Tosiek nie żyje

Zmarł Antoni Markiewicz – nasz były redakcyjny współpracownik, członek pierwszego historycznego kolegium „Wiadomości Oławskich”. Radny i wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Z zawodu nauczyciel historii, pracował najpierw w przyzakładowej szkole jelczańskiej, skąd trafił do oławskiego Liceum Ogólnokształcącego na placu Zamkowym. Po przełomie politycznym 1989/90 mocno zaangażował się w życie społeczno-polityczne Oławy i powiatu. Przez kilka kolejnych kadencji był radnym oławskiej Rady Miejskiej, w której pełnił ważne funkcje – był m.in. wiceprzewodniczącym rady i szefem kilku komisji branżowych , był także członkiem Zarządu Miejskiego. W latach 2010 – 2014 był radnym Rady Powiatu w Oławie. Zawodowo spełniał się jako pedagog i wieloletni dyrektor (w latach 1994 – 2008) Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych, którego był organizatorem i pierwszym szefem.

Współpracował z naszą redakcją od początku jej powstania, był członkiem pierwszego kolegium redakcyjnego „Wiadomości Oławskich”. Pisał głównie o historii miasta i jego dawnych oraz obecnych mieszkańcach. Działał aktywnie w stowarzyszeniach – polskich Ormian oraz Miłośników Kresów Wschodnich (przez kilka lat prezesował tej organizacji).

Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 25 sierpnia 2015.

Uroczystości pogrzebowe śp. Antoniego Markiewicza odbędą się w piątek 28 sierpnia, o godz. 11.30.  

Jak wspominają Antoniego Markiewicza pracownicy, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie? Czytaj w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. W sprzedaży już dziś wieczorem (26 sierpnia). Do kupienia również wersja na tablety i komputery. Sprawdź TUTAJ

(KAT)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (18)

  1. Uczył mnie w LO na placu zamkowym. Właściwie uczyłam się historii dla niego, bo w zasadzie nigdy nie interesował mnie ten przedmiot. Prawie na wszystkie wycieczki z nami jeździł. Pamiętam wieczorny spacer nad Wisłą w Krakowie i beret z antenką. Miał trochę kompleks swojego niskiego wzrostu. Lubił mnie a ja jego.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Mój wychowawca klasowy,,,cudowny człowiek , pedagog,,,Uczył mnie historii w liceum dla pracujących. Mam wiele wspomnień zwiazanych z Toskiem ( bo tak wszyscy na niego mówili) . Wiele wspomnień teraz wróciło….łezka się w oku kręci. Wyrazy współczucia całej rodzinie…Anna Jedrzejak( Klukiewicz)

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.