Od burmistrza dla najlepszych

.

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej 15 października w Sali Rajców w oławskim ratuszu burmistrz Tomasz Frischmann wręczył coroczne nagrody dla grona pedagogicznego i zawodów niepedagogicznych pracujących w oławskich szkołach

Uroczystość prowadziły Małgorzata Pasierbowicz, zastępca burmistrza, oraz Dorota Miszczak, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Oławie. – To święto wszystkich osób zajmujących się oświatą, edukacją i wychowaniem – mówiły prowadzące. – Tych, którzy młodym ludziom wskazują kierunek działania. Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć, dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcenia innych do myślenia, marzeń, próbowania i działania. Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby darować to, co ma najlepszego w sobie, cudzym dzieciom.

Kto otrzymał Medale Komisji Edukacji Narodowej przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety Powiatowej. Wersja elektroniczna dostępna TUTAJ

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

 1. Nauczycielka starej daty

  Nowe zwyczaje w oławskiej edukacji podstawowej nastały. W programach uroczystości pojawił się element występów tanecznych w wykonaniu uczniów przebranych za dorosłych i pozujących na dorosłych. Tańce południowoamerykańskie są naturalnie nacechowane erotyką, ale po co nią tak epatować na forum publicznym – w szkołach i urzędach? Odpowiednie miejsca dla takich aktywności (naturalnie za zgodą rodziców) to szkoły taneczne i prywatne imprezy. Zjawisko to budzi coraz większy niesmak w środowisku. A może to wprawka do inwazji LGBT?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Czeslaw Zielinski

  To ja ,jak zwykle wtracam swoje pare zdan .Nie zgadzam sie z nauczycielka starej daty jak to okraslila sama siebie .Niestety ja tez jestem starej daty a tancze 2-3 razy tygodniowo tance poludniowo amerykanskie ,my to nazywamy latyno amerykanskie jak cza-cza ,marenque ,baczata ,czy salsa i ja nie wide nic sprosnego .Jest jeden taniec jak baczata do ktorego mozna sie przyczepic ,ale mysmy w calym naszym gronie okolo 500 osob wykluczyli te momenty .Natomiast sam taniec dodaje wiele emocji,ruchu cwiczenia i rozwoju spolecznosciowego .Moze ma P.na mysli tance brazylijskie jak rumba samba co do ktorych i ja mam zastrzezenia i ktore nie sa popularne w w iinych krajach poza Brazylia .,gdzie obowizuja tez i stroje bardziej jako bikini .Nie ma tego w tancach ktore uprawiam i ktore wymienilem jak cha-cha ,marenque ,bachata ,czy salsa .Popieram -nalezy stawic potezny opor na inwazje lgbt .Pozdrawiam .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Szanowna Nauczycielka starej daty, za pani komentarz należy się przysłowiowa „pała”, a biorąc pod uwagę przypuszczalny pani staż to i do kozy bym zaprosił. Nie ma pani pojęcia o tańcu, a łączenie tańca z ruchami LGBT dyskwalifikuje potrzebę dalszej dyskusji.
  Proszę się przygotować do lekcji, a nie improwizować. Polecam także korepetycję z historii.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Taniec towarzyski to sport istniejący w Polsce od 70 lat. Zrzesza na dzisiaj ok. 8 000 sportowców w różnych kategoriach wiekowych – najmłodsi 7-9 lat, a najstarsi 60+. Co weekend odbywają się turnieje, na których dzieci walczą o medale. Również w Oławie raz do roku jest taki turniej i zapraszam Panią „Nauczycielkę start daty” i Pana Czesława abyście zobaczyli na czym to polega i ile radości daje dzieciom i rodzicom zanim zaczniecie tzw. hejt. Są też starania międzynarodowej federacji tanecznej aby na olimpiadzie w Tokyo 2020 taniec towarzyski był jedną z dyscyplin olimpijskich. Aby dojść do perfekcji dzieci ciężko trenują nad kondycją i koordynacją wielokrotnie powtarzając każdy ruch taneczny zamiast siedzieć przy komputerze i mieszanie do tego polityki, LGBT i itp. przez nauczycielkę jest co najmniej niesmaczne.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. I w taki sposób wypowiada się nauczyciel „pedagog”. Sport rządzi się swoimi prawami. Ja osobiście nic niepoprawnego w tym tańcu nie zauważyłam. Za podparcie się LGBT powinna wkroczyć linijka po łapach. To też czyta młodzież droga Pani ….. Czy inne sporty jak kolarstwo rowerowe, pływanie, tez sa dla pani gorszące – ze względu na wymagane stroje?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Niezły hejt tu się rozlał. „Przysłowiowa pała”, „Koza”, „linijka po łapach”. Rodzinne, wielopokoleniowe klany rządzą?

  Kilka ładnych lat temu hitem w Oławie były zajęcia baletowe (dyrektor OK, były szef Operetki, instruktorkę z Wrocławia ściągnął). Widziałem z obowiązku występ finałowy. Tamci rodzice/dziadkowie i ci od dzisiejszych tańców mają podobny poziom myślenia. Niespełnione ambicje, małomiasteczkowość w najgorszym wymiarze, protegowane, histeria, radość faworytek i łzy „talentów niezauważonych”. Zażenowanie dużej części widowni. Niewiele się zmieniło. To tkwi w nas… LGBT bym z tym jednak nie wiązał, raczej inne problemy i związki…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.