Co z przejściem dla pieszych i progami w parku?

Czytelnik pyta dlaczego na nowej drodze w parku nie wyznaczono przejść dla pieszych. Martwi się o bezpieczeństwo spacerujących i proponuje trzy przejścia. Chce też progów zwalniających. Czy słusznie?

– Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie braku przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów na nowo oddanej do użytku drodze w parku miejskim w Oławie, będącą ciągiem ulicy Spacerowej – pisze do redakcji. – Samo powstanie tej drogi jako twardej było bardzo dobrym pomysłem, który zdecydowana większość mieszkańców pochwala. Jednak w projekcie zapomniano, że przebiega ona przez park i przecina kilka bardzo uczęszczanych ciągów pieszo-rowerowych, nie wykonując w tych miejscach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Droga jest oznaczona znakiem „Strefa ruchu” co oznacza, że obowiązują na niej przepisy ruchu drogowego. Jest ograniczenie prędkości do 30 km/h i tylko jeden próg zwalniający. Park powinien być ostoją dla zwierząt i miejscem do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu dla mieszkańców. Przecinając go na pół ruchliwą drogą, gdzie zdecydowana większość kierujących będzie pędzić raczej grubo więcej niż te 30 km/h, sami prosimy się o nieszczęście. Tam potrzebne są trzy przejścia z przejazdami dla rowerów. Pierwsze w miejscu gdzie zbudowano próg zwalniający (przy dużym stawie), drugie przy wiadukcie kolejowym i trzecie przy moście na Oławce. Dodatkowo powinny w obrębie drugiego i trzeciego zostać zamontowane progi zwalniające. Pytanie dlaczego tego nie zrobiono od razu? Zrobiono natomiast coś czego nie ma na projekcie (przynajmniej tym dostępnym na stronie UM), mianowicie odpływ wód deszczowych z ulicy Spacerowej bezpośrednio do dużego stawu.
Proszę więc redakcję o interwencję w sprawie przejść.

Pytania o drogę w parku wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Oławie. Czekamy na odpowiedź. Do tematu wrócimy.

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (13)

 1. Ja bym proponował zrobić kładę dla pieszych, zawsze to będzie bezpieczniej.
  Może dla zwierzyny też zrobić wiadukt tak jak nad autostradami.
  Gościu się chyba zapomniał, że jest to mało ruchliwa droga przez park.
  20000 aut na dobę raczej tą drogą nie przejedzie. To jest raczej aleja parkowa z przeznaczeniem na ruch pojazdów.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. u was ciągle tylko krytyka burmistrza, ale błazeńsko wam wychodzi to wyciąganie minusów. Zamiast pochwalić, i do tego przykrywacie to że do was czytelnicy przychodzą. Ta jasne. Przyszedł przykładem trybul do kamińskiego słuchaj dowalmy coś burmistrzowi tylko napisz że to czytelnik.
  To że to pierwszy etap budowy drogi, która w przyszłości połączy się z Nowym Otokiem też nie napiszecie. A po co. Niech ludzie dopytują się i niech będą wściekli na burmistrza. U was na zebraniach dziennikarzy to tematy podają wam radni platformy?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Drogi anonimie, wielki obrońco Pana Burmistrza, za dobre rzeczy jest wypłata i głosy w wyborach, natomiast za fuszerkę której w Oławie nie brakuje należy się trochę krytyki, która może zadziałać mobilizująco. Gazeta Powiatowa to nie TVP INFO nie będzie tylko klaskać władzy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ale gdzie widzisz fuszerkę? Wy z platformy i kamiński z trybulskim wynajdujecie absurdalne mankamenty. Czepiacie się takich spraw, które nie mają żadnego znaczenia. Krytykujecie dla samej krytyki, bez żadnego głębszego sensu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Trudno krytykować za taką drogę jak na obrazku.
  Bardzo ładnie wygląda.
  Nie widzę tego aby wymyślać jeszcze jakieś pierdoły.
  Na zachodzie ustawiają gazony aby slalomem jeździć, może jeszcze tu ustawią?
  Były dziury, było narzekanie, droga ładna znowu narzekanie – taka mentalność Polaka.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Polaku cebulaku jak zwykle nic nie pasuje!!! Trzeba było nie ruszać tej drogi niech wiesniak w swoich białych adidasach chodzi po błocie i jeździ po dziurach!!! Takich krytyków to powinni oałą po plecach lać ile wlezie bo nigdy nikomu nic nie pasuje!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.