Tęczowy Piątek. Także u nas?

Tęczowy Piątek już 25 października. Czy szkoły z powiatu oławskiego włączają się w akcję?

W najbliższy piątek młodzież szkolna będzie obchodzić Tęczowy Piątek. Kampania Przeciw Homofobii informuje, że celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność.  

-Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie – wyjaśnia Joanna Skonieczna na stronie kph.org.pl.

Czy w powiecie oławskim są szkoły, które włączają się w akcję? Jeśli tak to dajcie nam znać, pisząc do nas na Facebooku lub mailem ([email protected]). Chętnie pokażemy jak w danej placówce wyglądała akcja.

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (36)

 1. Czeslaw Zielinski

  Kochani RODZICE DZIECI naleza do WAS i nie sa towarem handlowym dla jakichs tam zboczencow .To WY RODZICE odpowiadacie moralnie przed BOGIEM za wychowanie WASZYCH DZIECI i to WY decydujecie do jakiej szkoly posylacie SWOJE DZIECI .W najblizszy piatek 25 pazdziernika organizujecie czas SWOIM dzieciom zgodnie z WASZYM sumieniem .Nikt nie ma prawa na demoralizacje DZIECI jak i mlodziezy .,tego gwarantuje WAM nawet obca rodzinom KONSTYTUCJA .BOG HONOR OJCZYZNA .RODZICE MACIE GWARANCJE NA MORALNE WYCHOWANIE WASZYCH DZIECI PRZEZ WSPANIALY NASZ RZAD P i S u.Nie dajcie sie zastraszyc -schronienia dla WASZYCH dzieci mozecie szukac tez w KOSCIELE .Nie straszne sa NAM szatanskie wersety .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Promocja LGBT? Co wy macie w głowach, chorzy ludzie?! To jest co najwyżej promocja szacunku. Pamiętacie jeszcze co to takiego? Jeżeli jesteście tak zamknięci w swoich dziwnych przekonaniach i boli Was to,że można kochać osobę tej samej płci, to szczerze współczuję waszym dzieciom. I pamiętajcie, że jeżeli wasze dziecko ukrywa przed wami orientację, to tylko i wyłącznie wasza wina, bo zwyczajnie się was boi. A co z tego lęku może wyniknąć? Depresja, samookolaczenia,próby samobójcze. O tym wlaśnie mówi tęczowy piątek. A wy wszyscy, którzy powołujecie się na Boga, kim jesteście, żeby decydować o tym, kto jest godny Jego miłości? Przypomnijcie sobie drugie przykazanie miłości i przestańcie nienawidzić innych ludzi, bo to najcięższy grzech i pewnego dnia słono za to zapłacicie. Miłość NIE wyklucza!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. romocja LGBT? Co wy macie w głowach, chorzy ludzie?! To jest co najwyżej promocja szacunku. Pamiętacie jeszcze co to takiego? Jeżeli jesteście tak zamknięci w swoich dziwnych przekonaniach i boli Was to,że można kochać osobę tej samej płci, to szczerze współczuję waszym dzieciom. I pamiętajcie, że jeżeli wasze dziecko ukrywa przed wami orientację, to tylko i wyłącznie wasza wina, bo zwyczajnie się was boi. A co z tego lęku może wyniknąć? Depresja, samookolaczenia,próby samobójcze. O tym wlaśnie mówi tęczowy piątek. A wy wszyscy, którzy powołujecie się na Boga, kim jesteście, żeby decydować o tym, kto jest godny Jego miłości? Przypomnijcie sobie drugie przykazanie miłości i przestańcie nienawidzić innych ludzi, bo to najcięższy grzech i pewnego dnia słono za to zapłacicie. Miłość NIE wyklucza!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nikt tych ludzi nie wyklucza, mają dostęp do lecznictwa-mogą chodzić się leczyć do przychodni i szpitala. Nikt nie zakazuje homosiom chodzić na basen czy do kościoła. Mogą studiować w najlepszych i najgorszych uczelniach i nikt ich z stamtąd nie wyrzuca z powodu orientacji. Mogą również robić zakupy w markecie i sklepiku osiedlowym, nich ich z stamtąd nie wyrzuci przez to, że inaczej się bawią w łóżku. To ja się pytam: GDZIE TU JEST DYSKRYMINACJA?!
   Znam kilku prawdziwych homosiów i mi nie przeszkadza co robią wieczorem za drzwiami swoich mieszkań, i oni nie chcą tego kolorowego cyrku na ulicach, mało tego są oburzeni tym, że nikt nie upoważniał tych ruchów do wypowiadania się za tych, że dobrze skamuflowanych w swoich mieszkaniach prawdziwych gejów i lesbijek. To duża kasa, która płynie z zachodu dla tych ruchów ulicznych ma za zadanie duraczyć nam młodzież – wykrzywiać ich światopogląd podważać do tej pory istniejące wzorce, tradycję i zasady. Nie dajmy się zwariować bo każdy przeciętny Polak ma większy problem z rasizmem niż z homofobią. Chcą naszym dzieciom i przy okazji nam zrobić wodę z mózgu. STOP TĘCZOWEJ CYWILIZACJI ŚMIERCI!!!!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ile dostaliście kasy,że osiągnąć takie dno jak teraz.Propaganda zboczeń, idzie pełną parą, jak ktoś ma problem w łóżku i chce pokazać to na ulicy to ma poważne problemy i trzeba to leczyć, tu nie chodzi, o depresje, to jest druga komuna.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Gazeta zawsze była lewicowa. Wicenaczelny Trybulski, który był w Kongresie Liberalno Demokratycznej.
  Na burmistrza Frischmanna robią nagonkę, bo jest w koalicji z PIS więc trzeba go atakować.
  Każdy normalny mieszkaniec orientuje się, że nowe kubły retro postawią, gdy już zakończą remont Rynku i o tym dziennikarze Gazety wiedzą. To samo z tymi krawężnikami, pokazali zdjęcia niewykończonej drogi, by ośmieszyć burmistrza.
  Warto robić screeny i pokazywać na stronie fb jak nie wszystkie posty są puszczane. Gazeta powinna przekształcić nazwę na Gazetę nieśmiałą wobec kobiet i uległą wobec chłopców.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Też uważam, że są dyskryminowani geje, ale czy w naszej gminie był chociaż jeden przypadek agresji lub nagonki na LGBT?
  Napiszcie, że również przez 8 lat rządów nic nie zmieniło się. Związki partnerskie nie zostały uznane. Aborcja nie została zliberalizowana. Nic kompletnie w sprawach liberalnych nie zrobili. Post pewnie mój nie zostanie puszczoy, bo krytykuję Platformę, a Kamiński z Trybulski moim zdaniem zakochani w Platformie, takich to mamy obiektywnych dziennikarzy?
  Nawet trzy dni przed wyborami redaktor Kamiński napisał na pierwszej stronie niedorzeczny tekst o katastrofie smoleńskiej, tylko po to, moim zdaniem, by wyborcy nie głosowali na PIS. Oczywiście zamachu nie było, ale dziennikarze Gazety powinni być sterylnie obiektywni, a niestety moim zdaniem nie są.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Daj spokój z tą dyskryminacją, jesteś „ciepły ” lub „ciepła ” zrobisz kariere w tv lub w innych mediach, dyskryminuje się normalnych ludzi że są normalni taką jest prawda, ja jestem normalny i nie obchodzi mnie to co on czy oni w łóżku robią,ale nie chce żeby te zboki łóżko na ulicę przenieśli. A do tych wszystkich, co mówią, o małomiasteczkowych z pogardą, „jest wolność jak nie pasuje to wynocha na zachód tam was islam spacyfikuje i szybko wrócicie ” Nie narzucajcie większości jak mają żyć

