Strażacy protestują

Powiat

Trwa to od kilkunastu dni. Jaki jest powód?

Jest ich co najmniej kilka. Strażacy domagają się wzrostu uposażeń funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, utrzymania zasad emerytalnych, rozwiązania kwestii nadgodzin, urealnienia budżetów na wydatki rzeczowe, poprawy warunków BHP w służbie, w tym rozwiązania w zakresie wyposażenia specjalnego strażaka, zmiany systemu kształcenia i szkolenia.

W ramach protestu strażacy nie uczestniczą w szkoleniach jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, nie obsługują zawodów OSP, nie biorą udziału w imprezach, festynach i pokazach oraz szkoleniach na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Nie przekazują również informacji o swoich działaniach do mediów.

– W proteście mogą wziąć udział strażacy zarówno zrzeszeni w związkach zawodowych jak i osoby niezrzeszone – tłumaczy mł. kpt. Bartłomiej Marcinów z KP PSP w Oławie. – Niektóre formy protestu (szkolenie w JRG) zostały zawieszone. W KP PSP Oława trwa kurs strażaków OSP w związku z tym, że został on rozpoczęty przed ogłoszeniem protestu. Kurs zostanie dokończony.

Decyzję o proteście podjęły zarządy związków zawodowych, działających w straży pożarnej. Protest nie ma wpływu na codzienną pracę strażaków, którzy wyjeżdżają do pożarów, ratują życie i udzielają pomocy.

(AH)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

 1. ” W ramach protestu strażacy nie uczestniczą w szkoleniach jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, nie obsługują zawodów OSP, nie biorą udziału w imprezach, festynach i pokazach oraz szkoleniach na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Nie przekazują również informacji o swoich działaniach do mediów ” – no rzeczywiście wielka łaska, jeszcze niech w ramach protestu przestana wyjeżdżać do pożarów.

  Strażakom wychodzą najlepiej akcje, ale protestacyjne.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • „Strażakom wychodzą najlepiej akcje, ale protestacyjne.” – twoja (specjalnie używam małej litery) wypowiedź jest na tak żenującym poziomie, że nawet nie powinienem podejmować dyskusji. Ale jednak… Nie jestem w stanie takich głupot zostawiać bez odpowiedzi.
   Typowy Mirek – cebularz z ciebie wychodzi, tylko narzekanie i zrzędzenie, bez jakichkolwiek podstaw, dla samej idei „pitolenia”. Nie dostrzegasz, że to właśnie straż pożarna zachowała jeszcze coś co kiedyś charakteryzowało większość służb mundurowych w Polsce? Honorowość, poświęcenie i szczere zaangażowanie w wykonywana pracę. Od pożarów, wypadków przez połamane drzewa, zabezpieczanie plam oleju i w sumie każdą inną pierdołę. To własnie strażacy najczęściej ryzykują własne życie i własnie oni najrzadziej domagają się tego co im się należy. Co konkretnie masz im do zarzucenia? Znasz takie słowo jak szacunek?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Dłuższy czas się zastanawiałam dlaczego o Was tak cicho w mediach lokalnych a przecież słychać Was na ulicach Olawy często.Teraz już wiem….Ja na Was zawsze z podziwem patrzę gdy wyjeżdżacie do pomocy.Pozdrawiam serdecznie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Drogi ” komp” -ie jeżeli ktoś ocenia kogoś po imieniu to dopiero musi mieć smutne i żenujące życie, ale żeby poprawić ci – też specjalnie z małej litery życie, dzisiaj jestem Januszem. Janusze to też cebulaki, a typowy Janusz szuka np. 20 letniego auta , nówki z salonu, za darmo , no i narzeka , że i tak za drogo…

  Czytaj ze zrozumieniem, a życie twoje będzie łatwiejsze, używasz wielkich słów, o jakim szacunku mówisz w tym wypadku? Szczere zaangażowanie w pracę jak to piszesz to jest nieuczestniczenie w szkoleniach ? a jak takie szkolenie będzie potrzebne żeby uratować komuś życie to też takie peany będziesz pisał?

  W następnym wejściu będę Zenkiem. Pewnie dla ciebie, też specjalnie z małej, każdy Zenek to krętacz i pieniacz.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.