEO z rozpoczęcia uroczystości 70-lecia harcerstwa na ziemi oławskiej. KLIKNIJ TUTAJ

(AH)

Fot. Agnieszka Herba

JESZCZE WIĘCEJ zdjęć na naszym profilu na facebooku: ZOBACZ

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.