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Nie życzymy sobie homopropagandy w szkołach. To nie jest prywatny folwark nauczycieli i dyrektorów.
  A homofobia to wytwór lewackiej propagandy. Taki bat którym chce się okładać tych którzy mają swoje wartości i zasady i wg nich wychowują swoje dzieci.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie komentarze. Polska jest takim średniowiecznym i zacofanym krajem. Zero tolerancji, brak akceptacji. Tu nie chodzi o to żeby promować LGBT czy namawiać innych żeby być LGBT, chodzi o to żeby uświadomić wszystkim że osoby LGBT są w tym kraju poniżane i mieszane z błotem. To, że ktoś kocha kogoś tej samej płci nie znaczy że jest gorszy. POKAŻMY ŻE POTRAFIMY BYĆ TOLERANCYJNI I NIE BYĆ ZACOFANYM KRAJEM!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Do Zenka – a co z leworęcznymi? Też statystycznie jest ich mniej więcej tyle samo w każdym społeczeństwie. Wybryk natury? A może jej norma? To samo z albinosami i homoseksualistami. Po prostu są. Gorsi? Do wyrzucenia ze społeczeństwa? Nikt ich nie promuje, tylko walczy o to, aby tacy jak ty uznali, że są wśród nas, mają takie same prawa i by nikt nie powtarzał idiotyzmów, że gejem można się stać. Nie można. Albo się jest, albo nie jest. Jak z leworęcznością. Procentowo więcej wśród nich geniuszy niż wśród praworęcznych. Wybryk natury? Szkodzą ludzkości? Można oczywiście na siłę przerabiać takiego człowieka, co czyniono wcześniej, pewnie nawet nauczy się jeść prawą ręką, ale nigdy tak dobrze, jak lewą. To samo z gejami. Mogą się nawet ożenić, udawać hetero, żyć w hipokryzji, ale to zawsze będzie oszustwo – dla twojej, Zenek wygody, bo ty nie chcesz zobaczyć tego, co jest. I wolisz skrzywdzić drugiego człowieka, byle nie wychylić się z twojej bańki komfortu. Tyle.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • I to był zalążek problemu imperium rzymskiego przez, które w konsekwencji upadło. Wywrócenie życia do góry nogami, odrzucenie korzennych wartości, odwrócenie wszelkich obyczajowych schematów doprowadziło Rzymian do sodomy i gomorii gdzie każdy to robił z każdym. Choroby postępowały przez organizowane w termach i nie tylko orgie wszech płciowe, rodziny się rozlatywały i brakowało przyrostu demograficznego co w konsekwencji doprowadziło do braku rąk do pracy. Potem już tylko z górki brak usług, następnie braki pożywienia aż nastała anarchia… I to nie jedyne imperium, które w ten sposób upadło bo historia dobrze zna takie przypadki, a Europa idzie właśnie w takim kierunku i to widać wystarczy być rozeznanym i dobrze analizować co się dzieje na tym ” oświeconym ” zachodzie. Resztę dopisze czas . . .

