Nowa droga przez park!

Już można korzystać ze świeżo wybrukowanej drogi prowadzącej przez oławski park przy PKP. Przypominamy, że zamontowano specjalne bramki uniemożliwiające przejazd pod wiaduktem kolejowym pojazdom o wysokości przekraczającej 2,10 m. Niektórzy mieszkańcy obawiają się, że po nowej drodze kierowcy będą jeździć zbyt szybko, wcześniej były tam dziury zmuszające kierowców do maksymalnego ograniczenia prędkości. Jak będzie teraz?

fot. Agnieszka Herba

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (22)

 1. Jeżdżę trochę po Polsce i w wielu miejscach (również na tej samej trasie kolejowej) pod wiaduktami są robione wgłębienia aby normalnie można było się poruszać pod takim mostem kolejowym, tylko w Oławie się nie da…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. A gdzie komentarz Pani/czytelniczki, która krytykowała wykonanie i połączenie krawężników. Może jakieś słowa przepraszam albo dziękuję, że tak ładnie wyszło i wszystko jest ok.

  Ja osobiście dziękuję Panu Burmistrzowi za tą drogę.
  Pzdrawiam

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Droga jak najbardziej potrzebna ale ta droga wciąż nie jest skończona. Brakuje asfaltu do Kilińskiego.
  Czy nie można bylo zrobić tej drogi do końca za jednym razem.
  Jaki jest sens robienie tego projektu na raty. Ciekaw jestem o ile więcej bedzie to kosztowac.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • biorąc pod uwagę obecną sytuację komunikacyjną w mieście (czyli kompletny paraliż w godzinach szczytu) i nieudolność władz w tym zakresie, istotnym jest zwiększanie ilości możliwych dojazdów służb ratunkowych, ale no cóż, jak zwykle się nie dało…

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Dokładnie tak jak napisał Jakub, po cholerę karetka i straż ma się pchać przez zakorkowane miasto by dojechać od strony parku do działek i boiska a znając życie to jakby nie ten ogranicznik to wszystkie busy by tamtędy jeździły by ominąć miasto , to tylko byłaby kwestia czasu a tak stop.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Karetka i straż nigdy tamtędy nie jeździły, bo nawet przed remontem było 2,1m, więc po co ta cała gównoburza?! Nie można było pogłębić,bo PKP PLK nie wydało zgody, gdyż osłabić to może konstrukcję wiaduktu, ot co… Wracając do przejazdu służb ratunkowych, to na działki i Cichą, łatwiej i bliżej mają przez Kilińskiego. Poza tym nie przypominam sobie, żeby na Cichą dotychczas w/w służby jeździły od strony boiska, bo tam drogi w zasadzie nie było 🙂 Cały czas odnoszę wrażenie, że 90% komentatorów traktuje drogę przez park jak najważniejszą inwestycję w regionie, jak obwodnicę, która ma rozwiązać problemy transportu w powiecie, a to tylko zwykła droga dla usprawnienia ruchu „lokalnego”. Droga, która ma służyć tylko tym, którzy „muszą” z niej korzystać, tym samym te 90% komentatorów w ciągu roku przejedzie nią może ze trzy razy… Poza tym może wreszcie po przysłowiowych 100 latach wypadało zorganizować sensowny przejazd przez park, wpisujący się w klimat otoczenia, co się UDAŁO 🙂 Tylko przypominam o ustawieniu znaku B-36 😉

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Te odpowiedzi są albo od urzędników, albo z dalekiego kontynentu, od ludzi którzy nie znają Oławy, albo nie mają pojęcia o organizacji ruchu. Absurdalna odpowiedź, że karetka może zajechać z drugiej strony, nie zasługuje na komentarz . zrozumcie, jak się coś robi i wydaje duże pieniądze , to niech to czemuś służy, szczególnie w szczególnych sytuacjach, a takich nie brakuje.
  Powstała nie droga, raczej parking w parku, Łatwiej przez Kilińskiego? przez tory kolejowe? akurat kiedy pociąg. Ciekawe jakby taki mądrala poczekał i nie doczekał karetki – to co by wypisywał?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.