Specjalny zlot ZHP Hufca Oława rozpoczęty

Uroczystości 70-lecia harcerstwa na ziemi oławskiej rozpoczęły się dzisiaj wieczorem koncertem w sali OWE „Odra”

– Od jesieni 1945 roku harcerze stale są obecni na oławskiej ziemi – rozpoczęła druhna Magdalena Jędrzejczak, prowadząca koncert. Mówiła, że ten wyjątkowy zlot ma odpowiedzieć na pytanie, czym tak naprawdę jest oławskie harcerstwo, choć jedno już wiadomo – harcerstwo to przede wszystkim ludzie, dążący do harcerskich ideałów.
Oficjalnie rozpoczął zlot komendant oławskiego Hufca ZHP harcmistrz Jerzy Październik i już na wstępie zaapelował o minutę ciszy, aby upamiętnić wczorajszą śmierć harcmistrza Józefa Kopyty, wieloletniego oławskiego komendanta ZHP, którego pogrzeb odbędzie się jutro.
Po części oficjalnej wszyscy goście uczestniczyli w koncercie zespołu „Cisza jak ta”, który jedną z piosenek, tę o nadziei, poświęcił druhnie Justynie Piotrowskiej, nawiązując do jej walki o zdrowie i życie, którą śledziła i w której pomagała cała harcerska brać. Pod koniec koncertu na scenę zaproszono wszystkich byłych i obecnych instruktorów harcerskich, aby wspólnie zaśpiewać jedną z piosenek.

To dopiero początek trzydniowego zlotu. Obecnie harcerze szykują się do ogniska, a jutro od rana, od godziny 10.00 na terenach zielonych Ośrodka Kultury w Oławie moc atrakcji: wystawa fotografii, malarstwa, pamiątki harcerskie, pokazy filmów archiwalnych, wzorcowy namiot obozowy, kawiarenka, a także gry i zabawy.

fot. Jerzy Kamiński

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.