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Natura stworzyła po to kobietę i mężczyznę, żeby się rozmnażać.
  Geje i lesby nie mogą mieć dzieci, więc teoretycznie ten gatunek niby normalnych powinien naturalnie wymrzeć jak dinozaury.
  Czy to jest więc naturalne? Są to tylko anormalne zachowania kulturowe.
  Na stare lata ja też mogę i z facetem i z kobietą sobie poużywać, nie ma problemu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Jarosław Polskę zbaw

  Homoseksualizm to był zalążek problemu imperium rzymskiego przez, które w konsekwencji upadło. Wywrócenie życia do góry nogami, odrzucenie korzennych wartości, odwrócenie wszelkich obyczajowych schematów doprowadziło Rzymian do sodomy i gomorii gdzie każdy to robił z każdym. Choroby postępowały przez organizowane w termach i nie tylko orgie wszech płciowe, rodziny się rozlatywały i brakowało przyrostu demograficznego co w konsekwencji doprowadziło do braku rąk do pracy. Potem już tylko z górki brak usług, następnie braki pożywienia aż nastała anarchia… I to nie jedyne imperium, które w ten sposób upadło bo historia dobrze zna takie przypadki, a Europa idzie właśnie w takim kierunku i to widać, wystarczy być rozeznanym i dobrze analizować co się dzieje na tym ” oświeconym ” zachodzie. Resztę dopisze czas z waszą pomocą lub bez . . .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W historii ludzkości wszystko już było. Korzeń grzechu i zła jest na przestreni wieków taki sam. Zmienia tylko kreacje i makijaż by był nie do poznania, by jawił się jako coś nowego, dobrego , postępowego. By można go było pomylić z dobrem pudruje się tolerancją, rzekomą krzywdą i męczeństwem.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. pan Krzysztof chodzi markotny i przygnębiony, często z poczuciem, że miłość już go nie dotyczy.
  Pan Kamiński nie mógł już tego znieść, bo chciał by pan Krzysiu zajmował się tym i skupił, w czym najlepiej się czuje, czyli chodzeniem po mieście, rozmowach z politykami, ploteczkami i weną dla Pieprza.
  Otóż więc pan Kamiński wreszcie wpadł na pomysł.
  Znajdziemy ci Krzysiu miłość i zorganizujemy marsz LGBT z myślą o tobie drogi Krzysztofie. Przy okazji znalezienia miłości, podczas marszu, pan Krzysiu dokona samoczynnego coming out. Panie Krzysztofie to ja wieczny krzewiciel pana talentu. Życzę, by wraz z patnerem, poznanym podczas parady miłości, żebyście mieli prawo adoptować dzieci.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. Jeżeli ktoś taki się pojawi bez mojej zgody w Jelczu-Laskowicach wezwę policję gazetę oraz powiadomię prokuraturę.Nie mają prawa bez zgody rodziców i nauczycieli takiego czegoś organizować.Zobaczymy co z tym zrobią dyrektorzy szkół.Będą mieli kłopoty jezeli nie zostaną powiadomieni rodzice dzieci ponieważ my decydujemy czy nasze dziecko chce uczestniczyc w tym kabarecie.Szkoła niech lepiej prowadzi swoje zajęcia.Czekamy do piątku.Zapraszam rodziców niech się tym zainteresują.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Do Zenka – ksiądz z założenia ma nie mieć dzieci, czyli według ciebie jest to – jak piszesz – anormalne zachowanie kulturowe? Bo się nie rozmnaża, do czego stworzyła go natura? A skąd wiesz, czego chce natura?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.