Mikołaj trafił do Dziupliny

Tradycją jest, że w okresie przedświątecznym dziuplińskie dzieci odwiedza Święty Mikołaj. W ubiegłym roku, w związku remontem świetlicy wiejskiej, odwiedzał dzieci w ich domach. W tym roku świetlica nadal jest w remoncie, ale zorganizowano spotkanie z nim w centrum wsi na placu pod lipami.

Ustawiono choinkę, którą dzieci wspólnie dekorowały. Rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski w oczekiwaniu na wyjątkowego gościa. Dorośli mogli się napić herbaty. Plac pod lipami zapełnił się i w końcu przybył on. Przyjechał bryczką, bo z powodu braku śniegu nie można było użyć sań. Znawcy twierdza, że to był ten prawdziwy biskup Miry. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały prezenty a w związku z tym, że w Dziuplinie wszystkie dzieci grzeczne są, dostały wszystkie.

Głównym organizatorem imprezy była sołtys Katarzyna Włodarczyk przy wsparciu Rady Sołeckiej. To dzięki tej grupie ludzi w połowie grudnia udaje się wyciągnąć mieszkańców wsi z domów na wspólne świętowanie. Było wiele radości, wiele uśmiechów dzieci i wiele satysfakcji z tego, że można zrobić coś dobrego.

Fotografie: Marta Łukasiewicz

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.