Pomnik z błędem

Wczoraj pisaliśmy o tym, że postawiono nowy pomnik dla żołnierza AK i powstańca warszawskiego Henryka Krantza ps. „Robur II”, `Wojtek”. Niestety, jak donosi nam czytelnik, przy szczytnej idei zapomniano o ortografii.

W tekście na pomniku jest błąd ortograficzny. Przy wspomnieniu o tym, że zmarły był żołnierzem Armii Krajowej, słowo armii napisano przez jedno „i”. To nie pierwszy tego typu przypadek w historii oławskich pomników. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o wieńcu ku chwale żołnierzy wyklętych z szarfą o bohaterach przez „ch”.

Trochę wstyd…

Niestety po raz kolejny w przestrzeni publicznej pojawił się napis, którego ktoś nie dopilnował.

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (9)

 1. Niestety, to nie jedyny błąd:
  1) cudzysłowów nie jest polski (otwierający winien być na dole i mieć wygląd dwóch przecinków)
  2) między cudzysłowami powinien być przecinek,
  3) zapis dat także nie jest zgodny z polskimi zasadami: powinno być np. 19.05.1921.

  Proponuję takie pomysły poddawać wcześniejszej weryfikacji, np. uczniom 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Trudno. Przecież to można poprawić. Czepianie się i tyle. Ci co się tak czepiają to co robią oprócz wytykania błędów? Mistrzowie Internetu i brak własnej inicjatywy. Gratuluję pomysłodawców. Nie przejmujcie się trollami. Tacy to tylko w mordzie mocni.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Język to naród, naród to język. Dzięki polszczyźnie przetrawiliśmy lata niewoli, to dzięki polszczyźnie przeżyliśmy wojnę, mogliśmy nauczać naszej historii, tradycji, ideałów. To dzięki językowi ludzie mogli trwać i przekazywać z dziada, pradziada ustnie bądź pisemnie historię naszego pochodzenia. To o niego walczyły i opierały się zaborcy dzieci we Wrześni. To dzięki językowi mogli tworzyć tacy geniusze jak Słowacki, Norwid, Sienkiewicz, Miłosz czy Tokarczuk. Więc warto go nie kaleczyć i krzywdzić takimi błędami. Jeśli chcemy honorować bohaterów, brawo, pierwszy stanę i podziękuje, ale róbmy to porządnie. A nie cieszmy się z bylejakości….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Córka wujta

  @Dzdz Symetrysta przynajmniej trafnie skomentował, a Ty co w swoim marnym życiu zrobiłeś po za głupią pyskówką z internetów? Nastały ciężkie czasy dla prawdziwych Polaków, dlatego tym bardziej dbajmy o tych i o to, że ktoś przelał za naszą wolność krew. Bo niczym jest półtorej tony kamienia do przekręconego nazwiska lub ciężko uzyskanego tytułu. Do byle jakości przyzwyczaja nas dzisiaj cały świat od mediów po politykę szczególnie, i to ma być wzorzec? Ciągle powtarzam: porównuj się do lepszych, a nie do gorszych. Ale co tam? Polityk z naszych pieniędzy postawił pomnik to od razu mu konia z rzędem dać. A, że nie właściwie to analfabetyczny pozbawiony tożsamości naród łyknie jak młody pelikan cegłę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. ghost rider

  czepiacie się a sami g…o robicie błędy można poprawić i tyle … najlepiej się czepić człowieka , który chce coś robić i robi. a kto krytykuje ? najczęściej banda jełopów, patusów która dnie spędza przed tv, komputerem lub przy piwku pod sklepem. Nie myli się tylko ten, który nic nie robi !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.