Mówią, ze tu i teraz rozpoczyna się idea

Wydarzenie w Brzegu. 24 godziny, 10 zespołów po 4 osoby wraz ze wsparciem ekspertów i mentorów pochyla się nad problemem, który można rozwiązać aplikacją lub rozwiązaniem go za pomocą programowania.

Zadania będą oparte na publikacji Ministerstwa Cyfryzacji odnośnie rozwoju AI w Polsce: „Założenia do strategii AI w Polsce”:

  • Predykcja plonów na podstawie analizy zdjęć satelitarnych,

  • Optymalizacja struktury zasiewów,

  • Selektywne opryskiwanie obszarów zamiast całych pól,

  • Wczesne wykrywanie chorób plonów,

  • Określenie harmonogramu zbiorów.

Pula nagród to 10000 pln

Dlaczego Brzeg? – kilka słów wyjaśnienia

Hackathon, jaki organizujemy w Brzegu ma być w szczególności nastawiony na świadomość i promocję marki jaką niewątpliwie jest miasto Brzeg.

Miasto Brzeg, położone pomiędzy dwiema dużymi aglomeracjami (Opole i Wrocław) chce wykorzystać swoją pozycję geograficzną w realizacji projektów IT w naszym regionie.

Na lokalnym rynku brakuje inicjatyw pomagających w zdobyciu nowych kontaktów i doświadczeń w tej przyszłościowej dziedzinie. Chcemy stworzyć przestrzeń do nauki, budowania relacji, rozwiązywania problemów i szeroko pojętego wdrażania cyfryzacji do różnych dziedzin życia.

Inkubator przedsiębiorczości = HUB IT

Organizacja hackathonu to jeden z elementów strategii mającej na celu stworzenie w Brzegu Inkubatora Przedsiębiorczości skupiającego firmy i startupy z IT.

– Celem jaki chcemy osiągnąć to promocja idei programowania, promocja sztucznej inteligencji, pokazania, że dane mają moc oraz budowanie nowej jakości miasta Brzeg, pokazania, że tu i teraz rozpoczyna się ta idea – mówi Tomasz Sokół, programista, od 18 lat zajmuję się szeroko rozumianymi “technologiami jutra” –
internetem, oprogramowaniem, czyli tymi rzeczami, które ułatwiają zwykłym (i niezwykłym) ludziom w
życiu codziennym, pracy zawodowej, rozwijaniu swoich pasji.


 

WIĘCEJ: [H] O Code4Poland – zbiór informacji

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.